Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Canon EOS R – nowy aparat i system pełnoklatkowych bezlusterkowców


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Nazwa "Cztery Trzecie" nie ma nic wspólnego z proporcjami boków obrazu rejestrowanego przez matryce aparatów należących do tego systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Canon EOS R – nowy aparat i system pełnoklatkowych bezlusterkowców
Dodał: Przemysław Imieliński 06.09.2018
Canon, światowy lider w rozwiązaniach do obrazowania, poszerzył swoją linię aparatów bezlusterkowych prezentując nowy model aparatu EOS R, który jest jednocześnie pierwszym aparatem z rewolucyjnym mocowaniem obiektywów RF. Wyposażony w najszybszy autofokus na świecie oraz pierwszy na świecie aparat z możliwością ustawiania ostrości w słabych warunkach oświetleniowych, od -6 EV.

« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »

Jest to doskonałe narzędzie pozwalające uzyskać profesjonalne efekty w przypadku każdego ujęcia. Cała linia nowych obiektywów RF powstała bazując na wiedzy i doświadczeniach firmy Canon i składa się z dodatkowych akcesoriów oferujących fotografom i twórcom filmowym większe niż kiedykolwiek wcześniej możliwości kreatywne i indywidualizację pracy.

Canon EOS R


EOS R
Zbudowany od podstaw, pionierski System EOS R to zupełnie nowy poziom innowacji, umożliwiający uzyskanie bogatszych, bardziej szczegółowych obrazów o niezrównanych poziomach ostrości i szczegółowości. Aparat EOS R to pierwszy aparat z mocowaniem obiektywów typu RF z 12 stykami elektrycznymi, 20 mm odległością pomiędzy matrycą a mocowaniem obiektywu oraz średnicą mocowania obiektywu 54 mm, co daje więcej możliwość w projektowaniu bardziej doskonałych obiektywów.

Canon EOS R – widok z przodu


Dzięki połączeniu doskonałych obiektywów z nowym mocowaniem RF, matrycy CMOS 35 mm oraz blisko 30,3 milionom efektywnych pikseli, a także najnowszego procesora DIGIC 8, aparat EOS R umożliwia tworzenie obrazów o wysokiej jakości. Funkcja Digital Lens Optimizer (Cyfrowy Optymalizator Obiektywu) koryguje aberracje soczek, współpracuje jeszcze lepiej z obiektywami EOS R i przesyła informacje o korekcie do korpusu aparatu minimalizując wpływ na prędkość wykonywania zdjęć seryjnych

Canon EOS R – widok z boku


Aparat posiada najszybszy na świecie autofokus, zdolny do ustawiania ostrości w zaledwie 0,05 sekundy. Jest zdolny do wykonywania szybkich zdjęć seryjnych z prędkością 8 kl./s z blokadą AF oraz 5 kl./s w trybie śledzenia AF.EOS R umożliwia pewność i niezawodność pracy. Aparat posiada sterowanie Touch and Drag AF (Przeciągnij i Upuść) i intuicyjny wybór z 5,655 punktów AF, więcej niż jakikolwiek aparat w tej klasie. Jako pierwszy na świecie aparat oferuje możliwość pracy autofokusu w słabym świetle od -6 EV oraz zoptymalizowany do tego elektroniczny wyświetlacz (EVF) z 3,69 milionami punktów oraz 100-procentowym pokryciem kadru, co pozwala zobaczyć obiekty w dokładnie odwzorowanej kolorystyce w nieomal zupełnej ciemności.
EOS R oferuje całkowicie cichy tryb fotografowania, co może stanowić zaletę przy pracy w otoczeniu wymagającym dyskrecji, jak fotografia ślubna, reporterska czy przyrodnicza.

Canon EOS R – widok z dołu


EOS R to znakomite narzędzie do tworzenia filmów, zapewniające wspaniały materiał filmowy o rozdzielczości 4K, pełną kontrolę nagrywania dźwięku, obrotowy ekran i peaking ułatwiający ręczne ustawienie ostrości. Dodatkowo filmowcy mogą na wyjściu HDMI otrzymać materiał 10 bitowy w Canon Log z 12 stopniowym zakresem dynamicznym przy ISO 400, co pozwala na większą swobodę w postprodukcji i uzyskanie większej ilości szczegółów i wiernych kolorów w światłach i cieniach.

Niemal całe sterowanie aparatem można skonfigurować indywidualnie, co zapewnia użytkownikom EOS nowy poziom personalizacji i kontroli. Sprawdzona i poprawiona ergonomia korpusu EOS, w tym odporna na warunki atmosferyczne, solidna obudowa ze stopu magnezu z wygodnym uchwytem i intuicyjnym układem przycisków oraz dotykowym ekranem pozwala użytkownikowi na długą i komfortową pracę. Zaprojektowany do pracy mobilnej posiada zawsze włączony Bluetooth umożliwiający stałe połączenie z urządzeniami mobilnymi oraz rejestrację informacji GPS w plikach.

Canon EOS R – widok z tyłu


Jako pierwszy aparat z serii EOS, EOS R posiada programowalny, wielofunkcyjny dotykowy pasek (multifunction touch bar). Można go programować przesuwając po nim lub dotykając kciukiem, ustawiając takie preferowane parametry jak czułość ISO. Jeszcze bardziej kreatywne możliwości zapewnia zdalne fotografowanie przy pomocy aplikacji Canon Camera Connect. Po raz pierwszy we wszystkich obiektywach RF wprowadzono programowalny pierścień kontrolny przy pomocy, którego użytkownicy mogą ustawić przysłonę, czas naświetlania, ISO lub kompensację ekspozycji – co oznacza, że nie trzeba odrywać wzroku od wizjera i ryzykować utraty obiektu i koncentracji.
« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.104s.