Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  320-gigapikselowe zdjęcie ustanowiło nowy rekord


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze zdjęcie zostało naświetlone nie na celuloidowym, ani nawet szklanym negatywie, lecz na płytce cynkowej pokrytej… asfaltem syryjskim?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

320-gigapikselowe zdjęcie ustanowiło nowy rekord
Dodał: Alina Plata 22.02.2013
320-gigapikselowa panorama Londynu ustanowiła nowy rekord dla największego na świecie ujęcia panoramicznego. Fotografia została przygotowana na podstawie 48 640 źródłowych zdjęć.


Spółka 360Cities, posiadająca największą w sieci kolekcję fotografii panoramicznych, które zawierają dane georeferencyjne, wykonała 360-stopniową panoramę Londynu.

320-gigapikselowa panorama stolicy Wielkiej Brytanii, uchwycona z wieży BT Tower, ustanowiła nowy rekord dla największego na świecie zdjęcia panoramicznego. Fotografia, która została przygotowana na podstawie 48 640 źródłowych zdjęć pokazuje pełny, 360 stopniowy widok Londynu w najdrobniejszych szczegółach. Do wykonywania zdjęć źródłowych wykorzystano cztery aparaty Canon EOS 7D z EF, obiektywy 400mm f/2.8L IS II USM i telekonwertery Canon Extender EF 2x III zamontowane na głowicach RODEON VR Head ST. Sprzęt umieszczono w czterech bezpiecznych miejscach na 29 piętrze wieży. Obrazy w formacie RAW były następnie przetwarzane przez wiele tygodni przy użyciu stacji roboczej Fujitsu CELSIUS R920 (256 GB pamięci RAM,16 rdzeni, 3.1GHz).

Źródło:btlondon2012.co.uk pano.html

Firma 360Cities otrzymała zlecenie od BT na wykonanie panoramicznej fotografii Londynu w celu upamiętnienia oficjalnego zakończenia Igrzysk Olimpijskich w 2012 r. Zdjęcie zostało stworzone przez założyciela 360Cities.net Jeffrey’a Martina i jego współpracowników - Holgera Schulze oraz Toma Millsa. Zdjęcia powstawały w ciągu trzech dni w listopadzie 2012 r.
 
Steve Hercher, dyrektor 360Cities,powiedział: „Jesteśmy zaszczyceni, że BT wybrała nas do wykonania tego rekordowo dużego zdjęcia panoramicznego i że wnieśliśmy swój wkład w uczczenie niepowtarzalnych Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 r. Planowanie tego bezprecedensowego przedsięwzięcia fotograficznego było niezwykle złożonym procesem. Pracowaliśmy na rozgrzanych do czerwoności komputerach i musieliśmy sobie radzić z takimi przeciwnościami natury, jak deszcz, czy wiatr. Zespół naszych fotografów, składający się z Jeffrey’a Martina, Toma Millsa oraz Holgera Schulze wykonał fantastyczną pracę i żadne z ponad 48 tys. planowanych ujęć nie umknęło ich uwadze”.
Panoramę można obejrzec tu: btlondon2012.co.uk

Zobacz także:
Waldemar Zdrojewski ''Dzień po - Kijów''
Rusza konkurs Adobe Design Achievement Awards 2013
Canon Powershot N – proces projektowania
Nowy Nikon D7100 – przykładowe zdjęcia
Firmware 1.3 – Nikon Coolpix S800c
Kompakt Nikon COOLPIX S3500
Lustrzanka Nikon D7100
Antoni Kreis – Fotopodróże – Egipt
Samsung Galaxy Camera z Wi-Fi

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.375s.