Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Festiwal Sztuki FORMA


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Festiwal Sztuki FORMA
Dodał: Błażej Organisty 11.12.2015
W programie festiwalu są cztery wystawy na warszawskich dworcach PKP, projekty ośmiu witryn sklepowych, czytanie performatywne, warsztaty dla dzieci oraz publikacja – zapowiedź styczniowej wystawy Zamecznika w Zachęcie.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Grafik, fotograf, projektant, autor scenografii, okładek płyt i plakatów, filmów animowanych, hobbystycznie – muzyk. Wojciech Zamecznik – jeden z najciekawszych powojennych twórców jest patronem pierwszej edycji festiwalu FORMA. Młodzi polscy artyści przygotowali prace inspirowane działaniami mistrza: instalacje na warszawskich dworcach PKP, nowe projekty witryn sklepowych i czytanie performatywne. Festiwal Forma odbędzie się między 11 a 29 grudnia w Warszawie.

Wojciech Zamecznik, Autoportret, 1963-64, J&S Zamecznik, FAF, FORMA Festiwal Sztuk im. Wojciecha Zamecznika


Wojciech Zamecznik to jeden z najbardziej wszechstronnych polskich artystów. Tworzył zaledwie 20 lat, wystawiał swoje prace na całym świecie. Zamecznik znany jest głównie z plakatów filmowych, m.in. do „Pociągu” i „Celulozy” Kawalerowicza, za które został nagrodzony na wystawach w Paryżu czy Saõ Paulo. Wykorzystywał eksperymentalne techniki, często przetwarzając fotografię. Artysta zajmował się także grafiką użytkową i typografią (jest autorem znaku graficznego programu „Pegaz” i Wydawnictwa Arkady), wystawiennictwem i projektowaniem wnętrz, scenografią dla Teatru Małego w Warszawie, fotografią, projektowaniem książek, a także filmem animowanym (współpracował m.in. z Lenicą) i amatorsko muzyką. Zostawił po sobie bogaty dorobek. Wielość form, mediów i tematów podejmowanych przez Zamecznika, a także sama postać artysty są inspiracją dla twórców zaproszonych do udziału w festiwalu Forma.

Wojciech Zamecznik, Plakat do filmu Pociąg w reż. J. Kawalerowicza, 1959 JandS Zamecznik FAF, FORMA Festiwal Sztuk im. Wojciecha Zamecznika


Festiwal zaplanowany jest jako cykl wydarzeń, które można zobaczyć przy okazji, bez konieczności wyprawiania się do galerii. Dlatego też prace twórców często nie mają tradycyjnej formy wystawienniczej. W programie festiwalu są cztery wystawy na warszawskich dworcach PKP, projekty ośmiu witryn sklepowych, czytanie performatywne, warsztaty dla dzieci oraz publikacja – zapowiedź styczniowej wystawy Zamecznika w Zachęcie.

Blazej Pindor, visual, FORMA Festiwal Sztuk im. Wojciecha Zamecznika
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.141s.