Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Kompakt z DivX-em od Casio


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy nowoczesny obiektyw zmiennoogniskowy powstał już w 1948 roku, najstarsza zaś tego typu konstrukcja pochodzi z przełomu XIX i XX wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Kompakt z DivX-em od Casio
Dodał: Przemysław Imieliński 08.11.2006
Firma DivX, Inc. poinformowała dzisiaj o nowym aparacie kompaktowym firmy Casio, który będzie oferował możliwość zapisywania filmów przy wykorzystaniu tego popularnego standardu kodowania obrazu.


Nowy produkt - Casio Exilim EX-S770D - jest następcą modelu EX-S600D, pierwszego aparatu firmy Casio, który dysponował taką funkcją. Aparat ma trafić na europejski rynek sprzedaży jeszcze w tym miesiącu.
 
Casio Exilim EX-S770D został wyposażony w matrycę o rozdzielczości 7,2 megapikseli i pozwala na rejestrację panoramicznych wideoklipów w formacie 16:9, które kompresowane są kodekiem DivX. Pozwala to na zapisywanie filmów o bardzo wysokiej jakości obrazu, a następnie odtwarzanie ich na dowolnym urządzeniu umożliwiającym dekodowanie tego formatu. Użytkownicy będą mogli więc oglądać swoje filmy wykorzystując do tego celu odtwarzacze DVD i urządzenia przenośne wielu różnych producentów oraz komputery z zainstalowanym odpowiednim oprogramowaniem, bez potrzeby konwertowania plików do innego formatu.„Jestem niezwykle przejęty wprowadzeniem na rynek modelu Exilim EX-S770D, wyposażonego w technologię zapisywania filmów w formacie DivX, która spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem nabywców aparatu EX-S600D - poprzednika nowego modelu” – powiedział Susumu Takashima, szef działu aparatów cyfrowych firmy Casio. „Linia cyfraków wielkości karty kredytowej została zaprojektowana w taki sposób, by oferować jak największe możliwości w jak najmniejszej obudowie, co docenili nasi klienci. Użytkownicy modeli serii EXLIM mogą wykonywać nie tylko zdjęcia, ale i rejestrować filmy, a obie te rzeczy robić z niezwykłą łatwością. Porównując EX-S770D do poprzedniego modelu z tej serii, warto zwrócić również uwagę nie tylko na większą rozdzielczość matrycy, ale także na większy wyświetlacz LCD. Ponieważ nasz najnowszy model rejestruje firmy w formacie DivX, jego sprzedaż rozpoczniemy właśnie w Europie, gdzie ten format zapisu wideo zyskał niezwykłą popularność. […]”.“Wraz z rozwojem segmentu aparatów zapisujących filmy w formacie DivX, firma Casio umożliwia swoim klientom tworzenie wysokiej jakości wideoklipów, którymi mogą się oni dzielić z innymi na wiele różnych sposobów” – powiedział wiceprezes działu sprzedaży DivX-a. „Użytkownicy modelu EX-S770D mogą w szybki i prosty sposób zaprezentować swoją własną twórczość, wykorzystując do tego celu olbrzymią gamę urządzeń domowych, w przeciwieństwie do innych standardów kodowanie obrazu, które wymagają użycia komputera”.
 
Produkty opatrzone logo DivX przechodzą bardzo restrykcyjne testy potwierdzające ich funkcjonalność, bezpieczeństwo i jakość. Urządzenia z certyfikatem DivX umożliwiają rejestrowanie, odtwarzanie filmów o wysokiej jakości obrazu na wielu domowych odtwarzaczach multimedialnych i komputerach. Obecnie na całym świecie sprzedawanych jest ponad 50 milionów urządzeń obsługujących format DivX.

Więcej informacji na temat formatu DivX można znaleźć w witrynie www.divx.com, a wiadomości o obsługujących ten format aparatach firmy Casio na stronie www.divx.com.

Zobacz także:
Casio EXILIM Hi-Zoom EX-V7 – najcieńszy na świecie kompakt z 7-krotnym zoomem optycznym
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.29s.