Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sztuka  >  Kalendarium  >  ''Planeta Ocean'' - Laurent Ballesta, Pierre Descamp


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aby w aparatach Canon PowerShot sprawdzić, jaka wersja firmware'u jest obecna w aparacie, należy przygotować sobie odpowiednią kartę pamięci?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
''Planeta Ocean'' - Laurent Ballesta, Pierre Descamp
Dodał: Sebastian Kuniszewski
Miasto: Hel
Lokalizacja: Port rybacki
Ulica: Bulwar Nadmorski (wystawa plenerowa)
Termin: 27.06.2009 – 04.10.2009
Godziny otwarcia: wystawa czynna całą dobę, oświetlona w nocy
Adres WWW: www.planetaocean.pl
Wernisaż: 27.06.2008 godz. 17:00

Prze całe lato w malowniczej scenerii portu rybackiego w Helu tysiące turystów z Polski i zagranicy będą mogli podziwiać wielkoformatowe fotografie podwodnego świata. Na 100 fotografiach (180cmx120cm) przedstawiono bogatą i fascynującą morską różnorodność kształtów i barw, które uwrażliwiają oglądających na kruche piękno podwodnego świata. Zdjęciom towarzyszą plansze z zaskakującymi informacjami na temat aktualnego stanu mórz i oceanów. Plenerowa ekspozycja czynna jest całą dobę i oświetlona w nocy. Wstęp wolny.

Australopławikonik, Australia (c) Laurent Ballesta/L’Oeil d’Andromede

Autorami wystawy są Laurent Ballesta i Pierre Descamp uznani przez 6000 naukowców zrzeszonych w IUCN (Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody i Jej Zasobów) za pionierów przełomowego podejścia do edukacji ekologicznej. Ci dwaj francuscy biolodzy morscy w poszukiwaniu unikatowego materiału zdjęciowego odbyli wieloletnią podróż w głąb "wielkiego błękitu", aby umożliwić szerokiej publiczności poznanie tego fascynującego podwodnego kosmosu. Efekt ich pracy – fotografie istot jakby żywcem wyjętych z baśni i filmów science fiction – spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem setek tysięcy widzów w Paryżu i Monako. Podobne reakcje wzbudziła pierwsza polska edycja wydarzenia, która miała miejsce w Łodzi w 2008 roku.

Graniec koralowy, Papua-Nowa Gwinea (c) Laurent Ballesta/L’Oeil d’Andromede

Nowa odsłona wystawy odbywająca się pod patronatem Ministra Środowiska i władz lokalnych w Roku Regionu Morza Bałtyckiego została uzupełniona o unikalne prace siedmiu czołowych polskich fotografów przyrody. Ich zdjęcia zostaną zaprezentowane w Helu – kolebce polskiej oceanografii – jako dodatkowa specjalna ekspozycja pt. BAŁTYK. Jej widzowie przekonają się, jak wiele tajemnic kryje pozornie dobrze znane rodzime morze. Przewodnikiem po drugiej stronie lustra Bałtyku będzie prof. Krzysztof E. Skóra – Człowiek Roku 2007 Polskiej Ekologii, laureat tzw. "wodnego Nobla" (Swedish Baltic Sea Water Award).

Orleń cętkowany, Polinezja Francuska (c) Laurent Ballesta/L’Oeil d’Andromede

Laurent Ballesta i Pierre Descamp w roku 2000 stworzyli L’OEil d’Andromède (Oko Andromedy), zespół badawczy specjalizujący się w przeprowadzaniu ocen i waloryzacji ekosystemów morskich, afiliowany przy Uniwersytecie Montpellier II. Są zarazem jednymi z najbardziej utytułowanych nurków na świecie. Autor zdjęć Laurent Ballesta jest też laureatem licznych prestiżowych nagród w dziedzinie fotografii. Publiczność poznaje jego prace m.in. na łamach wiodących francuskich czasopism ilustrowanych: Paris Match, czy Le Figaro Magazine.
 
Pierre Descamp, który stworzył frapujące opisy do fotografii, jest cenionym badaczem, autorem wielu publikacji naukowych i ekspertem środowiskowym Komisji Planowania Terytorialnego Rolnictwa i Rybołówstwa. Razem odbywają wieloletnią podróż w głąb oceanów.

Szok współistnienia (c) Laurent Ballesta/L’Oeil d’Andromede

Dodatkowo w każdy piątkowy wieczór publiczność bałtyckiej edycji Wystawy będzie mogła oglądać 16 wybitnych filmów, których motywami przewodnimi są woda i ocean. W ramach przeglądu wyświetlone zostaną najciekawsze produkcje ze znakomitego cyklu Ushuaia Nature Nicolas Hulota. Widzowie przypomną sobie także zapierający dech w piersiach podwodny pojedynek Jeana Reno i Jean-Marca Barra w Wielkim błękicie Luca Bessona oraz wyruszą w emocjonujące morskie eskapady wraz z autorami wystawy PLANETA OCEAN – Laurentem Ballestą i Pierre'em Descampem.
 
Wstęp na wszystkie wydarzenia przewidziane w ramach wystawy jest bezpłatny. Prezentowane na wystawie fotografie można również znaleźć w albumie "Planeta Mórz", Laurent Ballesta i Pierre Descamp (wyd. Arkady, Warszawa 2007).

Więcej informacji o autorach i organizatorach: www.planetaocean.pl

Powrót do listy
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.425s.