Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sprzęt  >  PORADNIK KUPUJĄCEGO  >  My Cloud Pro Series PR2100 - prywatna chmura dla fotografa


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Znany film Tima Burtona, Gnijąca panna młoda (Corpse bride), nakręcony został cyfrową lustrzanką?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

My Cloud Pro Series PR2100 - prywatna chmura dla fotografa
Autor: Przemysław Imieliński
PR2100 to wydajny serwer plików pozwalający zorganizować domową bibliotekę multimediów i w bezpieczny sposób przechowywać portfolio nawet profesjonalnego fotografa dając przy tym dostęp do zdjęć i filmów poprzez sieć internetową z każdego miejsca na świecie. Wybór takiego urządzenia daje wiele korzyści, zobaczmy zatem jakie zalety ma jego używanie…

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Każdy fotograf i filmowiec, nawet tylko amator, w bardzo szybkim czasie gromadzi potężną bibliotekę plików, które musi gdzieś – najlepiej w bezpieczny sposób – przechowywać. Oczywiście, można archiwizować dane na zewnętrznych dyskach twardych czy nagrywać je na płytach DVD lub Blu-ray, ale takie rozwiązanie nie zapewnia wystarczającego poziomu bezpieczeństwa, nie jest zbyt wygodne, a do tego nie pozwala na natychmiastowy dostęp do portfolio z dowolnego miejsca na ziemi (pod warunkiem, że mamy tam dostęp do internetu). Istnieją oczywiście rozmaite serwisy umożliwiające przechowywanie naszych danych w chmurze, jednak oferowana przez nie bezpłatnie ilość miejsca zaskakująco szybko okaże się niewystarczająca, zaś jego zwiększenie będzie się wiązać ze stałą miesięczną czy też roczną opłatą. Dlatego, w zależności od objętości naszego archiwum oraz innych potrzeb związanych z wykonywaniem kopii zapasowych, strumieniowania multimediów w sieci domowej czy też korzystania z dodatkowych aplikacji internetowych, warto zastanowić się nad tym, czy nie lepszym rozwiązaniem (i z perspektywy czasu tańszym) nie będzie zakup własnego serwera oferującego wszystkie wymienione możliwości.

My Cloud Pro Series PR2100 to dwuzatokowy serwer danych z funkcją prywatnej chmury domowej


My Cloud Pro Series PR2100 – co w środku?
Znana wszystkim z produkcji dysków twardy firma Western Digital produkuje od jakiegoś czasu sieciowe magazyny danych przeznaczone zarówno dla użytkowników domowych jak i małych firm. Opisywany przez nas model PR2100 to dwudyskowy serwer danych, który sprawdzi się dobrze zarówno w jednym jak i w drugim środowisku. Dwuzatokowa obudowa mieści wewnątrz dwa nośniki o pojemności od 2 do 10 TB, pozwalając w ten sposób uzyskać od 4 do 20 TB miejsca na nasze dane, choć jeśli zależy nam na zwiększonym bezpieczeństwie ich przechowywania i skonfigurujemy nośniki tworząc z nich macierz (RAID), to wartości te zmniejszą się o połowę.

Serwer My Cloud Pro Series PR2100 konfiguruje się i zarządza się nim poprzez prosty interfejs dostępny w języku polskim za pośrednictwem przeglądarki internetowej


Jeśli chodzi o samą wydajność pracy serwera, to jest ona naprawdę przyzwoita dzięki zastosowaniu procesora Intel Pentium N3710 1,6 GHz i 4 GB pamięci RAM. Do tego na obudowie znajdziemy jeszcze dwa gniazda Gigabit Ethernet, dwa porty USB 3.0 do podłączania dodatkowych dysków zewnętrznych oraz dwa wejścia zasilania (urządzenie pozwala podłączyć na stałe dwa zasilacze na wypadek awarii jednego z nich). Dostępny jest też przycisk szybkiego kopiowania (np. z karty pamięci lub pendrive’a), a także podświetlany włącznik/wyłącznik i diody informujące o pracy dysków.

Konfiguracja i kultura pracy
Przygotowanie urządzenia do pracy jest bardzo proste, po włożeniu dysków (jeśli kupiliśmy wersję ich pozbawioną), należy określić, czy chcemy połączyć je w jeden duży wolumen czy też zwartość jednego ma być na bieżąco kopiowana na drugi, co zmniejszy ogólną pojemność naszego serwera o połowę, ale da nam pewność, że w przypadku awarii jednego z nośników nie utracimy żadnych danych. Później wystarczy pozakładać katalogi, dodać użytkowników, przydzielić im uprawnienia i założyć konto w serwisie WD My Cloud, by mieć dostęp do naszych danych z dowolnego miejsca na świecie. Wszystkie te operacje ułatwia dostępny w języku polskim prosty interfejs.

Serwer My Cloud Pro Series PR2100 – główny ekran ustawień


Sam serwer zaraz po uruchomieniu może nas nieco wystarczyć hałaśliwą pracą wentylatora, ale po krótkim rozruchu staje się ona na tyle cicha, że słyszeć będziemy tylko szmer dysków. Urządzenie można więc bez obaw ustawić na biurku, za telewizorem, a nawet w sypialni nie obawiając się jakiegokolwiek dyskomfortu.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy artykułów
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.594s.