Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nowości od Lensbaby


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy aparat wykonujący zdjęcia barwne dzięki separacji światła na składowe RGB powstał już w 1904 roku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowości od Lensbaby
Dodał: Jarosław Zachwieja 25.09.2008
Producent nietypowych obiektywów, pozwalających na swobodne kształtowanie obszarów nieostrości na zdjęciu, zapowiedział podczas targów Photokina 2008 rewolucję w swojej ofercie. Dotychczasowe modele obiektywów Lensbaby zostaną zastąpione przez zupełnie nowe konstrukcje.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Opisywane przez nas kilkakrotnie obiektywy Lensbaby 2.0 oraz Lensbaby 3G to interesująca i dosyć tania alternatywa dla tradycyjnych "szkieł" typu tilt, czyli umożliwiających odchylanie swojej osi optycznej w stosunku do powierzchni filmu/matrycy. Teraz, po dwóch latach od zaprezentowania najnowszego modelu Lensbaby 3G producent zapowiada wycofanie ich z rynku i zastąpienie zupełnie nowym rozwiązaniem. Będą nim trzy modele Lensbaby: Composer, Mute oraz Control Freak uzupełnione czterema "końcówkami" oraz interesującymi akcesoriami.

Lensbaby Composer – wygodny i precyzyjny.

Pierwsze z zaprezentowanych "maleństw" nosi nazwę Lensbaby Composer i jest zupełnie nowym urządzeniem w ofercie tego producenta. Regulacja położenia osi optycznej obiektywu odbywa się za pomocą mechanizmu kulowego, przypominającego nieco ten znany z głowic statywów. Dzięki temu jest on wyjątkowo łatwy w obsłudze, a jednocześnie bardzo precyzyjny.
 
Lensbaby Composer kosztować będzie 270 dolarów i dostarczany będzie z "końcówką" typu Double Glass. Pierścień kontroli ostrości obiektywu odznacza się unikalną właściwością: staje się coraz bardziej czuły w miarę ostrzenia w kierunku nieskończoności. Dzięki temu jest on jednocześnie szybki i precyzyjny na niewielkich dystansach. Przysłona – podobnie jak we wszystkich innych obiektywach tego producenta – jest regulowana za pomocą wymiennych płytek mocowanych magnetycznie. Dostępne są płytki o rozmiarach f/2, f/2.8, f/4, f/5.6, f/8, f/11, f/16 oraz f/22. Całe urządzenie ma wymiary 6,35 x 6,35 cm i waży 156 gramów.

Lensbaby Control Freak – wszystko pod kontrolą.

Drugi z nowych modeli Lensbaby nazwany Control Freak ma w założeniu zastąpić wycofywany z produkcji obiektyw Lensbaby 3G. Tak samo, jak w starszym modelu, bardzo precyzyjna (i dość żmudna) regulacja odbywa się za pomocą trzech śrub.
 
Podobnie jak Composer, jest on dostarczany w zestawie ze "szkłem" Double Glass i kosztuje 270 dolarów. Również jego komplet ośmiu płytek przysłony jest analogiczny do Composera: f/2, f/2.8, f/4, f/5.6, f/8, f/11, f/16 oraz f/22. Urządzenie ma wymiary 7,62 x 7.62 cm i waży 162 gramy.

Lensbaby Muse – dla tych, co się spieszą.

Ostatni z nowych modeli Lensbaby zastąpi dotychczasowy model Lensbaby 2.0. Został nazwany Lensbaby Muse i jest najprostszym w obsłudze, a jednocześnie najmniej precyzyjnym z całej trójki – jego regulacja odbywa się przez proste wyginanie elastycznego przegubu obiektywu. W porównaniu z pozostałymi obiektywami zakres dostępnych przysłon został zredukowany do sześciu: f/2, f/2.8, f/4, f/5.6 oraz, f/8.
 
Lensbaby Muse jest również najtańszym z wszystkich trzech modeli. Jest on dostępny w zestawie z jedną z dwóch "końcówek" (Double Glass oraz Plastic) i w zależności od tego kosztuje 150 lub 100 dolarów. Jest też najmniejszy z całej trójki, ponieważ mierzy 5,08 x 6.35 cm i waży zaledwie 105 gramów.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.006s.