Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Aktualizacja oprogramowania aparatu Leica M.


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą lustrzanką z samopowrotnym lustrem był wyprodukowany w roku 1947 na Węgrzech aparat Duflex?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Aktualizacja oprogramowania aparatu Leica M.
Dodał: Maciej Janik 30.06.2014
Leica Camera AG umieściła na swojej stronie internetowej najnowszą aktualizację oprogramowania (FW 2.0.1.5) dla aparatu Leica M. Użytkownicy, którzy chcą zaktualizować swój aparat mogą pobrać ją za darmo.


Porawia działanie Live View oraz kilku funkcji związanych z wideo. Pod uwagę zostały również wzięte rekomendacje użytkowników odnoszące się do automatycznych ustawień ISO. Dodany został także język Koreański.
 

Nowy firmware pozwala na prace z wszystkimi obiektywami w trybie Live View (włącznie z tymi mocowanymi na śrubę za pomocą adaptera. W podglądzie na żywo dodano poziomicę oraz możliwość symulacji ekspozycji. Ta może być włączona na stałe (pod warunkiem, że czas naświetlania jest krótszy od 1/30s.) lub po wciśnięciu spustu migawki do połowy. Podczas podglądu na żywo można włączyć znaczniki pokazujące proporcje ekranu - 3:4, 6:7, 1:1 oraz 16:9.
 Pojawiła się funkcja „video off”, która dezaktywuje dedykowany przycisk „video” powodując, że kolejne uruchomienie filmowania musi odbyć się z poziomu menu. Od tej aktualizacji wideo będzie nagrywane przy 1/25s. zamiast 1/24s. Poprawiono ustawienia dotyczące
 
auto ISO. Wciśniecie przycisku ISO powoduje wyświetlenie wszystkich opcji. Kolejna nowa funkcja to „Slowest shutter speed” – 1×, 2× lub 4×długości ogniskowej” pozwala uniknąć niechcianego poruszenia. Nową funkcją jest również auto ISO w trybie manualnym.
 

Ustawienia przyrostu wartości w bracketingu są zapamiętywane po wyłączeniu aparatu. Funkcja „Direct EV correction” pozwala na bezpośrednią zmianę wartości kompensacji ekspozycji za pomocą pokrętła znajdującego się pod kciukiem (bez potrzeby naciskania jakichkolwiek przycisków). Nowością jest „‘Classic/LV deactivated” tryb wyłączający Live View i pozwalający tylko na klasyczny pomiar ekspozycji.
Dzięki nowemu oprogramowaniu kontury w funkcji focus peaking mogą być wyświetlane w kolorze czerwonym, niebieskim lub zielonym. Poprawia to ich widoczność i ułatwia ustawianie ostrości. Zoptymalizowano również funkcje zapisu lokalizacji GPS oraz opisu obiektywu w pliku EXIF a także funkcję czyszczenia matrycy.
Firmware do pobrania: pl.leica-camera.com
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Zdjęcie zrobione przez...

Ten konkurs to zachęta do eksperymentów. Czekamy na Wasze niebanalne zdjęcia wykonane przez: okno, filtr, szybę, kawałek lodu, a nawet otwór w murze lub dziurkę od klucza.
Zdjęcie zrobione przez...
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[16.01.2018]
Autor:
Wiatr9
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.303s.