Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Dziś pierwszy wernisaż w kontenerze


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Panoramiczne monitory komputerowe o proporcjach obrazu 16:10 niemal idealnie spełniają zasady Złotej Proporcji?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Dziś pierwszy wernisaż w kontenerze
Dodał: Błażej Organisty 20.08.2015
Osiem transportowych kontenerów przeistoczy się w mobilne galerie sztuki współczesnej, każda zapewniając przestrzeń indywidualnej, multimedialnej wystawie jednego europejskiego artysty. Pierwsza ekspozycja startuje w Warszawie 20 sierpnia o godzinie 18.00. Zaprezentowane zostaną fotografie Karola Komorowskiego.


W ramach międzynarodowego projektu Contain[era], którego partnerem jest Lookout Gallery, zaprezentowana zostanie wystawa wielkoformatowych fotografii z najnowszego cyklu Karola Komorowskiego. Prezentacja odbędzie się w nietypowej przestrzeni kontenera, który stanie w sąsiedztwie Służewskiego Domu Kultury. Pokazywane w ten sposób generowane komputerowo obrazy(CGI) stanowią kolejny krok w twórczości jednego z najciekawszych fotografów młodego pokolenia.

Zgodnie z założeniami projektu Contain[era] wystawa Komorowskiego, po tygodniowej prezentacji w Warszawie, od końca sierpnia do połowy października zostanie pokazana w 7 krajach: Austrii, Niemczech, Włoszech, Szwajcarii, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Do Warszawy zaś w tym samym czasie zawitają wystawy 7 artystów z krajów biorących udział w projekcie.

Karol Komorowski w następujący sposób mówi o nowym cyklu: "W czasie gdy dyskurs o kondycji post-internetowej nabrał już tempa, teraz ważne zdaje się spojrzenie na to, co dzieje się, zanim ekran komputera wypełni swoim zimnym, syntetycznym światłem pokój samotnego net-flaneura. Nieprzerwany przepływ informacji pozwala naszym nowoczesnym miastom działać, ale jaka jest naprawdę jej struktura, jak jest przetwarzana i w jaki sposób ją przedstawić? Sprzęt komputerowy, zarazem ukryty jak i święty, został zdominowany przez ekrany, a więc obrazy: stał się domeną ekspertów, ciałem porzuconym na rzecz intelektu – tj. software’u leżącego u podstawy każdego działania. Mimo tego, hardware ma swoją wewnętrzną logikę wyrażaną przez nader skomplikowaną architekturę, posiadającą własną estetykę. Ale czy jest to estetyka informacji, transparencji, ludzkiej myśli czy samej technologii? W jaki sposób te pozornie dalekie mikro panoramy odnieść do naszej miasto-centrycznej kultury? Czy to natura przetwarzania danych czyni wszystko tak kompatybilnym i uniwersalnym, czy informacja sama w sobie?"

fot. Karol Komorowski, z serii Hardware 2015


Wystawa Karola Komorowskiego jest częścią projektu Contain[era], w ramach którego w Warszawie odbędzie się osiem wystaw multimedialnych artystów z ośmiu biorących udział w projekcie krajów:
  1. 20.08.2015, godz. 18.00 – Karol Komorowski, Polska;
  2. 29.08.2015, godz. 18.00 – Angela Kaisers, Niemcy;
  3. 5.09.2015, godz.18.00 – Till Könneker, Szwajcaria;
  4. 12.09.2015, godz.18.00 – Carlo Zanni, Włochy;
  5. 19.09.2015, godz.18.00 – Lukas Troberg, Austria;
  6. 26.09.2015, godz.18.00 – János Brückner, Węgry;
  7. 3.10.2015, godz.18.00 – Dionýz Troskó, Słowacja;
  8. 17.10.2015, godz.18.00 – Adéla Součková, Czechy.

O projekcie Contain[era]
Przepływ informacji, budowanie mostu pomiędzy tym, co lokalne i tym, co globalne oraz odkrywanie naszych korzeni w nowej post-internetowej epoce – to główne tematy międzynarodowego projektu wystawienniczego Contain[era], transfer zmaterializowanej informacji w post-internetowej erze. Osiem transportowych kontenerów przeistoczy się w mobilne galerie sztuki współczesnej, każda zapewniając przestrzeń indywidualnej, multimedialnej wystawie jednego europejskiego artysty.

Przez dwa miesiące wystawy będą podróżować łącząc sąsiednie kultury. Mobilne instalacje ośmiu młodych artystów pochodzących z ośmiu europejskich krajów (Adeli Souckovej, Dionyza Trosko, Janosa Brucknera, Karola Komorowskiego, Angeli Kaisers, Lukasa Troberga, Tilla Koennera i Carlo Zanniego) zostaną zaprezentowane publiczności w Pradze, Bratysławie, Warszawie, Budapeszcie, Rzymie, Zurichu, Berlinie i Wiedniu. Dzięki zróżnicowanym wpływom kulturowym w poszczególnych destynacjach, każda „reinstalacja” wystawy dostarczy unikalnego doświadczenia – implantacji kontenera w specyficznym, lokalnym środowisku. „Jedną z ambicji projektu „Contain[era] jest zmaterializowanie sposobu przepływu informacji, który przystosował się do epoki post-internetowej.

Containera


W Warszawie kontenery będą udostępnione zwiedzającym przez Lookout Gallery, polskiego partnera projektu Contain[era] na terenie Służewskiego Domu Kultury, gdzie w tygodniowych odstępach będą odbywać się wernisaże ośmiu zaproszonych artystów.

Wystawa: Hardware, Karol Komorowski;
Wernisaż: 20.08.2015, godz. 18.00;
Termin wystawy: 20.08 – 28.08.2015;
Miejsce: Służewski Dom Kultury;
Adres: ul. Bacha 15, Warszawa;
Organizator: Lookout Gallery;
Godziny otwarcia: cały tydzień w godzinach 9.00 - 21.00;
Kurator: Adam Mazur
Więcej informacji: lookoutgallery.pl

Zobacz także:
Wernisaż wystawy Powaga i Radość w Teatrze Żydowskim
Dziś wernisaż w Jastrzębiu-Zdroju
Dziś wernisaż wystawy fotografii Bolesławy i Edmunda Zdanowskich
Dziś wernisaż wystawy zdjęć z Nevady
Spotkanie z Wojciechem Prażmowskim w Częstochowie
Oto najlepsze zdjęcia konkursu National Geographic
Wojnicki Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny 2015
Konkurs Fotografii Teatralnej
Dzień otwarty na wystawie Dani Karavana
Wernisaż Niewidzialnych Map 2
Fotospacer po Barczewie
Album Krasiczyn
Książka i wystawa Prezydentura w obiektywie
Dani Karavan. Esencja miejsca

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.607s.