Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Olympus E-3 – długo wyczekiwany następca


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Wartość przysłony f/1.0 nie jest graniczną (najmniejszą) wartością ciągu przysłon, i że istnieją obiektywy większej jasności niż 1:1.0?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Olympus E-3 – długo wyczekiwany następca
Dodał: Jarosław Zachwieja 17.10.2007
Lustrzanka Olympus E-1 zadebiutowała na rynku ponad trzy lata temu. Przez ten czas miłośnicy systemu Cztery Trzecie nie otrzymali żadnego nowego korpusu, który spełniałby wymagania profesjonalnych fotografów. Aż do teraz, gdy firma Olympus zaprezentowała w Hamburgu model E-3.

« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »

Nowy flagowy model Olympus E-System nosi oznaczenie E-3. Jest to aparat kierowany do profesjonalistów pracujących zarówno w warunkach studyjnych jak i plenerowych. Świadczą o tym m.in. takie cechy, jak uszczelniony korpus, szybki układ autofokusa, współpraca z najnowszymi obiektywami SWD, tryb Live View oraz odchylany ekran LCD ułatwiający robienie zdjęć w różnorodnych warunkach. Ponadto aparat ten ma odznaczać się co najmniej równie dobrą ergonomią, co E-1.

Olympus E-3 z założonym uchwytem pionowym.

Najważniejszym elementem aparatu jest dziesięciomegapikselowy przetwornik obrazu High Speed LiveMOS współpracujący z procesorem TruePic III. Żywotność migawki aparatu szacowana jest na 150 tysięcy cykli pracy.

Szybkość przede wszystkim
Według materiałów dostarczonych przez producenta Olympus E-1 dysponuje (w połączeniu z nową linią obiektywów SWD, pracujących w oparciu o napęd ultradźwiękowy) najszybszym układem autofokusa spośród wszystkich cyfrowych lustrzanek dostępnych obecnie w sprzedaży. Sercem tego systemu jest 11-punktowy czujnik pomiaru ostrości w którym wszystkie punkty AF są krzyżowe. System ten, dzięki technologii multiplikacji pikseli działa nawet w bardzo słabym oświetleniu (-2 EV przy czułości 100 ISO).


Zdjęcia seryjne są wykonywane z maksymalną prędkością 5 klatek na sekundę, zaś w buforze mieści się do 19 zdjęć w formacie RAW. Minimalny czas naświetlania zdjęcia to 1/8000 sekundy, zaś najkrótszy czas synchronizacji z lampą błyskową to 1/250 sekundy (przy użyciu przystosowanej do tego zewnętrznej lampy błyskowej aż 1/4000 sekundy.

Stabilizacja i system czyszczenia matrycy
Aparaty firmy Olympus jako pierwsze zostały wyposażone w system czyszczenia przetwornika obrazu z kurzu i pyłu. Technologia ta, nazwana SSWF działa w oparciu o układ generujący ultradźwięki i jest obecnie uważana za najwydajniejsze rozwiązanie tego typu. Ponadto utrzymaniu czystości we wnętrzu korpusu służy jego uszczelniona obudowa, odporna na kurz i zachlapania.


Olympus E-5 został również wyposażony w mechanizm stabilizujący matrycę, dzięki czemu nawet przy stosunkowo długich czasach ekspozycji można uzyskać nieporuszone ujęcie bez potrzeby korzystania ze statywu. Według producenta czas ekspozycji przy fotografowaniu "z ręki" może zostać wydłużony nawet o 6 działek. System stabilizacji oferuje dwa tryby pracy: normalny oraz działający tylko w osi poziomej. Ten drugi sprawdza się podczas panoramowania, czyli wykonywania zdjęć poprzez śledzenie obiektów będących w ruchu.
« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.128s.