Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Premiera monitora EIZO


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Nazwa "Cztery Trzecie" nie ma nic wspólnego z proporcjami boków obrazu rejestrowanego przez matryce aparatów należących do tego systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Premiera monitora EIZO
Dodał: Błażej Organisty 07.07.2016
EIZO Corporation zaprezentowało nowy model z serii ColorEdge. CG247X to 24.1” monitor z kalibracją sprzętową i szerokogamutowym panelem o naturalnej rozdzielczości 1920x1200 kierowany na rynek kreacji elektronicznych mediów. ColorEdge CG247X jest następcą CG247 i ma szereg funkcji, które znajdą zastosowanie w post produkcji i tworzeniu materiałów video.


ColorEdge CG247X ma wszystkie funkcje charakterystyczne dla modeli z linii CG – profesjonalnych monitorów przeznaczonych do systemów zarządzania barwą, ale z wieloma udoskonaleniami w stosunku do swego poprzednika.

Monitor ma szerokogamutową matrycę, która ma możliwość reprodukcji aż 98% przestrzeni DCI-P3 stosowanej w kinie cyfrowym, poprzedni model wyświetlał 95%. Dostępne są tryby wyświetlania obrazu dostosowane do przestrzeni EBU, Rec. 709, SMPTE-C oraz DCI, dzięki temu montażyści mogą pracować w odpowiednich przestrzeniach barwnych i na poprawnych wartościach gamma. Nawigacja pomiędzy poszczególnymi trybami przebiega za pomocą przycisków znajdujących się na przednim panelu monitora. Przyciski mają podświetlenie LED, tak by były widoczne w ciemnych warunkach, jakie zazwyczaj panują w studiach montażowych.

Kontrast zwiększono z 1000:1 do 1500:11, uzyskując prawdziwą czerń trudną do wyświetlenia na typowym monitorze LCD. Ponadto w modelu ColorEdge CG247X zastosowano powłokę retardacji, dzięki której czernie pozostają głębokie nawet, gdy użytkownik patrzy na monitor z boku.

COlorEdge CG247X


W typowych monitorach uzyskanie pełnej stabilizacji jasności, chrominancji i charakterystyki tonalnej zajmuje co najmniej 30 minut. W przypadku ColorEdge CG247X proces stabilizacji trwa zaledwie 3 minuty.

Monitor dostarczany jest wraz z kapturem wyłożonym materiałem pochłaniającym światło i zapobiegającym odbiciom refleksów świetlnych. Kaptur ma nową konstrukcję, umożliwiającą zamocowanie do monitora za pomocą magnesów. Dzięki temu montaż przebiega szybko i sprawnie.

ColorEdge CG247X ma wbudowany czujnik do kalibracji, który wysuwa się z obudowy w czasie tego procesu. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność stosowania zewnętrznych kalibratorów. Korzystając ze znajdującego się w zestawie oprogramowania ColorNavigator 6 możliwe jest utworzenie harmonogramu kalibracji. Dzięki temu monitor będzie się automatycznie kalibrował w ustalonym dniu i porze, zapewniając, że ustawienia ekranu będą przez cały czas zachowane na określonym poziomie.

ColorEdge CG247X obsługuje również oprogramowanie do kontroli jakości (QC) ColorNavigator NX, które umożliwia zarządzanie monitorami ColorEdge, z uwzględnieniem kalibracji, emulacji parametrów innego urządzenia, korelacji wbudowanych czujników do autokorekty oraz określaniem parametrów wyświetlania. Jeszcze większe możliwości kontroli oferuje ColorNavigator Network, który umożliwia scentralizowane zarządzanie monitorami lokalnie, ale również w zdalnych lokalizacjach – wszystko odbywa się z wykorzystaniem bezpiecznego serwera w chmurze.

Inne cechy:
  • trójwymiarowa tablica kolorów 3D LUT umożliwiająca regulację poszczególnych kolorów składowych RGB;
  • jednoczesne wyświetlanie odcieni z 16-bitowej tablicy LUT, dzięki temu zapewniono płynne przejścia kolorów sygnału DisplayPort2;
  • dzięki autorskiej technologii DUE (Digital Uniformity Equalizer),
  • współczynnik Delta-E nie przekracza wartości 3 na całej powierzchni ekranu;
  • odtwarzanie 1080/24p dzięki czemu filmy zapisane w standardzie 24 fps wyświetlane są naturalnie;
  • konwersja sygnału interlace do z TV i video do progresywnego, w wyniku czego obraz nie migocze podczas odtwarzania;
  • znacznik “bezpiecznego obszaru”, dzięki temu można sprawdzić, czy napisy i inny tekst będą widoczne na poszczególnych urządzeniach;
  • wejścia DisplayPort, HDMI i DVI-D;
  • 5-letnia gwarancja3.


Strona producenta: www.eizo.pl

Zobacz także:
Nowy panel BenQ
Nowy monitor AOC
Premiera monitora Philips
Nowy panel dotykowy od BenQ
Nowy monitor od AOC
Nowy monitor AOC. Nie tylko dla graczy
Nowy monitor Philips
TIPA – Best Photo Monitor
Nowy monitor BenQ
Nowe monitory AOC z serii Style
Premiera monitora Philips
Kolejny monitor BenQ

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.417s.