Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sprzęt  >  Testy praktyczne  >  Qnap TS-453 PRO – serwer dla fotografa


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Jedną z postaci greckiego Kościoła Prawosławnego jest Święty Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Qnap TS-453 PRO – serwer dla fotografa
Autor: Przemysław Imieliński
Chcąc bezpiecznie i wygodnie przechowywać oraz korzystać z zgromadzonych przez nas zdjęć i filmów warto zastanowić się nad zakupem domowego serwera plików, który uczyni to zadanie łatwym i przyjemnym. Oto, jakie zalety ma wykorzystywanie takiego urządzenia w przypadku fotografa i filmowca.

« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »

Każdy fotograf wcześniej czy później musi znaleźć rozwiązanie problemu bezpiecznego przechowywania oraz archiwizowania swoich zdjęć i filmów w sposób zapewniający wygodny i szybki do nich dostęp. Nagrywanie ich na płyty DVD czy też gromadzenie na przenośnych dyskach z pewnością takim rozwiązaniem nie jest, dlatego coraz większą popularnością cieszą się urządzenia kojarzące się jeszcze do niedawna głównie z zastosowaniami przemysłowymi, a mianowicie serwery plików. Te stały się bowiem ostatnio małe, znacznie przyjaźniejsze w obsłudze, a dodatkowe specjalistyczne aplikacje pozwalają zamienić je w domowe banki zdjęć i filmów ułatwiające nie tylko gromadzenie plików, ale także utrzymywanie porządku w swoim portfolio oraz bezproblemowe udostępnianie jego wybranych fragmentów innym.

Na przedniej ściance Qnapa TS-453 PRO znajduje się włącznik, ciekłokrystaliczny wyświetlacz stanu urządzenia, gniazda na cztery dyski oraz port USB zintegrowany z przyciskiem szybkiego kopiowania danych


Qnap TS-453 PRO – czterozatokowy serwer multimediów
Postanowiliśmy przyjrzeć się temu, jakie zalety ma korzystanie z takiego urządzenia na przykładzie urządzenia NAS firmy Qnap, a konkretnie modelu TS-453 PRO. Jest to serwer wyposażony w procesor Intel Celeron 2,0 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz 3 szybkie porty USB 3.0. Serwer posiada wbudowane cztery karty sieciowe LAN 1 Gbit/s, co zapewnia prędkości zapisu i odczytu danych na poziomie 415 MB/s. Pozwala on korzystać z czterech dysków twardych 3,5" SATA lub SSD o pojemności do 6 TB każdy. Dodatkowo urządzenie wyposażone zostało w port HDMI i aplikację XBMC do obsługi multimediów, dzięki czemu umożliwia zarządzanie plikami oraz oglądanie filmów i zdjęć bezpośrednio na ekranie telewizora – nie trzeba w tym celu uruchamiać komputera czy tabletu.

Z tyłu serwera znajdują się cztery gniazda sieciowe, złącze HDMI oraz po dwa gniazda USB 3.0 i USB 2.0


Oczywiście głównym zadaniem Qnap-a jest zapewnienie bezpieczeństwa przechowywanym na nim danym, a to osiągnięte zostało dzięki możliwości skonfigurowania na nim macierzy RAID 1, 5, 6 lub 10 z możliwością rozbudowy i zmiany pojemności wolumenów. Pozostałe najważniejsze cechy TS-453 PRO to możliwość korzystanie z niego w dowolnym środowisku pracy: Windows, MacOS, Linux i Unix, dostępność narzędzi pozwalających uruchomiać i zarządzać serwerami: FTP, WWW, iTunes, DLNA i druku oraz kopiowania danych z urządzeń podłączonych za pośrednictwem portu USB poprzez naciśnięcie jednego przycisku.
« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »
Powrót do listy artykułów
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.139s.