Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  iWatermark 3.0.11 – oznacz i zabezpiecz swoje zdjęcia


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą cyfrową lustrzanką, która umożliwiała swobodny podgląd fotografowanej sceny w każdych warunkach był Olympus E-330?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

iWatermark 3.0.11 – oznacz i zabezpiecz swoje zdjęcia
Dodał: Przemysław Imieliński 24.08.2007
Firma Script Software udostępniła zaktualizowaną wersję narzędzia do tworzenia znaków wodnych, która automatyzuje także czynności zmiany rozdzielczości i rozmiarów zdjęć oraz konwertowania plików do różnych formatów.


iWatermark to tani i niezwykle użyteczny program, z którego korzystać mogą zarówno użytkownicy pecetów, jak i Macintoshy. Kosztująca 20 dolarów aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze i pozwala dosłownie w kilka minut zabezpieczyć fotografie poprzez dodanie do nich znaku wodnego w postaci tekstu lub elementu graficznego. Jeśli więc zależy nam na bezpieczeństwie lub promocji naszych prac, to korzystając iWatermarka możemy umieścić na zdjęciu nasze imię i nazwisko, logo, adres własnej strony WWW lub adres i telefon. Co ważne program pozwala tworzyć własną bibliotekę takich sygnatur, które dzięki temu można dopasować do różnych potrzeb i sytuacji, by były w każdej chwili pod ręką. Oczywiście, w swobodny sposób możemy określać krój i rozmiar czcionki, kolorystykę, sposób wtapiania czy miejsce znaku na fotografii.
 
Zaletą programu jest także obsługa kliku różnych formatów graficznych i możliwość konwersji plików. Wśród dostępnych formatów odczytu i zapisu znajdują się między innymi pliki typu: JPEG, PNG, TIFF, GIF, BMP i PICT, a nawet PSD (natywny format zapisu plików przez Photoshopa).

Interfejs programu jest czytelny, a wszystkie opcje logicznie pogrupowane w odpowiednich zakładkach.

To jednak nie wszystkie atuty tej niewielkiej i pożytecznej aplikacji. W trakcie dodawania znaków wodnych możemy przeprowadzić jednocześnie kilka innych operacji – np. zmienić rozmiar i rozdzielczość zdjęć, zmienić nazwy plików, automatycznie dodać komentarze w standardzie IPTC, a nawet wygenerować miniatury fotografii na potrzeby stworzenia strony WWW i odpowiednio je obrócić. Oczywiście, program pozwala zarówno przetwarzać pojedyncze pliki, jak i całe foldery zdjęć. Jakby tego było mało, użytkownik może zdecydować także, czy informacje zachowane w metadanych EXIF mają zostać usunięte czy pozostawione w plikach. Ale i to jeszcze nie wszystko!

iWatermark 3.0 – opcje edytora znaków wodnych: wybrane przez nas parametry tworzenia sygnatur możemy zapisać w bibliotece programu, dzięki czemu podczas kolejnej okazji korzystania z narzędzia nie będziemy musieli ustawiać ich od nowa.

iWatermark wyposażony został w opcję tzw. gorącego folderu, która pozwala monitorować wybrany katalog na dysku komputera i – bez angażowania fotografa – automatycznie przeprowadzać wybrane operacje na wszystkich plikach, które będą w nim na bieżąco zapisywane. Dokonując selekcji naszych prac, pod kątem określonej prezentacji, wrzucamy po prostu kolejne zdjęcia do określonego folderu, a program sam wykona za nas resztę pracy. Prawda, że wygodne?
 
Osoby, które chciałyby samodzielnie przekonać się o zaletach tego programu mogą pobrać jego wersję demonstracyjną ze strony producenta, znajdującej się pod adresem: www.scriptsoftware.com. Plik instalacyjny w wersji dla systemu operacyjnego Windows ma objętość ok. 3,5 MB.

Cena: 20 USD
Strona producenta: www.scriptsoftware.com

Zobacz także:
Jpeg Enhancer 1.8 i Web Photo Album 1.0 – darmowe, ale skuteczne i przydatne
AKVIS Enhancer 7.0 – samodzielny program i plug-in uwydatniający detale
Morpheus Software wprowadza zestaw aplikacji do morfingu dla Macintoshy
inCamera 4.5 – program to tworzenia profili ICC
Nik Software Dfine 2.0 – walczący z szumami (skutecznie)
StopRedEye! – wsadowe usuwanie efektu czerwonych oczu
Picnic – darmowy edytor zdjęć online
Olympus Master 2.0 – polskojęzyczna i darmowa aplikacja nie tylko dla użytkowników aparatów E-system
AKVIS Coloriage 4.5 – pokoloruj swoje zdjęcia!
Katalogowanie i archiwizacja – część I: Porządek na dysku
Regulacja balansu bieli w plikach JPEG
Warsztat: Usuwanie koloru – konwersja fotografii do czerni i bieli
Adobe Photoshop: kadrowanie fotografii
Zabezpieczanie zdjęć przed kradzieżą

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.928s.