Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  National Geographic Photo Ark – największa wystawa zagrożonych gatunków


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 dzięki swojej budowie jest wyjątkowo odporny na niesprzyjające czynniki zewnętrzne, takie jak kurz i woda?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

National Geographic Photo Ark – największa wystawa zagrożonych gatunków
Dodał: Przemysław Imieliński 19.10.2017
"National Geographic Photo Ark. Największa wystawa zagrożonych gatunków" prezentująca wybrane zdjęcia fotografa i członka Towarzystwa National Geographic Joela Sartore będzie dostępna na PGE Narodowym w Warszawie już od 24 października. Ekspozycja jest częścią projektu Photo Ark, mającego na celu podniesienie świadomości o problemie ginących gatunków i zachęcenie do zaangażowania się w ich ochronę.


"Szaleństwem jest pogląd, że możemy niszczyć gatunki i ekosystemy jeden po drugim bez konsekwencji dla nas samych. Ratując je, tak naprawdę ratujemy sami siebie” – Joel Sartore, fotograf i członek Towarzystwa National Geographic

Projet ''Photo Ark'', fot. Joel Sartore/National Geographic Photo Ark


Ponad 10 lat temu fotograf National Geographic Joel Sartore rozpoczął realizację projektu Photo Ark w swoim rodzinnym mieście Lincoln w stanie Nebraska. Do chwili obecnej odwiedził z aparatem 40 krajów i sfotografował przedstawicieli ponad 7 tysięcy gatunków zwierząt. Docelowo, w tym niecodziennym fotograficznym archiwum, ma znaleźć się 12 tys. zdjęć przedstawicieli ptaków, ryb, ssaków, gadów, płazów i bezkręgowców. Sartore fotografuje zwierzęta duże i małe z równym zaangażowaniem i szacunkiem. Efektem jego pracy są piękne, kameralne i przykuwające uwagę portrety.

Projet ''Photo Ark'', fot. Joel Sartore/National Geographic Photo Ark


Celem projektu jest nie tylko stworzenie archiwalnych materiałów z myślą o przyszłych pokoleniach – w ramach prowadzonych działań stworzono rozbudowany program ochrony gatunkowej, który jest realizowany z pomocą osób i organizacji z całego świata.

Projet ''Photo Ark'', fot. Joel Sartore/National Geographic Photo Ark


Wernisaż wystawy na PGE Narodowym uświetni sam jej autor Joel Sartore, który przyjedzie do Polski na zaproszenie stacji National Geographic. Celem jego wizyty będzie również Ogród Zoologiczny we Wrocławiu, w którym artysta wykona sesję zdjęciową, uwieczniając na fotografiach wybrane gatunki zwierząt. W kręgu jego zainteresowań znalazły się m.in. bawolec rudy (Alcelaphus caama), takin złoty (Budorcas bedfordi), koziorożec syberyjski (Capra sibirica) czy sambar kropkowany (Rusa alfredi).

Wybrane zdjęcia Joela Sartore będzie można obejrzeć również w specjalnie przygotowanej strefie National Geographic podczas Festiwalu Podróżników National Geographic, zorganizowanego w ramach targów World Travel Show w Centrum Targowo Kongresowym Ptak Warsaw Expo w dniach 20–22 października 2017 r.

Projet ''Photo Ark'', fot. Joel Sartore/National Geographic Photo Ark


Do tej pory wystawa prac Joela Sartore była pokazywana w wybranych miastach w Stanach Zjednoczonych, a także w Portugalii i Włoszech. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających w dniu 24 października w godz. 15.00–20.00, zaś od 25 października do 5 listopada 2017 roku codziennie w godzinach 10.00–20.00 na terenie PGE Narodowego (wejście przy recepcji głównej od Alei Zielenieckiej). Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Photo Ark to obok wystawy również materiały edukacyjne dla szkół, strona internetowa, albumy, artykuły w magazynie National Geographic, działania w mediach społecznościowych opatrzone hasztagiem #RatujmyRazem oraz inne aktywności organizowane we współpracy z partnerami.

Projet ''Photo Ark'', fot. Joel Sartore/National Geographic Photo Ark


Od 21 października o godz. 21.00 na National Geographic oraz w soboty od 28 października o godz. 18.00 na Nat Geo Wild będzie można oglądać premierowe odcinki serii dokumentalnej "Projekt Photo Ark". Produkcja zabierze widzów w podróż śladami Joela Sartore, podczas jego misji portretowania ginących gatunków fauny. Zobaczymy, jak powstały fotografie lemurów na Madagaskarze, rysi iberyjskich w Hiszpanii czy przedstawiciela nielotnego ptaka z rodziny kiwi w Nowej Zelandii.

Więcej informacji: www.natgeophotoark.org

Zobacz także:
QNAP TS-453BT3 – czterordzeniowy, czterozatokowy NAS z Thunderbolt 3
Monitor BenQ SW271 IPS 4K z HDR dla fotografów
Otwarcie wystawy ''Our World is Beautiful''
Najlepsze zdjęcia polskich fotografów amatorów
PowerShot G1 X Mark III – najnowszy flagowy kompakt Canona
Nowa Zelandia – na szlaku przygody
Dron Parrot Bebop 2 Power – 30 minut lotu i więcej funkcji wideo
Konkurs fotograficzny "W Chinach i o Chinach"
Kup aparat Canona i odbierz statyw wraz z głowicą Manfrotto
Życie uchodźców w Polsce z perspektywy dzieci
Epson wprowadza na rynek nową generację drukarek bez kartridży
Pokaz slajdów "Maluchem przez Azję"
Konkurs ''Moja pocztówka z wakacji'' rozstrzygnięty!
Światowy spacer fotograficzny, Pszczyna 7.10

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.919s.