Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sprzęt  >  Testy praktyczne  >  Qnap TS-453 PRO – serwer dla fotografa


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze zdjęcie zostało naświetlone nie na celuloidowym, ani nawet szklanym negatywie, lecz na płytce cynkowej pokrytej… asfaltem syryjskim?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Qnap TS-453 PRO – serwer dla fotografa
Autor: Przemysław Imieliński
Chcąc bezpiecznie i wygodnie przechowywać oraz korzystać z zgromadzonych przez nas zdjęć i filmów warto zastanowić się nad zakupem domowego serwera plików, który uczyni to zadanie łatwym i przyjemnym. Oto, jakie zalety ma wykorzystywanie takiego urządzenia w przypadku fotografa i filmowca.

« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »

Każdy fotograf wcześniej czy później musi znaleźć rozwiązanie problemu bezpiecznego przechowywania oraz archiwizowania swoich zdjęć i filmów w sposób zapewniający wygodny i szybki do nich dostęp. Nagrywanie ich na płyty DVD czy też gromadzenie na przenośnych dyskach z pewnością takim rozwiązaniem nie jest, dlatego coraz większą popularnością cieszą się urządzenia kojarzące się jeszcze do niedawna głównie z zastosowaniami przemysłowymi, a mianowicie serwery plików. Te stały się bowiem ostatnio małe, znacznie przyjaźniejsze w obsłudze, a dodatkowe specjalistyczne aplikacje pozwalają zamienić je w domowe banki zdjęć i filmów ułatwiające nie tylko gromadzenie plików, ale także utrzymywanie porządku w swoim portfolio oraz bezproblemowe udostępnianie jego wybranych fragmentów innym.

Na przedniej ściance Qnapa TS-453 PRO znajduje się włącznik, ciekłokrystaliczny wyświetlacz stanu urządzenia, gniazda na cztery dyski oraz port USB zintegrowany z przyciskiem szybkiego kopiowania danych


Qnap TS-453 PRO – czterozatokowy serwer multimediów
Postanowiliśmy przyjrzeć się temu, jakie zalety ma korzystanie z takiego urządzenia na przykładzie urządzenia NAS firmy Qnap, a konkretnie modelu TS-453 PRO. Jest to serwer wyposażony w procesor Intel Celeron 2,0 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz 3 szybkie porty USB 3.0. Serwer posiada wbudowane cztery karty sieciowe LAN 1 Gbit/s, co zapewnia prędkości zapisu i odczytu danych na poziomie 415 MB/s. Pozwala on korzystać z czterech dysków twardych 3,5" SATA lub SSD o pojemności do 6 TB każdy. Dodatkowo urządzenie wyposażone zostało w port HDMI i aplikację XBMC do obsługi multimediów, dzięki czemu umożliwia zarządzanie plikami oraz oglądanie filmów i zdjęć bezpośrednio na ekranie telewizora – nie trzeba w tym celu uruchamiać komputera czy tabletu.

Z tyłu serwera znajdują się cztery gniazda sieciowe, złącze HDMI oraz po dwa gniazda USB 3.0 i USB 2.0


Oczywiście głównym zadaniem Qnap-a jest zapewnienie bezpieczeństwa przechowywanym na nim danym, a to osiągnięte zostało dzięki możliwości skonfigurowania na nim macierzy RAID 1, 5, 6 lub 10 z możliwością rozbudowy i zmiany pojemności wolumenów. Pozostałe najważniejsze cechy TS-453 PRO to możliwość korzystanie z niego w dowolnym środowisku pracy: Windows, MacOS, Linux i Unix, dostępność narzędzi pozwalających uruchomiać i zarządzać serwerami: FTP, WWW, iTunes, DLNA i druku oraz kopiowania danych z urządzeń podłączonych za pośrednictwem portu USB poprzez naciśnięcie jednego przycisku.
« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »
Powrót do listy artykułów
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.688s.