Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sztuka  >  Kalendarium  >  Polscy artyści we Francji w ramach 5ème ESTIV’ PHOTO


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Popularnych ogniw litowo-jonowych nie wolno przechowywać rozładowanych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Polscy artyści we Francji w ramach 5ème ESTIV’ PHOTO
Dodał: Magdalena Hreczycho
Miasto: Francja
Lokalizacja: Pézénas & Montagnac's Photo Festival
Ulica: Domaine de Moure (Route de Florensac, Agde), Domaine de Nizas-Sallèles (D30 - Caux), Domaine de la Mirande (Route de Pomerols, Castelnau de Guers)
Termin: 20.06.2007 – 16.09.2007

W dniach od 20 czerwca do 16 września 2007 roku we Francji w ramach 5ème ESTIV’ PHOTO prezentowane będą trzy wystawy indywidualne z programu Invité polonais. Swoje prace przedstawią: Marcin Górski, Artur Alan Willmann i Joanna Kinowska. Trójka artystów bierze udział też w wystawie zbiorowej Le Photo Club Midi Libre: Photographies Polonais.
 
Marcin Górski przedstawia prace z cyklu "Portrety uliczne", o którym tak mówi: "Kapuściński za Levinasem uważał, że każde spotkanie zostawia w nas pewną cząstkę, która nas wzbogaca. Moje portrety robione ludziom, których spotkałem, czasami na chwilę to próba fotograficznego uwiecznienia tych ludzi, którzy współkształtowali mój odbiór świata." Drugi pokazywany cykl to "Postais de portugal moderno". Seria fotografii współczesnej architektury portugalskiej jest pretekstem do dyskusji o miejscu człowieka w nowej rzeczywistości określonej przez śmiałe wizje architektów i urbanistów. Jest to również okazja przyjrzenia się życiu nowej Portugalii, która mocno odcina się od stereotypów znanych z Lisbon Story.

Fot. Marcin Górski.

Artur Alan Willmann prezentuje cykl 18 czarno-białych zdjęć "Ganga – the line of life", poświęconych życiu skupiającym sie nad świętą rzeką Indii – Gangesem. Dokument ten powstał w czasie dwóch trzymiesięcznych podróży do Indii. Autor w swojej fotograficznej wypowiedzi z wyczuciem zobrazował ulotny klimat miejsc i specyfikę tamtejszej kultury, a jednocześnie nadał swojej pracy jak najbardziej uniwersalny wymiar. Podróż wzdłuż Gangesu była inspiracją do opowiedzenia jednej z wielu prawdziwych historii.

Indie. Fot. Artur Alan Willmann.

Z kolei Joanna Kinowska zestawia obok siebie zdjęcia z ulic kilku miast europejskich. "Stereo / pocztówki" należą do serii "miasto jak każde inne", która powstaje od 2002 roku. Autorka tak mówi o swoich pracach: "Sceny, które chcę zatrzymać opowiadają historię mieszkańców, ich codziennego życia. Zauważyłam, że moje rodzinne miasto wygląda właściwie jak każde inne. Oczywiście miasta się różnią architekturą, linie komunikacyjne biegną inaczej, przystanki autobusowe są także różnie oznaczone, itd. Wiadomo też, że ludzie się inaczej ubierają, są tacy, którzy mają siestę lub nie."

Łódź, Rzym. Fot. Joanna Kinowska.

Marcin Górski (ur. 1972, Gliwice)
Jest doktorem nauk technicznych, pracuje jako adiunkt w Katedrze Inżynierii Budowlanej, na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Brał udział w wystawach zbiorowych w kraju Galeria Bezdomna (Kraków), w Gliwicach, a także za granicą: Montpellier (Francja), Eskilstuna (Szwecja) oraz zeszłorocznym festiwalu w Montangac, Francja. Miał kilka wystaw indywidualnych za granicą: w Uppsala (Szwecja), Covilha i Proenca a Velha (Portugalia). Współautor książek i albumów: "Madeiro. Rituais da Fogueira de Natal" (Portugalia) oraz "Wandering around life" (Iran). Współtwórca Gliwickiego Domu Fotografii. Jest członkiem międzynarodowych grup Gruppo F i Pontos de Vista. Współredaguje F blog.

Fot. Marcin Górski.

Artur Alan Willmann (ur. 1984, Warszawa)
Student Europejskiej Akademii Fotografii oraz Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Laureat II edycji konkursu fotograficznego Canon oraz konkursu ZPAF: Warszawa w Fotografii Młodych 2005. Swoje prace prezentował podczas wystaw zbiorowych m.in. na Międzynarodowym Festiwalu w Łodzi, w Warszawie w Galerii Luksfera i w Biosferze. Członek grupy ...już późno. Od 2004 prowadzi z Joanną Kinowską warsztaty fotograficzne dla młodzieży.

Indie. Fot. Artur Alan Willmann.

Joanna Kinowska (ur. 1980, Warszawa)
Jest historykiem sztuki. Pracuje w Galerii Zachęta organizując spotkania z fotografami pt. "Fotografia polska po 1945 roku". Współpracuje z Gliwickim Domem Fotografii. Brała udział w wystawach zbiorowych w kraju (Kraków, Warszawa) i za granicą (Bobbio, Włochy; Fukuoka, Japonia). Zorganizowała dwie wystawy indywidualne w Warszawie: Klub Migawka oraz Galeria Kuluary. Jest członkiem grup: ...już późno oraz międzynarodowych Gruppo F i Terzoocchio. Współredaguje F blog. Od 2004 prowadzi z Arturem Willmannem warsztaty fotograficzne dla młodzieży. Współpracuje z portalem independent.pl oraz Aktyvistem.

Warszawa, Palermo. Fot. Joanna Kinowska.


Powrót do listy
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.537s.