Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Canon PowerShot N100 z obiektywem tylnym i przednim


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy nowoczesny obiektyw zmiennoogniskowy powstał już w 1948 roku, najstarsza zaś tego typu konstrukcja pochodzi z przełomu XIX i XX wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Canon PowerShot N100 z obiektywem tylnym i przednim
Dodał: Alina Plata 06.01.2014
Firma Canon zaprezentowała dziś PowerShot N100 – zupełnie nowy aparat koncepcyjny, pełen innowacyjnych technologii. Wyposażono go w obiektyw 25 mm obiektyw skierowany w tył oraz przedni obiektyw o ogniskowej 24 mm.


PowerShot N100 to pierwszy kompaktowy aparat Canon wyposażony w obiektyw tylny i przedni, co pozwala uchwycić wyraz twarzy fotografa w momencie naciskania spustu migawki, a przez to opowiedzieć historię z różnych punktów widzenia.

Funkcja Dual Capture
Nowa funkcja Dual Capture, która pozwala rejestrować akcję przed i za aparatem, gwarantuje uwiecznienie emocji na zdjęciu lub filmie dzięki skierowanemu do tyłu aparatowi Story Camera.

PowerShot N100 rejestruje wyraz twarzy użytkownika, jako film lub zdjęcie i łączy go z główną sceną - przydaje się to w sytuacji, kiedy reakcja fotografującego jest równie ważna, jak sam moment, na przykład podczas oglądania pierwszych kroków dziecka.

Zdjęcia zawsze wyglądają doskonale dzięki technologii Canon Smart Auto – automatycznie wybiera ona ustawienia, które umożliwiają zrobienie idealnego zdjęcia w 58 różnych trybach tematycznych, od zachodu słońca po uśmiech dziecka. Ponadto funkcja Canon Hybrid Auto daje pewność, że nie przegapi się żadnego momentu, ponieważ aparat rejestruje cztery sekundy filmu przed naciśnięciem spustu migawki. PowerShot N100 łączy też inteligentne funkcje Hybrid Auto i Dual Capture, automatycznie rejestrując wyraz twarzy użytkownika przez dwie sekundy przed zrobieniem zdjęcia. Pod koniec dnia klipy są łączone w jeden film o rozdzielczości 720p, który pokazuje kulisy sesji zdjęciowej.
 
Nowy tryb Story Highlights to narzędzie, które pomaga opowiedzieć historię bez żadnej edycji materiału. Tryb ten automatycznie łączy wszystkie opowieści w album wideo, który użytkownik może przejrzeć i udostępnić. Wykorzystując unikatowy algorytm i zaawansowany procesor DIGIC 6, aparat analizuje obrazy, aby stworzyć kronikę wideo według tematu, daty, a nawet twarzy zarejestrowanych w aparacie. Użytkownik może wybierać, organizować i ponownie przeżywać cenne wspomnienia, korzystając ze specjalnego przycisku, który pozwala natychmiast oznaczyć filmy i zdjęcia przeznaczone do zamieszczenia w albumie.
PowerShot N100

PowerShot N100

Udostępnianie historii jest łatwiejsze, niż kiedykolwiek przedtem, ponieważ PowerShot N100 obsługuje bezprzewodową łączność Wi-Fi, więc może bezpośrednio przesyłać zdjęcia i filmy do sieci społecznościowych . Można też łatwo podłączyć aparat do smartfona — konfigurowalny przycisk Mobile Device Connect i obsługa NFC pozwalają połączyć się z aplikacją Canon CameraWindow w kilku szybkich i prostych krokach. Przycisk Mobile Device Connect umożliwia również łatwe tworzenie kopii zapasowych w chmurze, w serwisach takich jak Google Drive™ lub Flickr™, za pośrednictwem usługi CANON iMAGE GATEWAY. Za pomocą aplikacji CameraWindow można nawet zdalnie sterować aparatem PowerShot N100 z ekranu smartfona. Aplikacja zapewnia kontrolę nad najważniejszymi funkcjami aparatu, takimi jak zoom, lampa błyskowa, migawka, a nawet samowyzwalacz, co przydaje się, kiedy fotograf chce dołączyć do zdjęcia grupowego albo zachować dyskrecję podczas fotografowania przyrody.

Robienie naturalnych zdjęć w słabym świetle umożliwia system Canon HS, kombinacja procesora DIGIC 6 oraz matrycy CMOS 1/1,7 o rozdzielczości 12,1 megapiksela. Obiektyw aparatu PowerShot N100 umożliwia fotografowanie rozległych krajobrazów z szerokim kątem widzenia (ogniskowa 24 mm), a także zbliżanie odległych obiektów za pomocą 5-krotnego zoomu optycznego. Skierowany w tył aparat Story Camera jest wyposażony w obiektyw 25 mm, który pracuje jednocześnie z obiektywem przednim i ma na tyle szeroki kąt widzenia, że umożliwia uchwycenie pary osób stojących za aparatem. Wiodący w branży optyczny stabilizator obrazu i technologia Intelligent IS gwarantują ostrość i przejrzystość obrazu, a zdjęcia lub filmy kręcone z ręki również są wyraźne, dzięki ulepszonemu trybowi Dynamic IS.

PowerShot N100

PowerShot N100

Użytkownicy aparatu PowerShot N100 mogą łatwo wyrazić swoją kreatywność z wykorzystaniem trybów automatycznego fotografowania, które zwiększają jakość obrazu. W sytuacjach, w których liczy się pierwszy plan zdjęcia, można uzyskać efekt małej głębi ostrości za pomocą trybu Background Defocus, który automatycznie rozmywa tło w sposób znany z lustrzanek. Można też zrobić twórcze zdjęcie w unikatowym trybie Creative Shot, który umożliwia zarejestrowanie sześciu różnych wersji obrazu. Dostępnych jest 46 różnych efektów kreatywnych pogrupowanych w cztery kategorie — zdjęcia monochromatyczne, retro, specjalne i naturalne — spośród których wybiera się żądany tryb przed rozpoczęciem fotografowania. Wszystkie ustawienia zmienia się na 7,5-centymetrowym (3-calowym), odchylanym ekranie dotykowym, który umożliwia robienie zdjęć z różnej perspektywy.
Strona producenta: www.canon.pl

Zobacz także:
Wytrzymały Fujifilm FinePix XP70 z Wi-Fi i filmowaniem Full HD
Fujifilm X100S Black ze stałoogniskowym obiektywem
Fujifilm FinePix S1: "pierwszy na świecie" superzoom odporny na warunki atmosferyczne
Kacper Kowalski ''Efekty uboczne''
SZKOLENIE: retusz zdjęć dla każdego!
Samsung dodaje dwa obiektywy 16-50mm do systemu NX
Samsung NX30 z uchylnym wizjerem elektronicznym
Samsung Galaxy Camera 2 z systemem Android 4.3
White Power Anny Bedyńskiej w Zamościu

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.601s.