Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Adobe Photoshop Express – dostępna publiczna wersja beta


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Film małoobrazkowy 36 x 24 mm ma wymiary identyczne z taśmą filmową 35 mm?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Adobe Photoshop Express – dostępna publiczna wersja beta
Dodał: Jarosław Zachwieja 27.03.2008
Firma Adobe udostępniła w Internecie zapowiadaną już od roku sieciowy edytor zdjęć w wersji testowej. Aplikację tę można porównać do uproszczonej wersji Photoshopa Elements napisanej we flashu.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Nie potwierdziły się zapowiedzi firmy Adobe dotyczące uruchomienia dla internautów projektu Photoshop Express do końca 2007 roku. Oczekiwana od ponad pół roku aplikacja jest już jednak dostępna w wersji testowej dla każdego, kto ma dostęp do Internetu. A właściwie nie aplikacja, a duży projekt online'owy dla fotografów w skład którego wchodzą m.in. serwis społecznościowy, internetowa galeria zdjęć oraz oczywiście aplikacja do ich edycji.

Strona główna projektu w wersji beta.

Napisany we flashu program należy do grupy tzw. rozbudowanych aplikacji internetowych (ang. rich Internet application), czyli RIA. Uruchamiany jest on w dowolnej przeglądarce internetowej wyposażonej w najnowszą wersję modułu Adobe Flash Player 9. Nie wymaga on zatem od nas instalacji na dysku twardym i jest dostępny nieodpłatnie. Jedynym warunkiem koniecznym do spełnienia, aby móc z niego skorzystać jest rejestracja w serwisie, która również jest darmowa. Jednak dla tych, którzy przed rejestracją chcą wypróbować możliwości nowego Photoshopa, dostępne jest publiczne konto o nazwie testdrive, zawierające trzy przykładowe galerie oraz 51 zdjęć.
 
Po zarejestrowaniu się użytkownik otrzymuje dostęp między innymi do 2 gigabajtów przestrzeni dyskowej na zgromadzone tam zdjęcia. Ponadto przez cały okres trwania fazy Beta firma Adobe (podobnie jak przy innych projektach takich jak Lightroom) zapewnia, że będzie będzie szybko rozpatrywać uwagi zgłaszane przez użytkowników, a najciekawsze propozycje zmian funkcjonalności programu wprowadzać w życie.

Publicznie dostępne konto przykładowe dla wszystkich, którzy chcą wypróbować możliwości programu.

Zdjęcia gromadzone na koncie użytkownika mogą być przeglądane, przesyłane za pomocą e-maila, wyświetlane w postaci generowanych w czasie rzeczywistym pokazów slajdów oraz oznaczane jako ulubione. Wszystkie te narzędzia znajdziemy w dziale My gallery. Osoba przeglądająca czyjąś galerię może również zgłaszać administratorom nadużycia związane z zamieszczanymi treściami. Bardzo interesująca jest też opcja Embed, umożliwiająca wygenerowanie kodu HTML, który możemy umieścić na naszej stronie. Przykład jego działania umieściliśmy poniżej.


Dla zwolenników zamieszczania klasycznych odnośników służy z kolei opcja Link, która powoduje wygenerowanie adresu html. Dla podanego powyżej przykładu będzie miał on taką postać. Każda galeria ma swój unikalny adres internetowy, taki jak testdrive.photoshop.com.


Wygląd galerii możemy dopasowywać do naszych gustów m.in. poprzez wybór tła. Robimy to za pomocą narzędzi dostępnych w prawym górnym rogu ekranu. Z kolei wybierając na stronie głównej naszego konta lub z górnej belki programu opcję My photos przejdziemy do równie (jeżeli nie bardziej) interesującego działu – edycji zdjęć.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.138s.