Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Fotografia Dzikiej Przyrody 2006


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Fotografia Dzikiej Przyrody 2006
Dodał: Magdalena Hreczycho 04.10.2007
Zapraszamy 5.10 o godz. 18:00 do wrocławskiego Muzeum Miejskiego na wernisaż wystawy, prezentującej zwycięskie prace z konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year 2006. Konkurs organizowany jest co roku przez BBC Wildlife Magazine oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.


Wystawę tworzą zwycięskie prace z konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year 2006, organizowanego przez BBC Wildlife Magazine oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

Taniec flamingów małych. Fot. Todd Gustafson, USA.

Konkurs odbywa się co roku od 1964 r. i w miarę swojego rozwoju stał się najbardziej cenionym i największym w świecie przedsięwzięciem z zakresu fotografii dzikiej przyrody. Każdorazowo jego efektem jest wystawa, pokazywana w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach, a po raz piąty także w Polsce. Na tegoroczną edycję wystawy składają się 84 zdjęcia, nagrodzone i wyróżnione w kilkunastu kategoriach, autorstwa 70 fotografów z 24 krajów. Zwycięskie prace wyselekcjonowano spośród ponad 18.000 fotogramów, wykonanych przez 1593 autorów z 55 krajów.

Płynąc po życie. Fot. Willem Kolvoort, Holandia.

Cele, jakie przyświecają organizatorom konkursu i wystawy można najogólniej określić w kilku punktach:
  • podnieść status fotografii dzikiej przyrody do rangi głównych nurtów współczesnej sztuki,
  • stać się najpoważniejszym forum fotografii tego rodzaju, przedstawiając światowej widowni najlepsze obrazy natury,
  • inspirować coraz to nowe pokolenia fotografów do tworzenia wizjonerskich i ekspresyjnych interpretacji dzikiej przyrody,
  • przedstawiać zgromadzone dzieła ludziom na całym świecie, aby ukazać im wspaniałość, dramatyzm i różnorodność życia na Ziemi i pobudzić w nich dbałość o jego przyszłość.


Taniec żurawi mandżurskich. Fot. Jan Vermeer, Holandia.

Dzięki coraz bardziej udanej realizacji tych celów coraz lepsze zdjęcia są oglądane przez coraz większą ilość widzów. Jeśli zliczyć ich wszystkich, to rokrocznie jest to już znacznie więcej niż milion osób, na wszystkich kontynentach, z czego w Polsce około 70.000. Podobnie jak w latach poprzednich wystawa trafi w 2007 r. do 12 miast. Wrocław jest w tym łańcuchu ogniwem dziesiątym po: Bielsku-Białej, Szczecinie, Bydgoszczy, Gdańsku, Bytomiu, Warszawie, Zakopanem, Połczynie Zdroju, Jeleniej Górze. Następne ekspozycje odbędą się w Łodzi i Toruniu.

Zabawa uchatek antarktycznych. Fot. Fanus Weldhagen, RPA.

Po raz czwarty w historii wystawy jest na niej zdjęcie wykonane przez polskiego fotografa. Już po raz drugi jest to młody warszawianin Mateusz Kowalski, zdobywca III nagrody w jednej z kategorii młodzieżowych konkursu (15-17 lat).
 
Patronat Honorowy nad wystawą objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Środowiska. Organizatorem tourne wystawy po Polsce jest Agencja Zegart, a sponsorami są: Nikon, Shell, British Council, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie. Natomiast sponsorami wystawy we Wrocławiu są: EnergiaPro Koncern Energetyczny S.A. i Południowo-Zachodnia SKOK.

Krzyżówki o świcie. Fot. Arnaud Darondeau, Francja.

Miasto: Wrocław
Lokalizacja: Muzeum Miejskie Wrocławia (Muzeum Sztuki Mieszczańskiej)
Ulica: Sukiennice 14/15
Wernisaż: 05.10.2007, godz. 18:00
Termin: 05.10.2007 – 04.11.2007
Godziny otwarcia: 11:00–17:00 (wtorek–niedziela)
Adres WWW: www.muzeum.miejskie.wroclaw.pl
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.53s.