Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sztuka  >  Kalendarium  >  Portret - Michał Gozdek


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aby w aparatach Canon PowerShot sprawdzić, jaka wersja firmware'u jest obecna w aparacie, należy przygotować sobie odpowiednią kartę pamięci?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Portret - Michał Gozdek
Dodał: Katarzyna Stodolska
Miasto: Szczecin
Lokalizacja: Galeria Libra
Ulica: Tarczyńskiego 1 (parter)
Termin: 01.06.2010 – 30.09.2010
Godziny otwarcia: pn. - pt. 9:00 - 18:45 sob. 9:00 - 14:00 wstęp wolny


 
To cykl fotografii czarno-białych wykonanych techniką otworkową w zupełnie odmienny niż dotychczas sposób. Jest to zupełne odejście od fotografii otworkowej. Zdjęcia są „czyste” i bardzo jak na otworek wyraźne. Autor utożsamia ludzi z przedmiotami, które znajdują się na zdjęciach, chce przez to pokazać, czym się poszczególne osoby zajmują nie tylko zawodowo.

fot. Michał Gozdek


fot. Michał Gozdek


Michał Gozdek - ur. 1976 r. w Chełmie. W 2001 r. ukończył wydział Pedagogiki UMCS w Lublinie, kierunek AiMK. Od 2004 r. należy do Foto-Klubu Ziemi Chełmskiej. Zajmuje się amatorsko od kilkunastu lat fotografią czarno-białą, a od kilku otworkową oraz od czasu do czasu filmem 8 mm. Wychodzi z założenia, że "nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne". Nie lubi nikogo naśladować i stara się robić „coś”, czego jeszcze nie było. Od kilku lat konstruuje i buduje wszelkiego rodzaju narzędzia i urządzenia związane z fotografią. Uczestnik kilku wystaw zbiorowych Foto-Klubu Ziemi Chełmskiej, wykładów dotyczących fotografii otworkowej oraz plenerów fotograficznych. W towarzystwie fotograficznym znany jako OMFMAN. Barytowy papier kąpał w samodzielnie złożonej chemii (wywoływacz metolowo-hydrochinonowy) nadającej odbitkom charakterystyczny ciepły ton. Tak przygotowane powiększenia możemy oglądać ze świadomością, że obcujemy z fotografią w klasycznej postaci, w której autor zamknął swoją energię i pomysłowość.
Michał Gozdek jest bowiem jednym z tych, którzy pokazują pewną alternatywę dla fotografii przeżywającej dziś niezwykłą ekspansję w wielu obszarach coraz bardziej digitalizującej się rzeczywistości. Ekspozycja ma także swoją charakterystyczną datę. W tym roku upływa 170 lat od oficjalnej prezentacji wynalazku J. L. Daguerre'a.

Powrót do listy
Konkurs  Konkurs
Moich pięć udanych zdjęć

Istnieją zdjęcia, do których często wracamy. Jesteśmy z nich dumni, są świadectwem niezwykłych wydarzeń, lubimy je, są piękne lub po prostu pozwalają nam przywołać miłe wspomnienia. Pokażcie innym swoje najlepsze fotografie.
Moich pięć udanych zdjęć
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[19.09.2018]
Autor:
Kacper Kurek
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.285s.