Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  FILM VIDEO FOTO 2013 - warsztaty i prezentacje


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą jednoobiektywową lustrzanką małoobrazkową był wyprodukowany w 1948 roku Contax-S?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

FILM VIDEO FOTO 2013 - warsztaty i prezentacje
Dodał: Alina Plata 12.03.2013
Już w przyszły czwartek rozpoczną się XVI Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video w Łodzi. Znamy już program towarzyszących im warsztatów i prezentacji.


Już w przyszłym tygodniu, w czwartek, 21 marca rozpoczną się XVI Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video w Łodzi, organizowane przez Międzynarodowe Targi Łódzkie. Udział w imprezie potwierdziło ponad 140 wystawców – polskich i światowych producentów i usługodawców branży foto, filmowej i muzycznej. Znany jest również program imprez towarzyszących.

Film Video Foto 2013 to już 16. edycja corocznego święta fotografii i filmu w Łodzi. W tegorocznej edycji swój udział potwierdziło ponad 140 światowych i polskich wystawców. Jak co roku zwiedzający będą mogli zapoznać się z produktami i usługami firm z branży foto, filmowej, oraz wprowadzonej w ubiegłym roku postprodukcji obrazu
i tegorocznej nowości - sprzętu i programów do nagrywania i obróbki dźwięku.

FVF 2013 to również bogaty program imprez towarzyszących. Obok przedstawianych wcześniej warsztatów, prezentacji i spotkań z zakresu: techniki fotografowania i filmowania, zwiedzający będą mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach dotyczących obróbki obrazu, druku i produkcji muzycznej. Udział w warsztatach jest bezpłatny, w oparciu o bilet wstępu na targi.Warsztaty i prezentacje o obróbce obrazu
Korekcja zdjęć w Photoshop i Camera RAW - szkolenie Cyfrografia.pl w formie projekcji filmów instruktażowych będzie kładło nacisk na praktyczne umiejętności, użyteczne dla posiadaczy cyfrowych aparatów fotograficznych, umożliwiających zapisywanie zdjęć w surowych plikach RAW.
Magia Photoshopa - warsztaty z wykorzystaniem Adobe Photoshop CS5 - podczas warsztatów Computer Arts zaprezentowane zostaną najnowsze narzędzia i techniki pracy z programem Photoshop CS5 pod kątem edycji fotografii oraz ich publikowania w formie multimedialnej galerii na stronie WWW.
Custom HDR - czyli jak tworzyć realistyczne zdjęcia dla komercyjnych zastosowań - KSK Dystrybucja powie m.in.: kiedy powinniśmy zastosować fotografię HDR i na czym polega różnica między HDR, a custom HDR.
Dobór monitorów do edycji foto na różnych poziomach zaawansowania i ich kalibracja – Paweł Waszniewski z Alstor omówi całą gamę monitorów, które mogą służyć do foto i video edycji .
Cyfrowa obróbka zdjęć na potrzeby fotografii reklamowej - Wykład Cezarego Szulca z Warszawskiej Szkoły Reklamy będzie dotyczył tego, jak ważna jest świadomość sprzętu, na którym się pracuje, a także sposobów analizy i doboru plików źródłowych.

Warsztaty dotyczące druku:
Zarządzanie barwą, spadami i jakością w obiegu pracy fotografa, praktyka, nie teoria - Podczas zajęć organizowanych przez Empresse, Marcin Dąbrowski będzie mówić o wyborach, które stoją przed fotografami planującymi uzyskać jak najlepsze efekty na papierze.

Szkołą druku Ilford - zarządzanie barwą w fotografii i fotograficzny druk atramentowy - Uczestnicy dowiedzą się jak, mając do dyspozycji drukarkę fotograficzną EPSON, papiery ILFORD GALERIE, tablet graficzny WACOM, monitor EIZO i urządzenia do kalibracji X-Rite, przygotować stanowisko pracy z fotografią cyfrową umożliwiające przepływ pracy zgodny z zasadami zarządzania barwą i poprawnie przygotować do druku, oraz wydrukować zdjęcie z użyciem profili ICC.

Produkty do termo sublimacji Chromaluxe i Unisub – nowy obszar obrazowania - Tematem seminarium będzie prezentacja nowatorskich płyt powlekanych do termosublimacji marek Unisub i Chromaluxe należących do firmy Universal Woods, której dystrybutorem na m.in. rynku aplikacji fotograficznych jest firma Euroland Sp. z o.o.
Więcej informacji o warsztatach, prezentacjach i seminariach na temat FVF 2013 można znaleźć na stronie internetowej FVF 2013.

Zobacz także:
Lampa Nissin Di700
10. Międzynarodowy Festiwal Fotografii
Szeroki Kadr: Jak zrobiłem to zdjęcie?
Webinar: Kompozycja - punkt, linia, płaszczyzna w praktyce
Zmiany na Facebooku – większy nacisk na zdjęcia
Nowy firmware do Pentaxa K-5 II i K-5 IIs
Lumix GH3 - firmware pod koniec miesiąca
Nie masz pomysłu na prezent?
COOLPIX A - przykładowe zdjęcia
Obiektyw NIKKOR 80-400 mm do pełnoklatkowych lustrzanek
COOLPIX P330 z Wi-Fi i GPS
Zaawansowany kompakt COOLPIX A
Wywiad z fotografem miesiąca Szerokiego Kadru

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.627s.