Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Buddyjskie klasztory Ladakhu - wyprawa fotograficzna w Himalaje


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Już w 1965 roku Canon zaprezentował lustrzankę małoobrazkową (model Pellix) ze stałym, półprzepuszczalnym lustrem?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Buddyjskie klasztory Ladakhu - wyprawa fotograficzna w Himalaje
Dodał: Alina Plata 17.01.2013
Fotograf i podróżnik Jakub Śliwa zaprasza do udziału w niesamowitej fotograficznej 2-tygodniowej wyprawie do Indii. Bazą wypadową będzie Leh, stolica Ladakhu położona na wysokości 3514 m n.p.m. To doskonała okazja, aby sfotografować klasztory położone w dolinie Indusu oraz poznać Indie i ich unikalny koloryt "od podszewki".


Dawne himalajskie królestwo Ladakh dzięki swojemu geograficznemu położeniu, trudnym do przebycia przełęczom, przejezdnym tylko przez kilka miesięcy w roku oraz surowym warunkom klimatycznym, bardzo długo opierało się zewnętrznym wpływom kulturowym. Dla turystów kraina stanęła otworem dopiero w 1974 roku. Ladakh leży w granicach Indii, jednak kulturowo przynależy do tradycji tybetańskiej – stąd też często nazywany jest Małym Tybetem. Ocalały tutaj klasztory, kultywujące tradycje buddyzmu tybetańskiego, wielu tybetańskich uchodźców zamieszkuje tutejsze doliny. Żywe tu są wciąż tradycyjne rytuały (np. tańce cz'am), które w okupowanym Tybecie powoli zanikają...

fot. Jakub Śliwa

Głównym celem wyprawy będą klasztory położone w dolinie Indusu; weźmiemy udział w wielkim klasztornym święcie w Hemis. Naszą bazą wypadową będzie Leh, stolica Ladakhu położona na wysokości 3514 m n.p.m.-mówi Jakub Śliwa.
 
Wyprawa odbędzie się w małej, 5-osobowej grupie, co zapewnia stały kontakt prowadzącego z każdym z uczestników. Przewidziana jest zarówno praca w grupie, jednak główny nacisk położony będzie na indywidualną pracę pod okiem prowadzącego – "jeden na jeden". Zamiast kursu fotografii z wykładami czy prezentacjami możesz zdobywać fotograficzną wiedzę w praktyce, realizując indywidualne fotograficzne tematy. Dwutygodniowa wyprawa fotograficzna do Indii to doskonała okazja by wzbogacić swoje fotograficzne portfolio lub by zacząć przygodę z fotografią oraz by poznać Indie i ich unikalny koloryt "od podszewki".

fot. Jakub Śliwa

Termin wyprawy: czerwiec 2013
Szczegółowy opis wyprawy: www.jakubsliwa.com
Jakub Śliwa – fotograf i podróżnik. Jest orientalistą i absolwentem łódzkiej filmówki. Publikuje w "National Geographic" i "The Guardian", zasiada w jury European Photo Competition "Breaking Stereotypes". Kilkakrotnie przemierzył z aparatem subkontynent indyjski. Dokumentował pracę wielu misji archeologicznych m.in. w Egipcie i w Sudanie. Prowadzi zajęcia z fotografii podróżniczej w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Prowadził warsztaty fotograficzne dla "Końca Świata" oraz na dwóch ostatnich edycjach SLOTFEST. Reprezentowany przez agencję Aurora Photos oraz Wonderful Machine. Więcej na www.jakubsliwa.com

Zobacz także:
Nowe torby do lustrzanek Rexton
Pendrive nowej generacji od Kingstona
Retro FUJIFILM ze stałoogniskowym obiektywem
FUJIFILM FinePix odporny na upadek, mróz, kurz i wodę
Aparat FUJIFILM z 42-krotnym superzoomem
Seria aparatów Samsunga dla użytkowników smartfonów
Mistrz Bogdan Krężel i ''wypadki losowe'' w pracy fotografa
Aparat Olympus STYLUS TG-630 - niezniszczalny?
KONKURS fotograficzny: Kolor, kształt, faktura...
Wi-Drive - dysk o pojemności 128 GB z Wi-Fi
Samsung i Podróżniccy otwierają wypożyczalnię sprzętu dla młodych globtroterów

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.68s.