Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  BenQ BL2711U, czyli monitor dla projektantów


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aparat Olympus E-3 wyposażony jest w 11-polowy autofokus, który w momencie premiery był najczulszym tego typu układem zastosowanym w tej klasie lustrzanek cyfrowych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

BenQ BL2711U, czyli monitor dla projektantów
Dodał: Błażej Organisty 15.09.2015
27-calowy monitor 4K2K dla projektantów BenQ BL2711U to urządzenie z matową matrycą IPS o rozdzielczości 4K2K UHD (3840x2160) zaprojektowany dla spełniania potrzeb projektantów CAD/CAM przeglądających i tworzących dokumentację techniczną z dużą liczbą drobnych szczegółów. Funkcje ułatwiające codzienną pracę projektową: Display Pilot, tryb CAD/CAM, Animacja, Prezentacja, PIP (Picture-in-Picture) i PBP (Picture-by-Picture). Monitor jest kompatybilny z systemami Windows i OS X i ma certyfikat SolidWorks.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Dla najbardziej wymagających projektantów – użytkowników systemów CAD/CAM (Computer Aided Design i Computer Aided Manufacturing), twórców wizualizacji i animacji oraz montażystów materiałów wideo BenQ oferuje pierwszy 27 calowy monitor rozdzielczości UHD (3840x2160) z matrycą IPS. Kąty widzenia 178°/178°, 100% zgodność z paletą barw sRGB, jasność 350 cd/m2 i podstawowy kontrast 1000:1 i dynamiczny 20 mln:1 oraz czas reakcji 4 ms GTG zapewniają uzyskanie najwyższej jakości precyzyjnych obrazów statycznych oraz wszelkich filmów i animacji. BenQ BL2711U ma certyfikat SolidWorks – standardu w profesjonalnym projektowaniu CAD/CAM.

BenQ BL2711U


Ochrona wzroku i komfort pracy
Czujnik natężenia oświetlenia otoczenia umożliwia automatyczne dostosowanie jasności ekranu do zmieniającej się jasności w pomieszczeniu, tak by zminimalizować zmęczenie wzroku. Komfort pracy zwiększa dodatkowo niska emisja niebieskiej składowej widma (Low Blue Light) oraz tryb Reading Mode, dostosowujący parametry wyświetlania (m.in. temperaturę barwną) obrazu do np. wielogodzinne przygotowywanie czy weryfikowanie tekstów. Niemigające podświetlanie LED – BenQ Flicker-free także zmniejsza zmęczenie wzroku i podnosi wydajność pracy. Wspomniane funkcje są składnikami pakietu BenQ eye-care.

BenQ BL2711U


Duży zakres regulacji ekranu – pochylanie, podwyższanie i obniżanie oraz obrót do pionu (pivot) znakomicie zwiększają możliwości dostosowania położenia monitora do konkretnych zadań i przyzwyczajeń użytkownika. Wąskie ramki dookoła ekranu powodują, że z monitorów BL2711U buduje się bardzo wygodne dwu- lub trójmonitorowe stanowiska dla projektanta.

Display Pilot
Display Pilot to oprogramowanie umożliwiające precyzyjne zdefiniowanie parametrów wyświetlania obrazu dla każdej aplikacji używanej przez projektanta. Jeśli Display Pilot jest aktywny, to zmiana parametrów wyświetlania obrazu zmienia się automatycznie po uruchomieniu konkretnej aplikacji. Pozwala ono również sterować proporcjami wyświetlanych obrazów tworząc na ekranie kilka pulpitów.

BenQ BL2711U
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.493s.