Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Konkurs na najlepsze zdjęcie dotyczące ochrony środowiska naturalnego


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 potrafi sterować bezprzewodowo aż dziewięcioma lampami błyskowymi jednocześnie?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Konkurs na najlepsze zdjęcie dotyczące ochrony środowiska naturalnego
Dodał: Przemysław Imieliński 03.01.2008
Brytyjski Instytut Ochrony Zasobów Wody i Środowiska Naturalnego już po raz trzeci organizuje międzynarodowy konkurs fotograficznym, którego celem jest wyłonienie najlepszego fotografa dokumentującego zmiany zachodzące w środowisku społecznym i naturalnym współczesnego człowieka.


W konkursie Environmental Photographer of the Year mogą wziąć udział zarówno zawodowcy, jak i amatorzy z całego świata posługujący się w swojej pracy aparatami cyfrowymi lub analogowymi. Prace można nadsyłać pocztą elektroniczną do 31 lipca 2008 na adres epoty@ciwem.org. Zgłoszenia muszą zawierać tytuł zdjęcia, informację na temat kategorii, do której zgłaszana jest praca, imię i nazwisko autora oraz dokładne dane teleadresowe. Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie sześć zdjęć, zaś ich minimalne rozmiary powinny wynosić 148,5 x 210 mm (A5) przy rozdzielczości 300 dpi. Pojedynczy plik nie powinien mieć jednak większej objętości niż 1 MB.

Fotografia, która zdobyła I miejsce w kategorii Środowisko miejskie w zeszłorocznej edycji konkursu CIWEM Environmental Photographer of the Year. Fot. Sudipto Das / The Times of India.

Kategorie tematyczne
W tym roku zgłoszenia można nadsyłać w pięciu kategoriach tematycznych, a zwycięzca każdej z nich otrzyma prestiżowy tytuł Fotografa Roku:
  • Zmiany klimatyczne – prace w tej kategorii powinny ilustrować wpływ globalnego ocieplenia, którego doświadczają współcześni mieszkańcy Ziemi. Fotografie powinny ukazywać miejsca i ludzi, którzy odnoszą korzyści ze zmian klimatycznych, sposoby adaptacji do tych zmian oraz sposoby ochrony ekosystemów i społeczności, dla których ocieplenie klimatu może okazać się groźne w skutkach. Zadaniem fotografa jest ukazać wpływ zmian środowiska na rozwój ekonomiczny, degradację środowiska oraz lokalnych społeczności, a ich ochronę jako sprawę najwyższej wagi.
  • Black & Veatch’s World of Difference – w tej kategorii zadaniem autora jest ukazania innowacyjnych projektów i osób, dzięki którym nasze środowisko naturalne poprawia się i rośnie jakość życia społeczeństw. Innym sposobem może być przedstawienie niepożądanych lub korzystnych wpływów różnorodnych technologii przemysłowych i zmian kulturowych, które mogą wpłynąć na dalszy rozwój ludzkości.
  • Jakość życia – zdjęcia nadsyłane w tej kategorii mają natomiast ukazywać różnorodne formy życia na wsi lub w mieście, zarówno w aspekcie jednostkowym, jak i w odniesieniu do całych społeczeństw. Tematem może być praca, spędzanie czasu wolnego, aktywność kulturalna i religijna, społeczna niesprawiedliwość, dyskryminacja rasowa oraz wpływ otoczenia na standardy życia różnych społeczeństw.
  • Naturalny świat – w tej kategorii oceniane będą zdjęcia ukazujące niewiarygodną różnorodność i piękno naszego środowiska naturalnego, które powinny przypominać o konieczność jego ochrony.
  • Poniżej 21 lat – ta kategoria przeznaczona jest dla wszystkich młodych twórców, którzy chcieliby ukazać najważniejsze problemy i dla swojej generacji. Organizatorzy nie określają w tej kategorii precyzyjnego tematu, liczą na to, że młodzi ludzie sami zdecydują, o czym istotnym chcą opowiedzieć. Jedynym ograniczeniem jest wiek autora, który w momencie powstania zdjęcia nie powinien przekroczyć 21 lat.
Nagrody
Organizatorzy nie przewidują żądnych nagród rzeczowych, jednak prestiż związany z uzyskaniem tytułu Fotografa Roku CIWEM jest trudny do przecenienia. Zwycięskie prace zostaną także opublikowane w międzynarodowym miesięczniku WEM wydawanym przez CIWEM oraz będą częścią całorocznej wystawy objazdowej. Dodatkowo zdjęcia laureatów będą cały czas prezentowane w serwisie CIWEM. Fotografie laureatów poprzedniej edycji konkursu można zobaczyć na stronie www.ciwem.org.

Laureaci Environmental Photographer of the Year 2007: www.ciwem.org
Laureaci Environmental Photographer of the Year 2006: www.ciwem.org

Więcej informacji: www.ciwem.org

Zobacz także:
Konkurs Zeissa na najlepsze zdjęcie 2007 roku
Tom Carter: "CHINA: Portrait of a People"
Konkurs fotograficzny "Magic Hour"
"Królestwo Orłów" ze zdjęciami Brutusa Östlinga książką roku 2008 według WWF!
''5 klatek'' 5/2007 już w Sieci!
Startuje ''CYBERFOTO 2008''!
Zaplecze 5/2007 już w Sieci!
Konkurs "Noc na Ziemi" rozstrzygnięty!
Czy UK jest OK? – konkurs fotograficzny
Konkurs "Barwy jesieni" rozstrzygnięty!
Konkurs Sony World Photography Awards, Cannes 2008

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.368s.