Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sprzęt  >  PORADNIK KUPUJĄCEGO  >  TEST: WD My Passport Wireless – przenośny dysk z czytnikiem kart i Wi-Fi


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Dla potrzeb misji wahadłowca Discovery (STS-48) powstała specjalna, cyfrowa wersja analogowego Nikona F4?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

TEST: WD My Passport Wireless – przenośny dysk z czytnikiem kart i Wi-Fi
Autor: Przemysław Imieliński
Wcześniej czy później każdy fotograf musi kupić większy dysk, aby przechowywać na nim swoje zdjęcia. Większość osób wybiera nośniki zewnętrzne, który po podłączeniu do komputera pozwalają zgrać na nie pliki napędu wewnętrznego lub skopiować fotografie z kart pamięci. Od niedawana dostępne jest jednak urządzenie zapewniające większą uniwersalność zastosowań, a mianowicie bezprzewodowy dysk WD My Passport Wireless.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Na czym polega wszechstronność tego napędu? Otóż producent wyposażył go we wbudowane gniazdo kart pamięci, akumulator i moduł łączności Wi-Fi, dzięki czemu My Passport Wireless może być nie tylko naszym domowym, bezprzewodowym serwerem plików, ale też przenośnym bankiem zdjęć, pozwalającym wykonywać kopie bezpieczeństwa i oczyszczać karty pamięci ze zdjęciami podczas pracy w terenie. W tym ostatnim wypadku duża zaletą jest również solidna, wytrzymała obudowa i możliwość kilkugodzinnej pracy bez dostępu do zewnętrznego źródła zasilania.

WD My Passport Wireless – przenoiśny dysk twardy z wbudowanym czytnikiem, modułem Wi-Fi i akumulatorem


Dostęp z wielu urządzeń
Z dysku WD My Passport Wireless możemy korzystać bezprzewodowo łącząc się z nim bezpośrednio lub poprzez domowy ruter za pomocą komputera, smartfonu czy tabletu, a nawet przysłać zdjęcia bezpośrednio z aparatu za pomocą protokołu FTP, jeśli tylko nasz lustrzanka lub kompakt dysponuje taką funkcją. Niezależnie jednak od wybranego urządzenia konfiguracja dysku odbywa się w łatwy sposób i nie zabierze nam wiele czasu, dzięki znajdującej się w pudełku skróconej instrukcji podłączania urządzenia. Po nawiązaniu łączności dyskiem możemy zarządzać, za pomocą zainstalowanej na komputerze aplikacji lub poprzez przeglądarkę internetową.

WD My Passport Wireless – interfejs aplikacji dostępnej przez przeglądarkę internetową


Z kolei użytkownicy tabletów i smartfonów mogą pobrać bezpłatną, aplikację o nazwie WD My Cloud (brakuje jednak polskiej wersji językowej) , która pozwala zarówno bezprzewodowy sterować nośnikiem danych jak i przesyłać lub kopiować z niego dane. Wszystko prosto i wygodnie, a do tego WD My Passport Wireless powala na jednoczesny dostęp do swoich zasobów poprzez własną sieć bezprzewodową aż ośmiu urządzeniom.

WD My Passport Wireless – interfejs aplikacji mobilnej WD My Cloud


Oczywiście jeśli zależy nam na jak najszybszym skopiowaniu danych, najlepiej jest podłączyć dysk przy użyciu dołączonego w zestawie kabla USB. Tym bardziej, że urządzenie wyposażone zostało w gniazdo USB 3.0, więc jeśli mamy takie samo także w swoim komputerze, to transfer plików odbędzie się znaczeni szybciej.

Obsługa w praktyce
Ładowanie dysku odbywa się automatycznie po podłączeniu go do gniazdka elektrycznego lub portu USB komputera, a o jego przebiegu informuje umieszczone na obudowie dioda, która zmienia swój kolor i miga informując o ilości zgromadzonej w akumulatorze energii. W taki sam sposób użytkownik uzyskuje informacje o aktywności modułu Wi-Fi, czy też zakończeniu kopiowania danych z karty pamięci – jest to rozwiązanie proste i wygodne, a do tego ogranicza do zaledwie dwóch liczbę wskaźników na obudowie, choć wymaga oczywiści nauczenia się tego swoistego kodu, nie jest on jednak wcale tak skomplikowany. Warto dodać przy tym jednak, że aby można było wykonać kopię zapasową plików z kart pamięci, należy wcześniej aktywować tę funkcję i wskazać folder docelowy, domyślnie jest ona bowiem wyłączona, a także określić czy zdjęcia mają być przeniesione czy tylko skopiowane. Sam transfer z karty rozpoczyna się wówczas automatycznie po włożeniu nośnika do czytnika, a jego zakończeniu informuje brak migania diody.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy artykułów
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.48s.