Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  100 x 100


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Wartość przysłony f/1.0 nie jest graniczną (najmniejszą) wartością ciągu przysłon, i że istnieją obiektywy większej jasności niż 1:1.0?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

100 x 100
Dodał: Błażej Organisty 26.07.2016
Stefan Arczyński, nestor polskiej fotografii, podróżnik i wybitna osobistość Wrocławia, w tym roku obchodzić będzie setne urodziny. Z tej okazji Muzeum Miejskie Wrocławia przygotowało wystawę „100 x 100” – prezentację stu wyjątkowych fotografii z bogatego archiwum jubilata. Wernisaż w sobotę o 17.00 w Starym Ratuszu.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Ewa Pluta, rzecznik prasowy Muzeum Miejskiego Wrocławia, oznajmia, że wystawa przygotowana przez wrocławską instytucję kultury w setną rocznicę urodzin Stefana Arczyńskiego jest hołdem dla niego samego oraz wyrazem uznania dla imponującego, niemającego odpowiednika w historii fotografii polskiej, dorobku artystycznego.

Stefan Arczynski, Alabama 1971


Ideą ekspozycji jest przekrojowe zaprezentowanie twórczości fotograficznej artysty-jubilata, wybitnego polskiego fotografa, który w tym roku obchodzi swoją setną rocznicę urodzin. Stefan Arczyński to fotograf doskonale znany miłośnikom i krytykom fotografii. Swoim wspaniałym dorobkiem artystycznym w pełni zasłużył na miano nestora polskiej fotografii – twierdzi pracownik muzeum.

Stefan Arczyński, Kair 1953


Stefan Arczyński, legendarna osobistość Wrocławia, urodził się w 1916 roku w polskiej rodzinie osiadłej w Essen. Z fotografią po raz pierwszy zetknął się w latach 30. XX wieku – w okresie, kiedy niemiecka szkoła fotografii osiągnęła najwyższy światowy poziom. Już wtedy jego prace wyróżniał perfekcyjny warsztat, wrażliwość na rolę światła w budowaniu kadru i dążenie do uchwycenia ulotnego piękna rejestrowanej chwili.

Po wybuchu II wojny światowej Stefan Arczyński został wcielony do Luftwaffe i skierowany do Francji, a później na front wschodni. Ranny pod Stalingradem trafił do lazaretu, a następnie do niewoli. Jako członek Związku Polaków w Niemczech został zwolniony w 1946 i wysłany do Polski.

Stefan Arczyński, Monrowia 1976
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.102s.