Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  "Góry wysokie - zimowe wyprawy narodowe"- spotkanie z Piotrem Snopczyńskim


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze zdjęcie zostało naświetlone nie na celuloidowym, ani nawet szklanym negatywie, lecz na płytce cynkowej pokrytej… asfaltem syryjskim?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

"Góry wysokie - zimowe wyprawy narodowe"- spotkanie z Piotrem Snopczyńskim
Dodał: Martyna Wiśniowska 22.04.2014
24 kwietnia 2014 r.w Rybniku, w Domu Kultury Chwałowice odbędzie się spotkanie z Piotrem Snopczyńskim - nestorem polskiego himalaizmu, zdobywcą szczytu Gashebrum II, uczestnikiem kilkunastu wypraw na szczyty ośmiotysięczne w tym zimowych ekspedycji Andrzeja Zawady.


Program
1. Wernisaż wystawy fotografii Piotra Snopczyńskiego pt. „MOJE HIMALAJE”
2. Pokaz slajdów pt.GÓRY WYSOKIE - ZIMOWE WYPRAWY NARODOWE
UWAGA! Pocztówka z Himalajów - uczestnicy spotkania otrzymają pamiątkowe zdjęcia Himalajów z autografem himalaisty, nie zabraknie też małej lampki wina.
 
Wstęp to jedyne 8 zł. Dzieci do lat 15-tu WSTĘP WOLNY!!! Wystawa "Moje Himalaje" potrwa do 7 maja.


Piotr Snopczyński - ur. 1950 roku, Klub Wysokogórski Wrocław. Był ratownikiem Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, w latach 1998-2002 był wiceprezesem tej organizacji. Przeszedł normalną drogę wspinania od Alp i Kaukazu po Karakorum i Himalaje. W latach 90. atakował kilkakrotnie Mt. Everest i K2. Wie, co to zima w Himalajach - kilka lat temu brał udział w wyprawie na Nanga Parbat. Wie też, jakie potrafi być lato w Himalajach - w 1993 r., podczas załamania pogody po zejściu ze szczytu Gashebrum II (8035 m), stracił odmrożone palce stóp. Wyprawy, w których brał udział: 1984r. Karakorum - Latok II 7108 m, 1985r. Karakorum - Latok I 7285 m, 1991r. Rakaposhi 7788 m, 1991r. Mt. Everest 8848 m (zachodnim żebrem), 1993r. Gashebrum II 8035 m, 1996r. K2 8611 m (północny filar), 1997r. Mt. Everest 8848 (od str. północnej), 1998/1999r. Nanga Parbat 8125 m (narodowa wyprawa zimowa), 2001/2002r. Makalu 8481 m (narodowa wyprawa zimowa), 2005r. Gashebrum II 8035 m, 2006r. Aconcagua 6962 m, 2006r. Shisha Pangma 8008 m, 2007r. Broad Peak 8047 m, 2007r. Tilicho Peak 7135 m, 2008r. Dhaulagiri 8167 m.
 
Piotr Snopczyński - to wybitna postać polskiego himalaizmu, ratownik górski, ale także ciężarowiec, narciarz, judoka, szkoleniowiec oddziałów specjalnych (pomagał podczas klęsk żywiołowych, m.in. wielkich powodzi), a także specjalista od robót na wysokości. Poza nauką młodzieży największą jego pasją było zawsze zdobywanie gór wysokich. Ale ten „Człowiek Gór” posiada też inne zainteresowania, jak np. robienie własnych nalewek czy ogrodnictwo. Jest też świetnym organizatorem - od wielu lat organizuje świdnickie DNI GÓR. Za swoją kulturalną działalność otrzymał nawet nagrodę Prezydenta Świdnicy. Na stałe współpracuje z MDK Świebodzice, gdzie prezentuje kino o tematyce górskiej.


I w Rybniku nie zabraknie jego barwnych opowieści o przygodach w górach, okraszonych fotografiami himalajskich szczytów prezentowanych na wystawie fotografii i na dużym kinowym ekranie Sali widowiskowej w Domu Kultury Chwałowice.

Organizatorem cyklicznych, comiesięcznych spotkań w ramach Klubu Miłośników Gór jest Agencja Extreme Group www.agencjaextreme.pl i Dom Kultury Chwałowice www.dkchwalowice.pl.


Zobacz także:
Wystawa fotografii Mateusza Kalinowskiego
PEPSI „THE ART OF FOOTBALL”
Woda, Wisła, Vistula – konkurs fotograficzno-plastyczny dla maturzystów
Bezpłatne warsztaty organizowane przez EPSON
Nowe karty TRANSCEND SDXC/SDHC- płynne nagrywanie
Muzeum snów- sfotografuj swój!

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.692s.