Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Edycja obrazu  >  Narzędzia do edycji  >  Adobe Photoshop Elements 5.0 – uporządkuj, popraw i zaprezentuj swoje zdjęcia


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Jedną z postaci greckiego Kościoła Prawosławnego jest Święty Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Adobe Photoshop Elements 5.0 – uporządkuj, popraw i zaprezentuj swoje zdjęcia
Autor: Przemysław Imieliński
Najnowsza wersja młodszego brata popularnego Photoshopa udostępnia użytkownikom szereg interesujących narzędzi, dzięki którym poprawią oni wygląd wykonanych przez siebie fotografii, przygotują efektowną prezentację i zaprowadzą porządek w domowym archiwum. W przypadku tego programu atrakcyjna cena, a także wygoda i łatwość obsługi idą w parze z możliwością uzyskania profesjonalnie wyglądających prac. Przyjrzyjmy się zatem bliżej funkcjom oferowanym przez Photoshopa Elementsa 5.0.

« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »

Po uruchomieniu programu ekran powitalny umożliwia nam wybór interface’u aplikacji dopasowanego do zadania, jakie chcemy wykonać. W zależności od naszych potrzeb klikamy ikony: View and Organize Photos (przeglądanie i katalogowanie zdjęć), Quickly Fix Photos (Szybka korekta zdjęć), Edit and Enhance Photos (Edycja i poprawa wyglądu fotografii) lub Make Photo Creations (Tworzenie fotograficznych projektów). Wskazanie pierwszej z nich uruchomi aplikację Organizer, która pozwoli nam zaimportować do programu zdjęcia bezpośrednio z aparatu, komórki, skanera lub te, które znajdują się na dysku twardym komputera. W tym celu wystarczy wywołać jedno z poleceń dostępnych w menu File | Get Photos lub kliknąć odpowiednią ikonę widoczną na belce narzędziowej programu. Podczas pobierania plików możemy zlecić programowi automatyczną analizę zdjęć i w razie potrzeby usunięcie efektu czerwonych oczu ze zdjęć, które tego wymagają.

Ekran powitalny ułatwia dotarcie do tych funkcji programu, które będę nam potrzebne do realizacji określonych zadań.

Porządek musi być
W dobie fotografii cyfrowej archiwizacja i katalogowanie zdjęć stanowi jeden z najistotniejszych problemów, z jakim stykają się wszyscy fotoamatorzy. Photoshop Elements 5.0 ma w tym zakresie naprawdę sporo do zaoferowania. Przeniesione do programu pliki możemy szybko posortować względem daty wykonania zdjęć lub zaimportowaniado aplikacji, a także katalogów źródłowych. Poruszanie się w zasobach naszego archiwum ułatwia także suwak linii czasu oraz kalendarz, pozwalający na grupowanie zdjęć wykonanych konkretnego dnia, w danym miesiącu czy roku. Interesująca nowość to możliwość przypisywania zdjęć do lokalizacji, w jakich zostały one wykonane. Wystarczy przeciągnąć pliki na wybrany punkt mapy świata, by później bez problemu odnaleźć fotografie z miejsc, które odwiedziliśmy podczas wakacji i zaprezentować wraz ze stosownym podkładem dźwiękowym,. Prawda, że to bardzo wygodna opcja?
 
Oczywiście- Photoshop Elements daje nam także możliwość katalogowania obrazów według samodzielnie definiowanych kryteriów. Wystarczy określić, do jakiej grupy lub kolekcji należą poszczególne fotografie, by później jednym kliknięciem w zakładce Organize odnaleźć poszukiwane zdjęcia. Program pozwala na tworzenie dowolnej liczby kategorii i podkategorii. Czas poświęcony na bardzo precyzyjne opisanie i skatalogowanie naszego archiwum zwróci się później z nawiązką podczas odnajdywania potrzebnych plików, tym bardziej że funkcja wyszukiwania pozwala na stosowanie kilku kryteriów jednocześnie.

Możliwość przypisywania zdjęć do określonej lokalizacji na mapie ułatwia prezentowanie zdjęć z różnych miejsc odwiedzonych podczas wakacji.

Z poziomu Organizera możliwe jest także wydrukowanie zdjęć na drukarce, zamówienie odbitek online (niestety tylko w zagranicznym serwisie Kodaka), przesłanie ich pocztą elektroniczną, opublikowanie w Sieci, a nawet przygotowanie atrakcyjnego pokazu slajdów i nagranie go na płytę CD lub DVD. Zanim jednak zaczniemy prezentować nasze prace innym, warto poprawić nieco ich wygląd i usunąć drobne błędy. Ułatwi nam to drugi składnik programu – Editor.
« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »
Powrót do listy artykułów
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.087s.