Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sztuka  >  Kalendarium  >  60 lat ZPAF w Gdańsku


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 dzięki swojej budowie jest wyjątkowo odporny na niesprzyjające czynniki zewnętrzne, takie jak kurz i woda?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
60 lat ZPAF w Gdańsku
Dodał: Magdalena Hreczycho
Miasto: Gdańsk
Lokalizacja: Gdańska Galeria Fotografii Muzeum Narodowego
Ulica: Grobla I 3/5 (róg Św. Ducha)
Termin: 11.11.2007 – 17.01.2008
Godziny otwarcia: 11:00–13:30 i 14:00–17:00 (wtorek–piątek), 11:00–16:00 (sobota, niedziela)
Adres WWW: artfoto.infinity.net.pl
Wernisaż: 11.11.2007, godz. 17:00

Aktualnie Okręg Gdański ZPAF liczy 37 członków. To dużo i mało. Dużo, jak na czasy, w których każdy może fotografować i brać za to pieniądze. Mało, jak na ilość świadomie fotografujących, dla których spełnienie warunków stawianych kandydatom do ZPAF jest w zasięgu możliwości. Mamy tu na myśli przede wszystkim absolwentów publicznych i prywatnych szkół artystycznych oraz wielu pasjonatów. Warto się zastanowić dlaczego przynależność do związku twórczego nie jest magnesem?

Fot. Krzysztof Krzempek.

Aktualna wystawa składa się z dwóch części. Pierwsza to prace aktualnych członków Okręgu Gdańskiego ZPAF. Jak powiedział Maciej Kostun, pełnomocnik Okręgu ds. wystawy – jest to formuła tzw. wystaw okręgowych – prace nie podlegały żadnej selekcji, nie było też założeń ideowych ani tematycznych. Zobaczymy tutaj prace Erazma Felcyna, Sławomira Fiebiga Krzysztofa Kamińskiego, Macieja Kostuna, Krzysztofa Krzempka, Bogusława Nieznalskiego, Waldemara Olchawy, Marcina Pazio, Stanisława Składanowskiego, Haliny Wasielke i Piotra Zabłockiego.

Fot. Erazm Felcyn.

Druga część wystawy to prace zmarłych członków Okręgu. Większość pochodzi ze zbiorów Gdańskiej Galerii Fotografii MNG. Dwie prace Włodzimierza Habla są własnością Krzysztofa Kamińskiego. W tej części prezentowane będą prace takich fotografów, jak: Zdzisław Błażejczyk, Witold Chromiński, Jerzy Dygasiewicz, Włodzimierz Habel, Maksymilian Jankowski, Roman Joachimowski, Kazimierz Komorowski, Kazimierz Lelewicz, Tadeusz Link, Tercjan Multaniak, Henryk Nowak, Irena Suchorzewska, Tadeusz Szpak, Tadeusz Wański, Ryszard Wiliński, Zygmunt Wrześniowski, Bolesława Zdanowska, Edmund Zdanowski.

Fot. Tadeusz Wański.

Gdańska Galeria Fotografii powstała z inicjatywy Okręgu Gdańskiego ZPAF w 1977 roku. Prowadzili ją kolejno: Leszek Brogowski, Krystyna Andryszkiewicz i Stefan Figlarowicz. Od 1995 roku Galeria ma status Działu Fotografii Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Fot. Waldemar Olchawa.


Powrót do listy
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.283s.