Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Aparat Sinar p-MF-L


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą lustrzanką z samopowrotnym lustrem był wyprodukowany w roku 1947 na Węgrzech aparat Duflex?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Aparat Sinar p-MF-L
Dodał: Alina Plata 04.12.2013
Sinar p MF-L przeznaczony jest do współpracy z korpusem lustrzanki Leica S. Użytkownicy systemu Leiki mogą połączyć zalety średnioformatowego korpusu cyfrowego z kreatywnymi możliwościami oferowanymi przez aparat na ławie optycznej.


W poniedziałek Leica Camera AG sfinalizowała przejęcie Sinar Photography. Od tej chwili będzie możliwe połączenie wysiłków w dziedzinie wspólnego rozwoju w pełni cyfrowego modułowego systemu Sinara oraz średnioformatowego systemu Leica S. Efekty współpracy są już widoczne - na rynku pojawił się nowy aparat Sinar p MF-L współpracujący z korpusem Leica S.

Firma Sinar Photography wprowadziła do oferty nowy aparat Sinar p-MF-L, dzięki któremu użytkownicy systemu Leiki będą mogli połączyć zalety średnioformatowego korpusu cyfrowego Leica S z kreatywnymi możliwościami oferowanymi przez aparat na ławie optycznej oraz ekstremalnie wysoką jakością obrazu obiektywów Sinaron Digital High Resolution. Funkcje korpusu Leica S zostały zintegrowane z oprogramowaniem Sinar Capture Flow - możliwe jest sterowanie aparatem z poziomu komputera i bezpośredni podgląd kadrowanego obrazu na jego dużym monitorze.

Obiektywy Sinaron Digital High Resolition gwarantują uzyskanie ekstremalnie wysokiej jakości obrazu niedostępnej dla obiektywów projektowanych dla systemów „lustrzankowych”, gdzie konstrukcja optyczna różnych obiektywów musi być dostosowana do wymagań uwzględniających konstrukcję korpusu, a powstające w wyniku tego wady optyczne mogą być usunięte jedynie na drodze programowej korekcji obrazu. Możliwa jest współpraca z obiektywami Sinaron Digital HR z zakresu ogniskowych 90 – 210 mm.

Do aparatu można podłączyć także dowolny obiektyw wielkoformatowy przykręcony do płytki systemu Sinar 100 mm. Duże pole krycia takich obiektywów umożliwia pracę w technice „macroscaning” – fotograf wykonuje kilka zdjęć składowych przesuwając równolegle w pionie i poziomie tylny standard z korpusem lustrzanki, a następnie łączy je w jeden obraz przy użyciu programu graficznego (technika przypomina składanie z mniejszych arkuszy plakatów na bilbordach). W efekcie powstaje obraz o rozdzielczości przewyższającej rozdzielczość matrycy lustrzanki.



Więcej informacji na stronie: www.dicam.pl

Zobacz także:
Drugi bezlusterkowiec Canona – EOS M2
Promocja Olympusa – zwrot gotówki nawet do 1050 zł
Konkurs fotograficzny ''Piękno i magia szarości''
Walizka dla fotografa z nylonu balistycznego
Już za chwilę rusza Festiwal Slajdów Podróżniczych TERRA
Od śniegów Kilimandżaro – do plaż Zanzibaru
Toda Seiko 12 mm f/7.4 – ''rybie oko'' dla Sony E i Fujifilm X
Galaktyczna promocja świąteczna
Gwarancja na obiektywy z serii Sigma Global Vision wydłużona o rok
EOS C300, EOS C300 PL – oprogramowanie w wersji 1.1.1.1.00
Olympus wydał trzy aktualizacje oprogramowania
Startuje Nikon Film Festival

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.551s.