Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  70 milionów obiektywów NIKKOR do lustrzanek Nikon


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Panoramiczne monitory komputerowe o proporcjach obrazu 16:10 niemal idealnie spełniają zasady Złotej Proporcji?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

70 milionów obiektywów NIKKOR do lustrzanek Nikon
Dodał: Marcin Pawlak 14.06.2012
Produkcja obiektywów NIKKOR w czerwcu 2012 r. przekroczyła 70 milionów egzemplarzy. Od października 2011 r. firma Nikon wyprodukowała 5 milionów sztuk. Ponadto, całkowity wolumen produkcji obiektywów AF-S wyposażonych w opracowany przez firmę Nikon cichy silnik Silent Wave Motor (SWM) przekroczył 30 milionów egzemplarzy.


Od momentu wyprodukowania w 2011 r. 65-milionowego egzemplarza obiektywu firma Nikon nieustannie rozwija i wprowadza na rynek nowe produkty pod marką NIKKOR. W tym czasie oferta Nikona została wzbogacona o cztery obiektywy 1 NIKKOR, przeznaczone do zaawansowanych aparatów z wymienną optyką Nikon 1 J1 i Nikon 1 V1 – pierwszych dwóch modeli systemu Nikon 1. Ponadto, firma Nikon wprowadziła na rynek nowe obiektywy NIKKOR do lustrzanek formatu FX, które pozwoliły w pełni wykorzystać potencjał aparatów, takich jak modele Nikon D4 oraz Nikon D800 i D800E.Trzydzieści milionów obiektywów NIKKOR wyposażonych w cichy silnik (SWM)
Cichy silnik (SWM) to ultradźwiękowy silnik autofokusa opracowany przez firmę Nikon. Zamienia on fale ruchome w energię obrotową, umożliwiając regulację ostrości optyki. Rozwiązanie to gwarantuje niezwykle płynną, cichą i wygodną automatyczną regulację ostrości. Wśród pierwszych obiektywów, w których firma Nikon użyła silnika ultradźwiękowego, był model NIKKOR Ai AF-S 300mm f/2,8D IF-ED, wprowadzony na rynek w 1996 r. Od tamtej pory silnik SWM został użyty w 58 różnych obiektywach wszystkich typów: od ultra-szerokokątnych i superteleobiektywów formatu FX i DX, przez obiektywy zmiennoogniskowe aż po makroobiektywy. Silnik ultradźwiękowy jest stosowany w ponad 90% obecnie produkowanych obiektywów NIKKOR.

Nikkor-S Auto 50mm f/1.4, którego produkcja rozpoczęła się w 1962, to pierwowzór produkowanego dziś Nikkora AF-S 50mm f/1.4G. Fot. Hiyotada.


Marka NIKKOR
NIKKOR, jako marka obiektywów firmy Nikon, stał się synonimem wszechstronnych obiektywów najwyższej jakości. Nazwa NIKKOR powstała w wyniku dodania litery "R" do zapisanego w alfabecie łacińskim skrótu "Nikko", który pochodzi od nazwy Nippon Kogaku K.K., co było powszechną praktyką nadawania nazw obiektywom fotograficznym w czasach, gdy powstała ta nazwa. W 1933 r. pod nazwą Aero-NIKKOR zaprezentowano wielkoformatowy obiektyw do fotografii lotniczej.
 
Marka NIKKOR zawsze wyznaczała standardy rynkowe. Wprowadzony do oferty Nikona w 1968 r. obiektyw typu "rybie oko" OP Fisheye-Nikkor 10mm f/5,6 do lustrzanek jednoobiektywowych był pierwszym na świecie obiektywem, w którym użyto soczewek asferycznych. Ponadto, obiektywy NIKKOR przeznaczone do najnowszych cyfrowych lustrzanek jednoobiektywowych wykorzystują wiele innowacyjnych, autorskich technologii firmy Nikon, takich jak powłoki nanokrystaliczne, które praktycznie eliminuje odbicia w wewnętrznych soczewkach obiektywu w szerokim zakresie długości fal świetlnych.
 
Obecna oferta obiektywów NIKKOR do lustrzanek Nikon i aparatów systemu Nikon 1 obejmuje bogaty wybór modeli, w tym obiektyw typu "rybie oko", superszerokokątne, superteleobiektywy, obiektywy makro oraz obiektywy z korektą perspektywy (PC-E).

Zobacz także:
12 najwspanialszych miejsc na świecie na fotograficzny plener
GIMP - alternatywa dla Photoshopa
Maasai Mara - fotograficzny raj Afryki
Grand Press Photo 2012. Zwycięzcy konkursu fotografii prasowej
Polska na weekend: 12 najwspanialszych miejsc na fotograficzny plener
Adobe Photoshop Lightroom 4 - co nowego?
Polska na weekend: PODLASIE - gdzieś tam za Bugiem
Filmowanie aparatami serii Nikon 1
5 wskazówek dla fotografów na 2016 rok

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.696s.