Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Capture One 4 – wersja finalna


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Do pierwszych aparatów dalmierzowych Canona (o nazwie Hansa Kwanon) w latach 1934–46 obiektywy produkował Nippon Kōgaku Kōgyō K.K. – czyli dzisiejszy Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Capture One 4 – wersja finalna
Dodał: Jarosław Zachwieja 20.12.2007
Aplikacja firmy Phase One jest, obok takich programów jak Lightroom, RawShooter czy canonowy Digital Photo Professional, jednym z najpopularniejszych narzędzi służących do złożonej obróbki zdjęć w formacie RAW oraz zarządzania cyfrowymi albumami fotograficznymi. Niedawno producent opublikował wersję ostateczną tego programu.


Czwarta wersja Capture One wpisuje się w popularną grupę programów ułatwiających fotografowi każdy etap pracy ze zdjęciem, czyli tzw. workflow. Nie jest to zatem już tylko program graficzny służący do "odrawiania", ani też katalog fotografii, lecz narzędzie łączące funkcjonalność rozmaitych aplikacji. Umożliwia on pracę na wielu zdjęciach jednocześnie, łączenie ich w albumy i kolekcję, opracowanie systemu katalogowego oraz zaawansowaną edycję. Aplikacja jest także opracowana z myślą o wydajności, dzięki czemu interfejs programu i organizacja jego narzędzi jest intuicyjna i nie wymaga długiej nauki. W stosunku do trzeciej wersji programu, która - delikatnie mówiąc - nie grzeszyła intuicyjnością, stanowi to duży postęp.


Na potrzeby promowania Capture One 4, producent przygotował specjalny serwis internetowy poświęcony tylko i wyłącznie temu programowi. Znajduje się on pod adresem www.phaseone.com i zawiera bogatą bazę informacji w postaci klipów wideo zarówno na temat możliwości programu, jak i wypowiedzi zawodowych fotografów używających oprogramowania firmy Phase One w swojej codziennej pracy. Z tej samej strony możemy pobrać również próbną wersję programu w wersji dla systemów MS Windows oraz MacOS X.
 
Program dostępny jest w dwóch wersjach: tańszej LE (zwanej też po prostu Capture One 4) oraz droższej Pro. Kosztują one odpowiednio 99 oraz 499 Euro. Użytkownicy wersji Pro mogą pobrać i używać wersji LE za darmo. Ponadto wszyscy zainteresowani mogą też pobrać trzydziestodniową wersję testową programu.

Ceny:
Capture One 4 – 99 EUR
Capture One Pro – 499 EUR
Strona producenta: www.phaseone.com

Zobacz także:
LightZone dla użytkowników systemów Linux za darmo
Bibble 4.9.9 – obsługa plików RAW z najnowszych lustrzanek cyfrowych
Adobe Lightroom 1.3.1 – oczekiwana łatka dla Maków i nie tylko
Microsoft HD Photo Plugin dla Adobe Photoshop
Sigma Photo Pro 2.3 – lepszy balans bieli
Nikony D3 i D300 dostępne w polskich sklepach z Capture NX
Adobe Camera Raw i DNG Converter 4.3.1 – poprawki i wsparcie dla nowych modeli aparatów
Picnik został zintegrowany z Flickr.com
Adobe Flash Player 9 z obsługą standardu wideo H.264
Nikon ViewNX 1.0.3 – sporo zmian i poprawek

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.619s.