Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  SnapBridge 2.0 – aplikacja do sterowania aparatami Nikona


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Popularnych ogniw litowo-jonowych nie wolno przechowywać rozładowanych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

SnapBridge 2.0 – aplikacja do sterowania aparatami Nikona
Dodał: Przemysław Imieliński 05.12.2017
Nikon ogłasza udostępnienie nowej wersji 2.0 aplikacji SnapBridge, pozwalającej w łatwy i wygodny sposób rozszerzyć bogate doświadczenia płynące z użytkowania aparatów cyfrowych Nikon dzięki połączeniu technologii Bluetooth z urządzeniem inteligentnym .


SnapBridge wersja 2.0 uwzględnia uwagi użytkowników poprzedniej wersji aplikacji oraz wprowadza całkowitą przebudowę wyglądu ekranu oraz układu menu. Oferuje również nowe funkcje, w tym instrukcję łączenia z aparatem. Dzięki temu korzystanie z aplikacji jest wygodniejsze, bardziej intuicyjne oraz pozwala na łatwiejsze połączenie urządzeń.

Podczas parowania z urządzeniem inteligentnym, aplikacja SnapBridge wyświetla jasne i zrozumiałe instrukcje dotyczące kroków jakie należy wykonać w przypadku każdego urządzenia, w celu ułatwienia procesu parowania. Wygoda korzystania z aplikacji została zwiększona również na wiele innych sposobów – wyposażono ją w nowy tryb oszczędzania energii, obrazy wyświetlane są szybciej, a połączenie jest bardziej stabilne, aby zapewnić płynne przesyłanie zdjęć.

Dodatkowo zostały rozszerzone funkcje wspierające zdalne robienie pełnowymiarowych zdjęć przy użyciu cyfrowej lustrzanki. Pozwala to użytkownikom na dostosowanie ustawień aparatu za pośrednictwem aplikacji. Dzięki wprowadzonym ulepszeniom, aplikacja wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników.

Nikon będzie kontynuował ulepszanie funkcjonalności aplikacji oraz wzmacnianie jej funkcji, aby stale dostarczać użytkownikom coraz lepsze rozwiązania z obszaru fotografii cyfrowej.

Główne ulepszenia
1. Nowy projekt ekranu oraz układ menu dla łatwiejszego korzystania
Projekt ekranu oraz układ menu zostały gruntownie przebudowane w wielu różnych obszarach, w tym dodano wyświetlanie paska postępu, aby dostarczyć użytkownikowi wizualne potwierdzenie statusu operacji. Obejmuje to również sytuację, w której urządzenie inteligentne jest parowane z aparatem lub gdy powiązanie zmieniane jest na połączenie Wi-Fi. Dostępny jest także bezpośredni dostęp do funkcji pomocy z poziomu menu aplikacji.

SnapBridge 2.0 – ekran główny, wyświetlanie statusu


2. Instrukcje ułatwiające pierwsze parowanie
Aplikacja oferuje szereg instrukcji dla każdego rodzaju aparatu. Dzięki objaśnieniom dotyczącym każdego z kroków, wyświetlanym zarówno przez urządzenie inteligentne oraz aparat w formie tekstu oraz obrazów, nawet tym użytkownikom, którzy parują urządzenia po raz pierwszy, proces ten nie sprawi żadnych problemów. Ponadto, obecnie możliwe jest połączenie do pięciu aparatów z jednym urządzeniem wykorzystującym aplikację, co pozwala na znacznie łatwiejsze przełączanie pomiędzy aparatami osobom, które korzystają z kilku aparatów Nikon.

SnapBridge 2.0 – parowanie aparatu, instrukcje dotyczące parowania


3. Mniejsze zużycie energii, szybsze działanie oraz większa stabilność połączenia
Stabilność połączenia urządzenia inteligentnego z aparatem została poprawiona przy wszystkich operacjach, w tym w automatycznym pobieraniu zdjęć. Dodatkowo, prędkość wyświetlania obrazów została zwiększona, co pozwala na szybsze ich wyświetlanie w SnapBridge. Aplikacja została również wyposażona w nowy tryb oszczędzania energii, który kontroluje pobór mocy przez urządzenie inteligentne w związku z działaniem aplikacji, kiedy urządzenie nie jest podłączone do aparatu przez dłuższy czas. SnapBridge wersja 2.0 zawiera również funkcję ustawienia dokładności danych lokalizacji, dzięki czemu użytkownicy mogą wybrać pomiędzy mniejszym poborem energii, a większą dokładnością danych lokalizacji, wybierając częstotliwość, z jaką aplikacja aktualizuje informację na temat lokalizacji. Dostępne są trzy opcje – Wysoka (duża dokładność), Średnia oraz Niska.

SnapBridge 2.0 – wyświetlanie miniaturki galerii


4. Większa elastyczność dzięki fotografii zdalnej
Istotne ustawienia lustrzanki cyfrowej można teraz kontrolować z poziomu aplikacji SnapBridge, dzięki funkcji fotografii zdalnej. Wyświetlanie obrazu w czasie rzeczywistym na urządzeniu inteligentnym można wykorzystać w celu potwierdzenia oraz dostosowania ustawień aparatu, co pozwala użytkownikom cieszyć się jeszcze bardziej pełnowymiarowymi ujęciami.

Zatwierdzanie/dostosowywanie ustawień
Tryb ekspozycji (P/S/A/M), czas naświetlania, wartość przysłony, kompensacja ekspozycji, czułość ISO, balans bieli

SnapBridge 2.0 – fotografia zdalna
    
       
5. Więcej korzyści dzięki współpracy z serwisem przechowywania i udostępniania zdjęć NIKON IMAGE SPACE
SnapBridge wersja 2.0 wyposażona została w dedykowaną zakładkę, która pozwala łatwiej niż do tej pory korzystać z NIKON IMAGE SPACE. Dodatkowo, zdjęcia zrobione przy użyciu fotografii zdalnej można teraz automatycznie zamieszczać w serwisie.

Strona producenta: www.nikon.pl

Zobacz także:
Pakistan – od lodowców Karakorum nad morze w Karaczi
Wernisaż wystawy "Metro by Ignacy50"
Afryka Środkowa – Pigmeje, goryle i najlepsza czekolada
Gambia – uśmiechnięta dusza Afryki
Droga. 4000 km pieszo do Santiago de Compostela
Firma Sony uzupełnia ofertę profesjonalnych kart pamięci nową serią CFast
Dni Nikona w Fotojokerze
Karty Lexar XQD będą nadal produkowane!
Powstało nowe Europejskie Stowarzyszenie Ślubne Nikon
Konkurs ''Obraz abstrakcyjny nieco'' rozstrzygnięty!
Canon łączy dowolną liczbę promocji
Dwie twarze Pamiru – rowerem przez Tadżykistan i Afganistan
Polaroid POP – cyfrowy aparat z natychmiastowym wydrukiem zdjęć z ramką
Pokaz slajdów "Milion kroków przez Izrael"
Promocje "Black Friday" produktów Hoya oraz Tokina
Kuba – nie taka rajska wyspa

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.578s.