Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  FOLYO – darmowe animacje 3D dla branży fotograficznej


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Film małoobrazkowy 36 x 24 mm ma wymiary identyczne z taśmą filmową 35 mm?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

FOLYO – darmowe animacje 3D dla branży fotograficznej
Dodał: Błażej Organisty 16.12.2015
Wystartowała platforma FOLYO, która pozwala samodzielnie tworzyć animacje 3D i 360° na bazie fotografii. Dzięki temu rozwiązaniu branża fotograficzna może poszerzyć swoją ofertę dla biznesu, a także sprzedawać animacje poprzez www.folyo.pl.


Animacje w FOLYO może tworzyć każdy – nie jest do tego potrzebna wiedza specjalistyczna, ale konieczne są dobrej jakości zdjęcia składowe. Wystarczy je wgrać do systemu FOLYO, a następnie ustawić kilka parametrów, z jakimi produkt ma być wyświetlany w Internecie, m.in. liczba klatek animacji oraz szybkość i liczba obrotów produktu. Wygenerowaną przez system prezentację można pobrać i udostępniać w sklepach internetowych, social media, na stronach internetowych, korzystając z własnego serwera lub hostingu FOYLO. W tym ostatnim wariancie można też sprzedawać animacje na zasadzie znanej ze stocków ze zdjęciami.

Folyo


Do wykonania podstawowej animacji potrzeba od 12 do 96 zdjęć – zależnie od płynności ruchu, którą autor chce osiągnąć. Animacje 360° składają się ze zdjęć robionych pod jednym kątem – wtedy produkt można obracać wokół jego osi. Animacje 3D wymagają ujęć pod kilkoma kątami. Dzięki temu na przedmiot można spojrzeć także od góry i od dołu. Użytkownicy FOLYO mają również do dyspozycji bezpłatny odtwarzacz (player), dostosowany do animacji. Jego szatę graficzną i rozmiar można samodzielnie dostosować do wyglądu dowolnego sklepu czy strony internetowej. Rozwiązanie jest dopasowane do Allegro i eBay, a także do najpopularniejszych systemów sprzedaży internetowej, w tym PrestaShop, Magento i WooCommerce.

Folyo


Udostępnienie darmowej technologii animacji na bazie fotografii wychodzi naprzeciw nowej sytuacji prawnej w handlu internetowym. Precedensowy wyrok Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z września 2015 r., wskazuje, że sprzedawca nie ma prawa zastrzec, iż wygląd produktu może odbiegać od prezentowanego na stronie sklepu. Tymczasem animacje 3D i 360° pozwalają klientom obejrzeć produkt wyjątkowo precyzyjnie: ze wszystkich stron i w dużym przybliżeniu. Daje to możliwość bardzo dokładnej oceny produktu przed jego zakupem.

Folyo


Nasza platforma pozwala branży fotograficznej w prosty sposób poszerzyć ofertę dla biznesu, a co za tym idzie zwiększyć dochodymówi Tadeusz Murgrabia, pomysłodawca FOLYO. – W Internecie kupujemy oczami i dlatego animacje 360° i 3D na bazie zdjęć są szansą dla sprzedawców internetowych na wyróżnienie się na tle konkurencji i zwiększenie wiarygodności oferty.

Więcej informacji: www.folyo.pl

Zobacz także:
BenQ TH670 – uniwersalny projektor Full HD
Nowe aparaty Leica: Leica M (typ 262)
Nowe aparaty Leica: D-Lux
Nowa seria Camrock City Grey
Gimbal OSMO
Nowy projektor Casio
Świąteczna promocja lamp Quantuum
Nowy aparat i kamera Polaroid
Nowości od Fomei
Ostatnie dni promocji Tokina i Hoya
Przetestuj obiektywy Tamron
Trzy nowe drukarki od Canona
Sezonowa wyprzedaż lamp Quantuum
Samsung otwiera sklep w Kielcach
Przedświąteczna promocja na książki fotograficzne
Aktualizacje Nikon D4s i D750
Canon EOS w promocji

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Moich pięć udanych zdjęć

Istnieją zdjęcia, do których często wracamy. Jesteśmy z nich dumni, są świadectwem niezwykłych wydarzeń, lubimy je, są piękne lub po prostu pozwalają nam przywołać miłe wspomnienia. Pokażcie innym swoje najlepsze fotografie.
Moich pięć udanych zdjęć
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[24.09.2018]
Autor:
asteel
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.782s.