Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Eizo otwiera się na amatorów


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Film małoobrazkowy 36 x 24 mm ma wymiary identyczne z taśmą filmową 35 mm?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Eizo otwiera się na amatorów
Dodał: Katarzyna Stodolska 01.08.2012
EIZO, dotychczasowy producent monitorów tylko dla profesjonalnych grafików, wychodzi naprzeciw amatorom fotografii i grafiki prezentując nową linię monitorów ColorEdge, zapewniających prawidłowe odwzorowanie barw.


W skład nowej linii wchodzą trzy serie z 5 modelami. Każda z serii charakteryzuje się pakietem funkcji, opcjami i cenami dostosowanymi do poszczególnych grup użytkowników. Niezmienne pozostają: możliwość kalibracji sprzętowej, układ wyrównujący podświetlenie matrycy i indywidualna regulacja krzywej gamma każdego egzemplarza, który opuszcza fabrykę w Japonii.

Seria dla profesjonalistów
Seria CG stanowi kontynuację obecnej linii ColorEdge i dalej będzie kierowana do profesjonalistów z zakresu fotografii, prepressu, edycji wideo, postprodukcji i innych dziedzin graficznych, które wymagają najbardziej zaawansowanych monitorów. Wśród najważniejszych cech można wymienić możliwość autokalibracji z zastosowaniem wbudowanego czujnika, szeroką przestrzeń odwzorowywanych barw, zdefiniowane tryby odwzorowania kolorów charakterystyczne dla broadcastowych standardów oraz oprogramowanie do kalibracji i kaptur w komplecie. Nowe modele to 27-calowy ColorEdge CG276 i 24-calowy ColorEdge CG246.

Monitory dla półprofesjonalistów
Seria CX przeznaczona jest do zastosowań półprofesjonalnych oraz dla zaawansowanych amatorów, na przykład studentów szkół graficznych i fotograficznych. Modele z tej serii mają wbudowany nowego typu czujnik autokalibracji, który utrzymuje parametry na pożądanym poziomie, po kalibracji dokonanej urządzeniem zewnętrznym. Panele charakteryzuje możliwość reprodukcji szerokiej gamy kolorów, obejmującej prawie w całości przestrzeń Adobe RGB. W tym przypadku, oprogramowanie do kalibracji i kaptur dostępne są jako opcje. Pierwsze modele z tej serii to ColorEdge CX270 (27”) i ColorEdge CX240 (24.1”).

Monitor EIZO ColorEdge CX 240

Monitory dla amatorów
Modele z serii ColorEdge CS adresowane są dla najmniej wymagających użytkowników - na przykład osób stawiających pierwsze kroki w dziedzinie fotografii i projektowania. Tak jak seria CX, posiadają one wbudowany czujnik kontrolujący parametry kalibracji. Różnią się od nich węższym gamutem – ich możliwość odwzorowania obejmuje większość przestrzeni sRGB. Pierwszym przedstawicielem nowej serii jest model ColorEdge CS230 (23”).

Innowacyjne rozwiązania
W przypadku serii CG, wbudowany czujnik do kalibracji zapożyczono ze starszych modeli ColorEdge. Umieszczony w przedniej części obudowy, wysuwa się z niej w momencie, kiedy według harmonogramu, należy dokonać kalibracji. Kalibracja może zostać przeprowadzona po godzinach pracy, kiedy komputer nie jest wykorzystywany.
 
Czujniki w serii CX i CS również umieszczono w obudowie. Dostępne jako opcja oprogramowanie ColorNavigator pozwala w prosty sposób dostosować parametry monitora do wyników uzyskanych wcześniej, podczas kalibracji wykonanej z użyciem urządzenia zewnętrznego.
 
W serii CG i CX EIZO zastosowało dwa innowacyjne rozwiązania, których celem było poprawienie stabilności obrazu. Pierwszą z nich jest redukcja o 75% czasu koniecznego do stabilizacji jasności i nasycenia kolorów, po włączeniu monitora. To, co zajmowało wcześniej 30 minut, trwa obecnie 7. Drugim rozwiązaniem jest układ DUE (digital uniformity equalizer), który koryguje wahania jasności tak, jak to było w przypadku wcześniejszych modeli ColorEdge, ale obecnie utrzymuje również na tym samym poziomie temperaturę kolorów i jasność, w sytuacjach, kiedy zmienia się temperatura otoczenia (np. podczas sesji w plenerze).
 
Wszystkie modele z serii ColorEdge mają złącza DVI-I, HDMI oraz DisplayPort umożliwiając podłączenie ich do różnego typu kart graficznych. Interfejs HDMI pozwala ponadto na bezpośrednie podłączenie cyfrowych aparatów fotograficznych. Dodatkowo, w obudowie umieszczono koncentrator USB, z 2 portami upstream i 2 portami downstream.

Dodatkowe funkcje
- 10-bitowe wyświetlanie kolorów (więcej niż 1 miliard kolorów jednocześnie), przy wykorzystaniu złącza DisplayPort;
- Ergonomiczna stopka z regulacją odchylenia w płaszczyźnie poziomej i pionowej, zmianą wysokości
i możliwością pracy w trybie portretowym;
- Tabela kolorów 3D look-up table, dla lepszego addytywnego mieszania kolorów i emulacji urządzeń – zastosowana we wszystkich modelach serii;
- Konwersja I/P (interlace/progressive) w modelach CG i CX;
- Podświetlenie LED w modelach CG246, CX240 i CS230;

Gwarancja: 5-letnia gwarancja oraz 12-miesięczna gwarancja na brak martwych pikseli w serii CG.
Dostępność: Jako pierwszy, na polski rynek trafi już w sierpniu ColorEdge CX240. Kolejne modele będą się pojawiać w sprzedaży jesienią. Niestety nie znane są jeszcze ich ceny.
Więcej informacji: www.eizo.pl

Zobacz także:
Konkurs fotograficzny ''Wszystkie dzieci świata!''
Program Nikon PC-PJ Projector Software 1.0.1
Showboat - aplikacja do tworzenia albumów
New Wave Photography 2013 - młodzi artyści poszukiwani
Wystawa zdjęć wykonanych komórką - Bartek Filipiak
Targi FILM VIDEO FOTO - zapowiedź 16. edycji
Już wkrótce Międzynarodowa Wystawa Elektroniki Użytkowej w Berlinie
Fotopro T7. Aluminiowo-magnezowa głowica do statywu
Jeżdżący statyw do aparatu i kamery - Fotopro RM-110W
Uchwyt do lamp błyskowych Fotopro DMM-901
Konkurs fotograficzny "Nowa Papiernia odmienia miasto"
Fisheye Baby 110 z serii Bauhaus – lomografia na okrągło
Philips PicoPix 2055 – kieszonkowy projektor do każdego laptopa
Kipon EF-MFT i EF-NEX – adaptery Canon EF dla NEX-a i PEN-a

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.885s.