Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Publikacje  >  Zamrożone w locie – kulisy pracy Stephena Daltona


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aparat Olympus E-3 wyposażony jest w 11-polowy autofokus, który w momencie premiery był najczulszym tego typu układem zastosowanym w tej klasie lustrzanek cyfrowych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Zamrożone w locie – kulisy pracy Stephena Daltona
Dodał: Sebastian Kuniszewski 04.06.2009
Na stronach Canon Professional Network można przeczytać kolejny ciekawy artykuł, przedstawiający kulisy pracy Stephena Daltona, który wykorzystuje ultraszybką fotografię do rejestrowania m.in. ptaków i insektów w locie. Polecamy!


Każdego miesiąca, w publikowanym na stronach Canon Professional Network cyklu artykułów "Behind the lens", prezentowane są sylwetki wybitnych fotografów profesjonalistów. W najnowszym tekście przedstawiona została sylwetka Stephena Daltona – jednego z pionierów fotografii dzikiej przyrody, który w swojej pracy wykorzystuje ultraszybką fotografię to "zamrożenia" w kadrze m.in. lecących ptaków i insektów.

fot. Stephen Dalton, Canon Professional Network

Jednym z pierwszych tego typu zdjęć brytyjskiego fotografa było zdjęcie muchówki, która porusza skrzydłami ok. 250 razy na sekundę i porusza się zazwyczaj w linii prostej. Jak opowiada Stephen Dalton – w zależności od gatunku, latające owady mogą uderzać skrzydłami od 10 razy na sekundę (duże motyle) do 1000 razy na sekundę (meszki) – jednak wszystko może zostać uchwycone na zdjęciu. Jak podkreśla, sporo czasu podczas pracy poświęca na poznanie zwyczajów fotografowanych owadów i zwierząt.

fot. Stephen Dalton, Canon Professional Network

Podczas pracy, wielokrotnie nagradzany fotograf używa aparatów cyfrowych Canona oraz fleszy Speedlite 550 i Speedlite 580EX, a także modyfikowanych przez siebie lamp, których czas błysku wynosi od 1/30000 do 1/100000 sekundy. Na co dzień korzysta z EOS-a 5D Mark II oraz EOS-a 50D. Jednak w jego kolekcji znajdują się zdjęcia wykonane amatorskimi lustrzankami 400D i 350D.

fot. Stephen Dalton, Canon Professional Network

Więcej zdjęć Stephena Daltona oraz wywiad, w którym przedstawia on kulisy swojej pracy można znaleźć na poniżej podanej stronie. Polecamy!

Canon Professional Network: cpn.canon-europe.com

Zobacz także:
Bryan Peterson: "Fotografia portretowa bez tajemnic"
Microsoft uczy fotografować telefonami z systemem Windows Mobile
Galeria odzyskanych fotografii z "Meksykańskiej walizki"
Siódmy numer magazynu "5klatek" już w Sieci!
Victor 5/2009 – nowy numer już w Sieci!
Czwarty numer Magazynu Fotografii FotoIndex

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.032s.