Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sztuka  >  Kalendarium  >  Portret - Michał Gozdek


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą lustrzanką z samopowrotnym lustrem był wyprodukowany w roku 1947 na Węgrzech aparat Duflex?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Portret - Michał Gozdek
Dodał: Katarzyna Stodolska
Miasto: Szczecin
Lokalizacja: Galeria Libra
Ulica: Tarczyńskiego 1 (parter)
Termin: 01.06.2010 – 30.09.2010
Godziny otwarcia: pn. - pt. 9:00 - 18:45 sob. 9:00 - 14:00 wstęp wolny


 
To cykl fotografii czarno-białych wykonanych techniką otworkową w zupełnie odmienny niż dotychczas sposób. Jest to zupełne odejście od fotografii otworkowej. Zdjęcia są „czyste” i bardzo jak na otworek wyraźne. Autor utożsamia ludzi z przedmiotami, które znajdują się na zdjęciach, chce przez to pokazać, czym się poszczególne osoby zajmują nie tylko zawodowo.

fot. Michał Gozdek


fot. Michał Gozdek


Michał Gozdek - ur. 1976 r. w Chełmie. W 2001 r. ukończył wydział Pedagogiki UMCS w Lublinie, kierunek AiMK. Od 2004 r. należy do Foto-Klubu Ziemi Chełmskiej. Zajmuje się amatorsko od kilkunastu lat fotografią czarno-białą, a od kilku otworkową oraz od czasu do czasu filmem 8 mm. Wychodzi z założenia, że "nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne". Nie lubi nikogo naśladować i stara się robić „coś”, czego jeszcze nie było. Od kilku lat konstruuje i buduje wszelkiego rodzaju narzędzia i urządzenia związane z fotografią. Uczestnik kilku wystaw zbiorowych Foto-Klubu Ziemi Chełmskiej, wykładów dotyczących fotografii otworkowej oraz plenerów fotograficznych. W towarzystwie fotograficznym znany jako OMFMAN. Barytowy papier kąpał w samodzielnie złożonej chemii (wywoływacz metolowo-hydrochinonowy) nadającej odbitkom charakterystyczny ciepły ton. Tak przygotowane powiększenia możemy oglądać ze świadomością, że obcujemy z fotografią w klasycznej postaci, w której autor zamknął swoją energię i pomysłowość.
Michał Gozdek jest bowiem jednym z tych, którzy pokazują pewną alternatywę dla fotografii przeżywającej dziś niezwykłą ekspansję w wielu obszarach coraz bardziej digitalizującej się rzeczywistości. Ekspozycja ma także swoją charakterystyczną datę. W tym roku upływa 170 lat od oficjalnej prezentacji wynalazku J. L. Daguerre'a.

Powrót do listy
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.444s.