Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Dwa nowe pełnoklatkowe, obiektywy szerokokątne Sony z mocowaniem typu E


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze lustrzanki cyfrowe Nikona, opracowane we współpracy z firmą Fujifilm (E2/E2s/E2N/E2Ns/E3), pozbawione były efektu pozornego wydłużenia ogniskowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Dwa nowe pełnoklatkowe, obiektywy szerokokątne Sony z mocowaniem typu E
Dodał: Przemysław Imieliński 17.05.2017
Nowy model 16–35 mm F2,8 GM wypełnia lukę w "triadzie" obiektywów G Master F2,8 z mocowaniem typu E; model 12–24 mm F4 G zapewnia najszerszy kąt widzenia ze wszystkich obiektywów z mocowaniem typu E przeznaczonych do matryc pełnoklatkowych.


Nowościami w ofercie Sony są zmiennoogniskowy obiektyw szerokokątny o dużym otworze przysłony FE 16–35 mm F2,8 GM (model SEL1635GM) oraz zmiennoogniskowy obiektyw superszerokokątny FE 12–24 mm F4 G (model SEL1224G).

Sony FE 16–35 mm F2,8 GM i FE 12–24 mm F4 G


Model SEL1635GM cechuje się niezwykle wysoką rozdzielczością i pięknym wyglądem nieostrych fragmentów obrazu, będącymi znakami rozpoznawczymi flagowej serii Sony G Master. Pokrywa ogniskowe z zakresu od 16 do 35 mm – bardzo przydatnego przy fotografowaniu krajobrazów, scenerii miejskich, portretów itp. Wyróżnikiem modelu SEL1224G jest z kolei wyjątkowo szeroki kąt widzenia – największy wśród wszystkich obiektywów Sony z mocowaniem typu E przeznaczonych do pełnoklatkowych matryc obrazu. Umożliwi on użytkownikom aparatów Sony uzyskanie nowej, dynamicznej perspektywy. Dzięki nowo wprowadzonym modelom użytkownicy pełnoklatkowych korpusów z mocowaniem typu E mają do dyspozycji pełny wachlarz obiektywów – od superszerokokątnego po superteleobiektyw – pokrywający zakres ogniskowych od 12 do 800 mm (z telekonwerterem).

Nowy zoom szerokokątny FE 16–35 mm F2,8 GM
Nowy zmiennoogniskowy obiektyw szerokokątny FE 16–35 mm F2,8 GM dopełnia linię wprowadzonych już wcześniej zmiennoogniskowych obiektywów Sony o dużej jasności: FE 24–70 mm F2,8 GM i FE 70–200 mm F2,8 GM OSS. Wyposażono go w szereg najbardziej zaawansowanych rozwiązań technicznych opracowanych przez firmę Sony. Ten pierwszy w serii G Master obiektyw szerokokątny idealnie sprawdzi się w takich zastosowaniach, jak zdjęcia krajobrazów i architektury, portrety z małej odległości czy fotografowanie sportu i szybkich akcji. Jego poręczność i użyteczność wynika również z wyjątkowo lekkiej i zwartej konstrukcji.

Obiektyw Sony FE 16–35 mm F2,8


Nowy obiektyw gwarantuje znakomitą ostrość obrazu aż po same rogi kadru. W konstrukcji optycznej wykorzystano pięć soczewek asferycznych, w tym dwie opracowane przez Sony soczewki XA (extreme aspherical). Redukują one aberracje i zapewniają maksymalną rozdzielczość w całym zakresie ustawień ogniskowej i przysłony.

Na szczególną uwagę w nowym obiektywie SEL1635GM zasługuje przednia soczewka XA – największa ze wszystkich wprowadzonych dotąd do produkcji. Dwie soczewki ze szkła ED (o bardzo małej dyspersji) ograniczają z kolei aberrację chromatyczną, a firmowa powłoka Sony Nano AR tłumi wewnętrzne odbicia, nadając obrazowi maksymalny kontrast i wyrazistość.

Zastosowana w obiektywie 11-listkowa przysłona ma kształt niemal idealnego koła w całym zakresie ustawień, a jej połączenie ze wspomnianą już soczewką XA umożliwia ostre odwzorowanie głównego motywu i piękne, miękkie rozmycie tła. Lista wyposażenia obejmuje również dwa silniki DDSSM (Direct Drive Super Sonic Wave Motor), które współtworzą szybujący mechanizm nastawiania ostrości i zapewniają jego szybką oraz cichą pracę. Taka konstrukcja znakomicie sprawdza się zarówno przy fotografowaniu, jak i filmowaniu.

Obiektyw Sony FE 16–35 mm F2,8


Obiektyw SEL1635GM jest również odporny na pył i wilgoć. Zawierająca fluoryt powłoka przedniej soczewki przeciwdziała gromadzeniu się kurzu i tłuszczu oraz ułatwia ich usuwanie. Na obiektywie znajduje się również personalizowany przycisk blokady ostrości oraz przycisk zdejmowania osłony.

Nowy zoom superszerokokątny FE 12–24 mm F4 G
Dzięki unikatowej konstrukcji nowy zmiennoogniskowy obiektyw superszerokokątny FE 12–24 mm F4 G łączy nieprzeciętną jakość obrazu ze zwartą konstrukcją i wagą wynoszącą 566 g. Jego wyróżnikiem jest największy kąt widzenia wśród wszystkich obiektywów Sony z mocowaniem typu E przeznaczonych do pełnoklatkowych matryc obrazu. Użytkownicy tego nowego szkła uzyskają więc nową, dynamiczną perspektywę przy fotografowaniu i filmowaniu krajobrazów, architektury i wnętrz.

Sony FE 12–24 mm F4 G


W innowacyjnej konstrukcji optycznej wykorzystano cztery soczewki asferyczne, zapewniające doskonałą ostrość i rozdzielczość aż po same rogi kadru. Trzy soczewki ze szkła ED i jedna ze szkła Super ED ograniczają aberrację chromatyczną, a całości dopełnia firmowa powłoka przeciwodblaskowa Sony Nano AR.

Sony FE 12–24 mm F4 G


Nowy obiektyw SEL1224G jest wyposażony w silnik DDSSM (Direct Drive Super Sonic Wave Motor) zapewniający szybkie, ciche i dokładne działanie systemu automatycznej regulacji ostrości. Użytkownik ma także do dyspozycji personalizowany przycisk blokady ostrości oraz przełącznik trybu ostrości. Konstrukcja obiektywu zapewnia odporność na pył i wilgoć.

Ceny i dostępność
Obiektyw SEL1635GM będzie dostępny w Europie w sierpniu 2017 r. Natomiast model SEL1224G, w lipcu 2017 r.

Strona producenta: www.sony.pl

Zobacz także:
Letnia promocja Olympusa
Sto dni promocji cashback na 100-lecie firmy Nikon
Quadralite Stroboss 36 – nowa lampa błyskowa dla bezlusterkowców
Olympus E-M1 Mark II, E-M5 Mark II oraz PEN-F – aktualizacja oprogramowania
Udoskonalone przenośne akcesoria Rogue FlashBender dostępne w Polsce
Album "Polska Przedwojenna" wydawnictwa Bosz
Konkurs ''Z bliska świat wygląda inaczej'' rozstrzygnięty!
Konkurs ''Zima ma swój urok'' rozstrzygnięty!
Rotolight LED AEOS – lampa do fotografii portretowej i sesji
Wyniki 13. edycji konkursu BZ WBK Press Foto ogłoszone!
Już 700 milionów ludzi korzysta z Instagrama
Panasonic LUMIX TZ90 – 4K i 30-krotny zoom optyczny dla podróżników
Canon rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń do konkursu New Cosmos of Photography 2017
Canon EOS 5D Mark IV – aktualizacja oprogramowania
Canon CN-E70–200 mm T4.4 L IS KAS S – nowy obiektyw filmowy
Sony A9 – rewolucja na rynku profesjonalnego sprzętu fotograficznego
Sony FE 100–400 mm F4,5–5,6 GM OSS z bagnetem typu E
Nowy Gimbal FeiyuTech G360
Nikon D7500 – mała lustrzanka dla wymagających
Sigma 135 mm F1.8 DG ART – cena i dostępność

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.181s.