Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Kompakt z DivX-em od Casio


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze cyfrowe zdjęcie powstało ponad 30 lat temu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Kompakt z DivX-em od Casio
Dodał: Przemysław Imieliński 08.11.2006
Firma DivX, Inc. poinformowała dzisiaj o nowym aparacie kompaktowym firmy Casio, który będzie oferował możliwość zapisywania filmów przy wykorzystaniu tego popularnego standardu kodowania obrazu.


Nowy produkt - Casio Exilim EX-S770D - jest następcą modelu EX-S600D, pierwszego aparatu firmy Casio, który dysponował taką funkcją. Aparat ma trafić na europejski rynek sprzedaży jeszcze w tym miesiącu.
 
Casio Exilim EX-S770D został wyposażony w matrycę o rozdzielczości 7,2 megapikseli i pozwala na rejestrację panoramicznych wideoklipów w formacie 16:9, które kompresowane są kodekiem DivX. Pozwala to na zapisywanie filmów o bardzo wysokiej jakości obrazu, a następnie odtwarzanie ich na dowolnym urządzeniu umożliwiającym dekodowanie tego formatu. Użytkownicy będą mogli więc oglądać swoje filmy wykorzystując do tego celu odtwarzacze DVD i urządzenia przenośne wielu różnych producentów oraz komputery z zainstalowanym odpowiednim oprogramowaniem, bez potrzeby konwertowania plików do innego formatu.„Jestem niezwykle przejęty wprowadzeniem na rynek modelu Exilim EX-S770D, wyposażonego w technologię zapisywania filmów w formacie DivX, która spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem nabywców aparatu EX-S600D - poprzednika nowego modelu” – powiedział Susumu Takashima, szef działu aparatów cyfrowych firmy Casio. „Linia cyfraków wielkości karty kredytowej została zaprojektowana w taki sposób, by oferować jak największe możliwości w jak najmniejszej obudowie, co docenili nasi klienci. Użytkownicy modeli serii EXLIM mogą wykonywać nie tylko zdjęcia, ale i rejestrować filmy, a obie te rzeczy robić z niezwykłą łatwością. Porównując EX-S770D do poprzedniego modelu z tej serii, warto zwrócić również uwagę nie tylko na większą rozdzielczość matrycy, ale także na większy wyświetlacz LCD. Ponieważ nasz najnowszy model rejestruje firmy w formacie DivX, jego sprzedaż rozpoczniemy właśnie w Europie, gdzie ten format zapisu wideo zyskał niezwykłą popularność. […]”.“Wraz z rozwojem segmentu aparatów zapisujących filmy w formacie DivX, firma Casio umożliwia swoim klientom tworzenie wysokiej jakości wideoklipów, którymi mogą się oni dzielić z innymi na wiele różnych sposobów” – powiedział wiceprezes działu sprzedaży DivX-a. „Użytkownicy modelu EX-S770D mogą w szybki i prosty sposób zaprezentować swoją własną twórczość, wykorzystując do tego celu olbrzymią gamę urządzeń domowych, w przeciwieństwie do innych standardów kodowanie obrazu, które wymagają użycia komputera”.
 
Produkty opatrzone logo DivX przechodzą bardzo restrykcyjne testy potwierdzające ich funkcjonalność, bezpieczeństwo i jakość. Urządzenia z certyfikatem DivX umożliwiają rejestrowanie, odtwarzanie filmów o wysokiej jakości obrazu na wielu domowych odtwarzaczach multimedialnych i komputerach. Obecnie na całym świecie sprzedawanych jest ponad 50 milionów urządzeń obsługujących format DivX.

Więcej informacji na temat formatu DivX można znaleźć w witrynie www.divx.com, a wiadomości o obsługujących ten format aparatach firmy Casio na stronie www.divx.com.

Zobacz także:
Casio EXILIM Hi-Zoom EX-V7 – najcieńszy na świecie kompakt z 7-krotnym zoomem optycznym
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Zdjęcie zrobione przez...

Ten konkurs to zachęta do eksperymentów. Czekamy na Wasze niebanalne zdjęcia wykonane przez: okno, filtr, szybę, kawałek lodu, a nawet otwór w murze lub dziurkę od klucza.
Zdjęcie zrobione przez...
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[14.01.2018]
Autor:
Tomek Toro
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.197s.