Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  BenQ SP920 – dwulampowy superjasny projektor


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą jednoobiektywową lustrzanką małoobrazkową był wyprodukowany w 1948 roku Contax-S?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

BenQ SP920 – dwulampowy superjasny projektor
Dodał: Jarosław Zachwieja 24.07.2008
Firma BenQ wprowadza na polski rynek cyfrowy multimedialny rzutnik oferujący obraz w rozdzielczości XGA. Dzięki konstrukcji dwulampowej jasność wyświetlanego obrazu jest tak duża, że umożliwia przeprowadzenie pokazu slajdów w niezaciemnionym pomieszczeniu.


Nowy model firmy BenQ, oznaczony symbolem SP920 to superjasny, projektor pracujący w rozdzielczości XGA (1024x768 pikseli). Dzięki zastosowaniu dwóch lamp projektor ma jasność 6000 ANSI lumenów. Umożliwia to przeprowadzenie pokazu nawet w bardzo jasnych pomieszczeniach bez potrzeby przygaszania świateł czy zasłaniania okien.
Projektor ten gwarantuje wysoką jasność obrazu w każdym rodzaju pomieszczeń od sal konferencyjnych, sal kinowych po wielkie audytoria uczelniane. SP920 ma kontrast 2000:1 oraz zaimplementowane technologie BrilliantColor i UNISHAPE, których zadaniem jest zapewnienie najwyższej wierności odwzorowania kolorów.


Projektor BenQ SP920 oferuje trzy tryby pracy charakteryzujące się różną jasnością i różnym wykorzystaniem mocy lamp. Przeznaczone one są do projekcji w różnych rodzajach pomieszczeń. Tryb Normalny (6000 ANSI lumenów) przeznaczony jest dla dużych sal np. kinowych oraz audytoriów oraz sal z silnym oświetleniem. W trybie tym obydwie lampy projektora pracują z pełną mocą. Do pomieszczeń średniej wielkości, wystarczająca jest jasność 4800 ANSI lumenów, którą zapewnia projektor w trybie Ekonomicznym. Osiągane jest to przez ograniczenie mocy obydwu lamp do połowy. Dla małych sal, wystarcza jasność 3000 ANSI lumenów, generowana przez pojedynczą lampę pracującą w trybie normalnym (czyli z pełną mocą). Druga lampa nie jest używana i jest traktowana jako zapasowa.
 
Projektor SP920 wyposażony jest w technologię UNISHAPE, która pozwala na tworzenie jasnego obrazu o dużej głębi kolorów i wysokim kontraście. Pozwala ona na znacznie lepsze wykorzystanie możliwości lampy projektora przez lepszą synchronizację z układem mikroluster (Digital Micro mirror Device – DMD) i kołem kolorów. Dzięki temu udało się zwiększyć jasność obrazu o 40% i uzyskać wzmocnienie pewnych kombinacji barw przy pracy z różnymi typami aplikacji.
 
Kolejna wykorzystywana w rzutnikach firmy BenQ technologia, o nazwie BrilliantColor wprowadza o 50% jaśniejszy obraz w zakresie średnich tonów kolorów, w rezultacie dając wysoką ostrość obrazu z bardzo dokładnym odwzorowaniem barw.
 
Rzutnik BenQ SP920 ma wymiary 44,3 x 16,7 x 35,5 cm i waży około 11 kilogramów. Wyposażono go w złącza sygnału wideo cyfrowe zgodne z szyfrowaniem HDCP (DVI-I, HDMI) oraz analogowe (D-sub, Component, S-Video, Composite). Maksymalny pobór prądu urządzenia wynosi około 800 watów. Jak można się domyślać, tak zaawansowane urządzenie nie należy do urządzeń tanich – trzeba za niego zapłacić około 11 750 złotych. Na projektor udzielana jest 36-miesięczna gwarancja producenta w systemie door-to-door.

Cena: 11 739 PLN
Strona producenta: www.benq.pl

Zobacz także:
Do wygrania dyski twarde Seagate
Canon stawia na fotoalbumy
Nowy standard TransferJet?
Kenro Digital 600 Flash Head/Kit – przenośne atelier
Optoma EX330 – projektor dla mobilnych
Kingston microSDHC 8 GB – cała kolekcja zdjęć w pamięci telefonu
SanDisk SD WORM – karty pamięci jednokrotnego zapisu
Fujitsu HandyDrive 500 GB – podręczny magazyn na zdjęcia
Wielofunkcyjny monitor LCD
Ramka i odtwarzacz DVD w jednym
Nowe aparaty i ramki Kodaka

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.783s.