Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Premiera monitora EIZO


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy aparat wykonujący zdjęcia barwne dzięki separacji światła na składowe RGB powstał już w 1904 roku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Premiera monitora EIZO
Dodał: Błażej Organisty 07.07.2016
EIZO Corporation zaprezentowało nowy model z serii ColorEdge. CG247X to 24.1” monitor z kalibracją sprzętową i szerokogamutowym panelem o naturalnej rozdzielczości 1920x1200 kierowany na rynek kreacji elektronicznych mediów. ColorEdge CG247X jest następcą CG247 i ma szereg funkcji, które znajdą zastosowanie w post produkcji i tworzeniu materiałów video.


ColorEdge CG247X ma wszystkie funkcje charakterystyczne dla modeli z linii CG – profesjonalnych monitorów przeznaczonych do systemów zarządzania barwą, ale z wieloma udoskonaleniami w stosunku do swego poprzednika.

Monitor ma szerokogamutową matrycę, która ma możliwość reprodukcji aż 98% przestrzeni DCI-P3 stosowanej w kinie cyfrowym, poprzedni model wyświetlał 95%. Dostępne są tryby wyświetlania obrazu dostosowane do przestrzeni EBU, Rec. 709, SMPTE-C oraz DCI, dzięki temu montażyści mogą pracować w odpowiednich przestrzeniach barwnych i na poprawnych wartościach gamma. Nawigacja pomiędzy poszczególnymi trybami przebiega za pomocą przycisków znajdujących się na przednim panelu monitora. Przyciski mają podświetlenie LED, tak by były widoczne w ciemnych warunkach, jakie zazwyczaj panują w studiach montażowych.

Kontrast zwiększono z 1000:1 do 1500:11, uzyskując prawdziwą czerń trudną do wyświetlenia na typowym monitorze LCD. Ponadto w modelu ColorEdge CG247X zastosowano powłokę retardacji, dzięki której czernie pozostają głębokie nawet, gdy użytkownik patrzy na monitor z boku.

COlorEdge CG247X


W typowych monitorach uzyskanie pełnej stabilizacji jasności, chrominancji i charakterystyki tonalnej zajmuje co najmniej 30 minut. W przypadku ColorEdge CG247X proces stabilizacji trwa zaledwie 3 minuty.

Monitor dostarczany jest wraz z kapturem wyłożonym materiałem pochłaniającym światło i zapobiegającym odbiciom refleksów świetlnych. Kaptur ma nową konstrukcję, umożliwiającą zamocowanie do monitora za pomocą magnesów. Dzięki temu montaż przebiega szybko i sprawnie.

ColorEdge CG247X ma wbudowany czujnik do kalibracji, który wysuwa się z obudowy w czasie tego procesu. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność stosowania zewnętrznych kalibratorów. Korzystając ze znajdującego się w zestawie oprogramowania ColorNavigator 6 możliwe jest utworzenie harmonogramu kalibracji. Dzięki temu monitor będzie się automatycznie kalibrował w ustalonym dniu i porze, zapewniając, że ustawienia ekranu będą przez cały czas zachowane na określonym poziomie.

ColorEdge CG247X obsługuje również oprogramowanie do kontroli jakości (QC) ColorNavigator NX, które umożliwia zarządzanie monitorami ColorEdge, z uwzględnieniem kalibracji, emulacji parametrów innego urządzenia, korelacji wbudowanych czujników do autokorekty oraz określaniem parametrów wyświetlania. Jeszcze większe możliwości kontroli oferuje ColorNavigator Network, który umożliwia scentralizowane zarządzanie monitorami lokalnie, ale również w zdalnych lokalizacjach – wszystko odbywa się z wykorzystaniem bezpiecznego serwera w chmurze.

Inne cechy:
  • trójwymiarowa tablica kolorów 3D LUT umożliwiająca regulację poszczególnych kolorów składowych RGB;
  • jednoczesne wyświetlanie odcieni z 16-bitowej tablicy LUT, dzięki temu zapewniono płynne przejścia kolorów sygnału DisplayPort2;
  • dzięki autorskiej technologii DUE (Digital Uniformity Equalizer),
  • współczynnik Delta-E nie przekracza wartości 3 na całej powierzchni ekranu;
  • odtwarzanie 1080/24p dzięki czemu filmy zapisane w standardzie 24 fps wyświetlane są naturalnie;
  • konwersja sygnału interlace do z TV i video do progresywnego, w wyniku czego obraz nie migocze podczas odtwarzania;
  • znacznik “bezpiecznego obszaru”, dzięki temu można sprawdzić, czy napisy i inny tekst będą widoczne na poszczególnych urządzeniach;
  • wejścia DisplayPort, HDMI i DVI-D;
  • 5-letnia gwarancja3.


Strona producenta: www.eizo.pl

Zobacz także:
Nowy panel BenQ
Nowy monitor AOC
Premiera monitora Philips
Nowy panel dotykowy od BenQ
Nowy monitor od AOC
Nowy monitor AOC. Nie tylko dla graczy
Nowy monitor Philips
TIPA – Best Photo Monitor
Nowy monitor BenQ
Nowe monitory AOC z serii Style
Premiera monitora Philips
Kolejny monitor BenQ

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 3.661s.