Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  FOLYO – darmowe animacje 3D dla branży fotograficznej


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Znany film Tima Burtona, Gnijąca panna młoda (Corpse bride), nakręcony został cyfrową lustrzanką?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

FOLYO – darmowe animacje 3D dla branży fotograficznej
Dodał: Błażej Organisty 16.12.2015
Wystartowała platforma FOLYO, która pozwala samodzielnie tworzyć animacje 3D i 360° na bazie fotografii. Dzięki temu rozwiązaniu branża fotograficzna może poszerzyć swoją ofertę dla biznesu, a także sprzedawać animacje poprzez www.folyo.pl.


Animacje w FOLYO może tworzyć każdy – nie jest do tego potrzebna wiedza specjalistyczna, ale konieczne są dobrej jakości zdjęcia składowe. Wystarczy je wgrać do systemu FOLYO, a następnie ustawić kilka parametrów, z jakimi produkt ma być wyświetlany w Internecie, m.in. liczba klatek animacji oraz szybkość i liczba obrotów produktu. Wygenerowaną przez system prezentację można pobrać i udostępniać w sklepach internetowych, social media, na stronach internetowych, korzystając z własnego serwera lub hostingu FOYLO. W tym ostatnim wariancie można też sprzedawać animacje na zasadzie znanej ze stocków ze zdjęciami.

Folyo


Do wykonania podstawowej animacji potrzeba od 12 do 96 zdjęć – zależnie od płynności ruchu, którą autor chce osiągnąć. Animacje 360° składają się ze zdjęć robionych pod jednym kątem – wtedy produkt można obracać wokół jego osi. Animacje 3D wymagają ujęć pod kilkoma kątami. Dzięki temu na przedmiot można spojrzeć także od góry i od dołu. Użytkownicy FOLYO mają również do dyspozycji bezpłatny odtwarzacz (player), dostosowany do animacji. Jego szatę graficzną i rozmiar można samodzielnie dostosować do wyglądu dowolnego sklepu czy strony internetowej. Rozwiązanie jest dopasowane do Allegro i eBay, a także do najpopularniejszych systemów sprzedaży internetowej, w tym PrestaShop, Magento i WooCommerce.

Folyo


Udostępnienie darmowej technologii animacji na bazie fotografii wychodzi naprzeciw nowej sytuacji prawnej w handlu internetowym. Precedensowy wyrok Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z września 2015 r., wskazuje, że sprzedawca nie ma prawa zastrzec, iż wygląd produktu może odbiegać od prezentowanego na stronie sklepu. Tymczasem animacje 3D i 360° pozwalają klientom obejrzeć produkt wyjątkowo precyzyjnie: ze wszystkich stron i w dużym przybliżeniu. Daje to możliwość bardzo dokładnej oceny produktu przed jego zakupem.

Folyo


Nasza platforma pozwala branży fotograficznej w prosty sposób poszerzyć ofertę dla biznesu, a co za tym idzie zwiększyć dochodymówi Tadeusz Murgrabia, pomysłodawca FOLYO. – W Internecie kupujemy oczami i dlatego animacje 360° i 3D na bazie zdjęć są szansą dla sprzedawców internetowych na wyróżnienie się na tle konkurencji i zwiększenie wiarygodności oferty.

Więcej informacji: www.folyo.pl

Zobacz także:
BenQ TH670 – uniwersalny projektor Full HD
Nowe aparaty Leica: Leica M (typ 262)
Nowe aparaty Leica: D-Lux
Nowa seria Camrock City Grey
Gimbal OSMO
Nowy projektor Casio
Świąteczna promocja lamp Quantuum
Nowy aparat i kamera Polaroid
Nowości od Fomei
Ostatnie dni promocji Tokina i Hoya
Przetestuj obiektywy Tamron
Trzy nowe drukarki od Canona
Sezonowa wyprzedaż lamp Quantuum
Samsung otwiera sklep w Kielcach
Przedświąteczna promocja na książki fotograficzne
Aktualizacje Nikon D4s i D750
Canon EOS w promocji

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Spod przymkniętych powiek

Oniryczne pejzaże, senne wizje, tajemnicze mikroświaty, wyobrażone sceny, nierealne obrazy i fantastyczne zestawienia, czekamy na wsze zdjęcia ukazujące to, co nas otacza, w sposób zaskakujący, abstrakcyjny i niecodzienny…
Spod przymkniętych powiek
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[18.06.2018]
Autor:
Goka
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.83s.