Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  BenQ RP652, czyli nowy dotykowy panel LED


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Do pierwszych aparatów dalmierzowych Canona (o nazwie Hansa Kwanon) w latach 1934–46 obiektywy produkował Nippon Kōgaku Kōgyō K.K. – czyli dzisiejszy Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

BenQ RP652, czyli nowy dotykowy panel LED
Dodał: Błażej Organisty 18.06.2015
BenQ RP652 to 65 calowy monitor dotykowy o rozdzielczości Full HD przeznaczony przede wszystkim do zastosowań edukacyjnych. Panel dotykowy rozpoznaje do 10 punktów jednoczesnego dotyku i jest kompatybilny z Windows, Mac OS X, Linux, Chrome OS (bez koniecznośći instalowania sterowników). Zainstalowany dedykowany Android OS umożliwia korzystanie z dołączonego oprogramowania WPS Office, EZWrite, Media Player czy przeglądarki internetowej.


W czerwcu BenQ wprowadza na polski rynek kolejny interaktywny wielkoformatowy panel LED zaprojektowany do zastosowań edukacyjnych – model RP652 o rozdzielczości 1920x1080 i jasności 350 cd/m2.

Ochrona wzroku
W trosce o wzrok uczniów i nauczycieli BenQ RP652 wyposażono w pakiet rozwiązań Eye-Care wpływający na zmniejszenie zmęczenia wzroku przy długotrwałej pracy przy ekranie. Najważniejsze z nich to nowa technika podświetlania ekranu – Flicker–free – całkowicie eliminująca efekt migotania przy dowolnie ustawionym poziomie jasności oraz zmniejszony poziom emisji niebieskiej składowej widma – Low Blue Light – co także zmniejsza zmęczenie wzroku. Kolejnym elementem jest antyodblaskowa powłoka ekranu zwiększająca kontrast obrazu.

BenQ RP652


Wiele systemów, zero sterowników
RP652 zaprojektowano tak by bez konieczności instalowania sterowników w pełni obsługiwał Plug&Play systemu z którym się komunikuje i dawał dostęp do wszystkich jego zasobów. Systemy obsługiwane przez panel to: Windows, Mac OS X, Linux i Chrome OS.

Android dla klas
Dedykowana dla klas, niestandardowa wersja Android OS zapewnia dostęp WPS Office, EZWrite, Media Player czy przeglądarki internetowej.

BenQ RP652


Z kolei Technologia IR Touch umożliwia rozpoznawanie jednoczesnego dotyku w 10 punktach ekranu co umożliwia jednoczesną pracę kilku osób. Podłączanie różnych źródeł sygnału umożliwia wiele gniazd umieszczonych na dolnej krawędzi ekranu, są to m. in.: HDMI, USB (Media Player), MHL, VGA, komponentowe (CA, YPbPr), RS232, audio, RJ45.
Przełączenie źródeł odbywa się z dotykowego menu ekranowego. Na krawędzi ekranu umieszczono również klawisze – Hot Keys – szybkiego dostępu do najpotrzebniejszych funkcji.

Głośniki, pisaki, pilot i oprogramowanie
BenQ RP652 ma wbudowane dwa 10W głośniki, a w komplecie użytkownik otrzymuje 2 wskaźniki (Stylus) oraz pilota do zdalnego sterowania funkcjami panelu. Wraz z monitorem użytkownik otrzymuje licencje na interaktywne oprogramowanie wspomagające prowadzenie lekcji: Display Note, Omnitapps, MDA i Qwrite.

BenQ RP652


RP652 wyposażony jest w kieszeń i gniazdo standardu OPS (Open Pluggable Specification) umożliwiające instalację komputera na karcie (single board computer) i media playerów co umożliwia stworzenie autonomicznego, interaktywnego centrum multimedialnego.

Strona producenta: benq.pl

Zobacz także:
Giełda fotograficzna i dzień otwarty w Trójmiejskiej Szkole Fotografii
Telewizory Sony Android już na polskim rynku
Premiera Canon PowerShot G3 X
Aktualizacja oprogramowania aparatów Sony
Nowy monitor EIZO ColorEdge CS270
Dziesięć nowości od Sony
Aplikacja dla Androida BenQ Calqulator
Projektor BenQ MS630ST dostępny od czerwca
BenQ przygotował monitor 4K2K dla projektantów i grafików
BenQ PG2401PT – monitor dla fotografów i grafików

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.81s.