Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Fotografuj postacie fantasy w zamkowej scenerii!


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Obiektywy typu zoom o rekordowo wysokiej jasności f/2 można spotkać wyłącznie w obrębie E-Systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Fotografuj postacie fantasy w zamkowej scenerii!
Dodał: Błażej Organisty 26.06.2015
Wojownicy, czarodzieje i elfy przyjadą na Dni Fantastyki, rozpoczynające się w piątek w leśnickim Centrum Kultury Zamek. Przez trzy dni festiwalu miłośnicy fantastyki będą mieli okazję spotkać mistrzów gatunku: pisarzy, twórców gier czy rysowników. Organizatorzy przygotowali program składający się z kilkuset pozycji podzielonych na 5 bloków przedmiotowych.
11. edycja Dni Fantastyki rozpocznie się w piątek o 14.00 w Centrum Kultury Zamek we wrocławskiej Leśnicy.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Największe święto fantastyki na Dolnym Śląsku i jedno z najważniejszych w Polsce potrwa do niedzielnego wieczora. Organizatorzy przygotowali program składający się z 300 wydarzeń. Wszystkie atrakcje są podzielone na 5 bloków: literatura, nauka i technologie, komiks i ilustracja, film i seriale oraz 8 stref tematycznych: Gra o tron, Władca Pierścieni, Gwiezdne Wojny, horror, hyde park, fantastyka w Azji, fantastyka open, multimedia i youtube. Impreza gromadzi około dwóch tysięcy miłośników fantastyki z całej Polski.

Dni Fantastyki


Od czasów pierwszej edycji imprezy (2004 rok) blokiem przyciągającym największą publiczność była literatura, ponieważ to właśnie tutaj fani mogą spotkać się ze swoimi literackimi idolami, chociażby podczas pikniku w zamkowym amfiteatrze. W tym roku swoją obecność potwierdzili m. in. laureaci nagrody im. Janusza Zajdla - Andrzej Ziemiański, Robert Wegner i Anna Kańtoch – a także Michał Gołkowski i Aneta Jadowska. Gościem zagranicznym będzie rosyjskojęzyczny pisarz na stale mieszkający w Niemczech - Wiktor Noczkin. Poza spotkaniami na uczestników czekają panele dyskusyjne oraz prelekcje tematyczne, poświęcone przykładowo kondycji polskiej fantastyki na tle fantastyki światowej, roli tłumacza i archetypów.

Dni Fantastyki


Blok komiksowy zgromadził dwudziestu gości - rysowników, ilustratorów, redaktorów i ekspertów. Obok spotkań autorskich w programie bloku komiksowego znalazły się warsztaty, np. ilustracji techniką akwaforty, warsztat krytyki komiksowej, warsztaty tworzenia komiksów, fantastyczne smoki w komiksie czy komiksowa bitwa.

Dni Fantastyki


Zjawisko przenikania się światów wyobraźni i nauki spróbują udowodnić profesorowie i doktorzy, którzy przygotowali wystąpienie na temat relacji zachodzących między naukami ścisłymi a literaturą fantastyczną oraz wykłady o zbrojeniach w kosmosie czy wirtualnej rzeczywistości w codziennym życiu człowieka.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.229s.