Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Universal Flash Storage – czyżby kres mnożących się standardów pamięci flash?


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
System mechanicznej stabilizacji matrycy zastosowany w aparatach Olympus E-3 i E-510 nie powstał z myślą o fotografii cyfrowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Universal Flash Storage – czyżby kres mnożących się standardów pamięci flash?
Dodał: Krystian Szczęśniak 17.09.2007
Nowy standard pamięci flash ma być szybki, pojemny i – ze względu na swoją otwartą specyfikację – użyteczny dla wszystkich. Dzięki temu w przyszłości może się on stać najpopulraniejszym na rynku.


Micron Technology, Nokia, Samsung Electronics, Sony Ericsson, Spansion Inc., STMicroelectronics i Texas Instruments ogłosiły rozpoczęcie wspólnych prac nad projektem nowego standardu kart pamięci o nazwie Universal Flash Storage (UFS). Jak dotąd standardy nośników flash mnożyły się utrudniając użytkownikom korzystanie z jednego rodzaju pamięci dla wielu urządzeń. Teraz firma JEDEC, będąca ekspertem w standaryzacji nowych rozwiązań technologicznych, przy wsparciu siedmiu gigantów rynku elektronicznego ma opracować jeden nowy format ułatwiający życie użytkownikom urządzeń wykorzystujących karty pamięci.
 
Celem prac nad nowym standardem ma być zaspokojenie powszechnego zapotrzebowania konsumentów na pamięć o dużej szybkości i pojemności. Dzięki stworzeniu jednego uniwersalnego formatu, karty te będzie można wykorzystywać we wszystkich posiadanych urządzeniach. UFS ma odznaczać się znacznie większą szybkością i krótszym czasem dostępu od dotychczasowych półprzewodnikowych pamięci masowych. Zminimalizowany ma być też pobór prądu. Obecne pamięci potrzebują około 90 sekund na dostęp do pliku wielkości 4 GB, zaś UFS ma skrócić ten czas do kilku sekund.
 
Większość urządzeń takich jak telefony komórkowe, aparaty cyfrowe i inne wykorzystujące pamięci przenośne ma skorzystać na wprowadzeniu otwartej specyfikacji standardu UFS. Rezultatem tego będzie bowiem większa oferta urządzeń korzystających z jednego standardu pamięci, co da użytkownikowi możliwość bardzo szybkiego dostępu do danych oraz ich wymiany między urządzeniami bez potrzeby stosowania przejściówek.
 
Sukces nowego formatu kart zależeć będzie od tego czy producenci urządzeń przenośnych zainteresują się zaimplementowaniem go w swoich urządzeniach. Dotychczas każdy producent starał się promować własne rozwiązania. Istotną rolę może odegrać również prędkość w jakim urządzenia zgodne z UFS będą się pojawiać na rynku – zbyt wolne promowanie nowych rozwiązań zniszczyło już bowiem niejeden dobry pomysł. Z odpowiedzią na te pytania pozostanie nam poczekać co najmniej do 2009, gdyż wówczas projekt ma zostać sfinalizowany.

Zobacz także:
Okulary-kamera dla podglądaczy
Triops – trójoki aparat
Update Lightrooma i ACR nie do końca kompletny
Kto zostanie fotografem National Geographic?
Nowe karty pamięci i akcesoria od SanDiska
Panasonic SDHC 16GB – nowa karta pamięci
SanDisk Cruzer Micro 8 GB – dwa razy więcej zdjęć w kieszeni
Aparat na… cukierki?

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.152s.