Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  320-gigapikselowe zdjęcie ustanowiło nowy rekord


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy nowoczesny obiektyw zmiennoogniskowy powstał już w 1948 roku, najstarsza zaś tego typu konstrukcja pochodzi z przełomu XIX i XX wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

320-gigapikselowe zdjęcie ustanowiło nowy rekord
Dodał: Alina Plata 22.02.2013
320-gigapikselowa panorama Londynu ustanowiła nowy rekord dla największego na świecie ujęcia panoramicznego. Fotografia została przygotowana na podstawie 48 640 źródłowych zdjęć.


Spółka 360Cities, posiadająca największą w sieci kolekcję fotografii panoramicznych, które zawierają dane georeferencyjne, wykonała 360-stopniową panoramę Londynu.

320-gigapikselowa panorama stolicy Wielkiej Brytanii, uchwycona z wieży BT Tower, ustanowiła nowy rekord dla największego na świecie zdjęcia panoramicznego. Fotografia, która została przygotowana na podstawie 48 640 źródłowych zdjęć pokazuje pełny, 360 stopniowy widok Londynu w najdrobniejszych szczegółach. Do wykonywania zdjęć źródłowych wykorzystano cztery aparaty Canon EOS 7D z EF, obiektywy 400mm f/2.8L IS II USM i telekonwertery Canon Extender EF 2x III zamontowane na głowicach RODEON VR Head ST. Sprzęt umieszczono w czterech bezpiecznych miejscach na 29 piętrze wieży. Obrazy w formacie RAW były następnie przetwarzane przez wiele tygodni przy użyciu stacji roboczej Fujitsu CELSIUS R920 (256 GB pamięci RAM,16 rdzeni, 3.1GHz).

Źródło:btlondon2012.co.uk pano.html

Firma 360Cities otrzymała zlecenie od BT na wykonanie panoramicznej fotografii Londynu w celu upamiętnienia oficjalnego zakończenia Igrzysk Olimpijskich w 2012 r. Zdjęcie zostało stworzone przez założyciela 360Cities.net Jeffrey’a Martina i jego współpracowników - Holgera Schulze oraz Toma Millsa. Zdjęcia powstawały w ciągu trzech dni w listopadzie 2012 r.
 
Steve Hercher, dyrektor 360Cities,powiedział: „Jesteśmy zaszczyceni, że BT wybrała nas do wykonania tego rekordowo dużego zdjęcia panoramicznego i że wnieśliśmy swój wkład w uczczenie niepowtarzalnych Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 r. Planowanie tego bezprecedensowego przedsięwzięcia fotograficznego było niezwykle złożonym procesem. Pracowaliśmy na rozgrzanych do czerwoności komputerach i musieliśmy sobie radzić z takimi przeciwnościami natury, jak deszcz, czy wiatr. Zespół naszych fotografów, składający się z Jeffrey’a Martina, Toma Millsa oraz Holgera Schulze wykonał fantastyczną pracę i żadne z ponad 48 tys. planowanych ujęć nie umknęło ich uwadze”.
Panoramę można obejrzec tu: btlondon2012.co.uk

Zobacz także:
Waldemar Zdrojewski ''Dzień po - Kijów''
Rusza konkurs Adobe Design Achievement Awards 2013
Canon Powershot N – proces projektowania
Nowy Nikon D7100 – przykładowe zdjęcia
Firmware 1.3 – Nikon Coolpix S800c
Kompakt Nikon COOLPIX S3500
Lustrzanka Nikon D7100
Antoni Kreis – Fotopodróże – Egipt
Samsung Galaxy Camera z Wi-Fi

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.128s.