Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Co dziesiąty sprzedany aparat cyfrowy to lustrzanka


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze zdjęcie zostało naświetlone nie na celuloidowym, ani nawet szklanym negatywie, lecz na płytce cynkowej pokrytej… asfaltem syryjskim?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Co dziesiąty sprzedany aparat cyfrowy to lustrzanka
Dodał: Jarosław Zachwieja 06.03.2008
Zgodnie z danymi opublikowanymi przez stowarzyszenie Camera & Imaging Products Association w styczniu 2008 roku cyfrowe lustrzanki stanowiły niemal 10% wszystkich sprzedanych cyfraków.


Jak co miesiąc, stowarzyszenie opublikowało dane statystyczne na temat produkcji i sprzedaży sprzętu fotograficznego na całym świecie (z dodatkowym podziałem na Japonię oraz resztę świata). Najbardziej interesująco przedstawiają się dane na temat rynku aparatów cyfrowych.
 
Z zebranych danych wynika, że w samym tylko styczniu sprzedało się na świecie 5 877 879 aparatów cyfrowych, z czego aż 569 715 sztuk było lustrzankami. Oznacza to, że rynek lustrzanek cyfrowych stanowił w pierwszym miesiącu 2008 roku aż 10% rynku cyfraków.
 
Z pozostałych danych ujętych w zestawieniu warto przytoczyć rozkład dostaw aparatów cyfrowych w poszczególnych kontynentach:
  • Japonia: 602 747 aparatów cyfrowych, w tym 540 957 kompaktów i 61 790 lustrzanek.
  • Europa: 1 948 853 aparaty cyfrowe, w tym 1 707 593 kompakty i 241 260 lustrzanek.
  • Ameryka Północna: 1 363 260 aparatów cyfrowych, w tym 1 211 735 kompaktów i 151 525 lustrzanek.
  • Azja (z wyjątkiem Japonii): 1 355 945 aparatów cyfrowych, w tym 1 247 957 kompaktów i 107 988 lustrzanek.
  • Pozostałe kontynenty: 607 074 aparatów cyfrowych, w tym 599 922 kompaktów i 7 152 lustrzanek.
Szczegółowe dane statystyczne na temat sprzedaży sprzętu fotograficznego (zarówno tradycyjnego jak i cyfrowego) można znaleźć na stronie www.cipa.jp.

Strona Camera & Imaging Products Association: www.cipa.jp

Zobacz także:
9-megapikselowy sensor CMOS od Aptiny
Pentax najlepiej uszczelniony?
Plenerowe warsztaty fotograficzne Olympusa
Canon lideruje w Europie
National Geographic otwiera fotobloga?
Odświeżony serwis internetowy Nikon USA
Getty Images sprzedane za 2,4 miliarda dolarów

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.208s.