Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Wiosenna Aukcja Fotografii Polskiej 2009


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Wartość przysłony f/1.0 nie jest graniczną (najmniejszą) wartością ciągu przysłon, i że istnieją obiektywy większej jasności niż 1:1.0?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Wiosenna Aukcja Fotografii Polskiej 2009
Dodał: Sebastian Kuniszewski 23.03.2009
Stara Galeria ZPAF zaprasza do udziału w kolejnej Wiosennej Aukcji Fotografii Polskiej 2009, która odbędzie się 28 marca o godzinie 12:00.


W najbliższa sobotę, 28 marca o godz. 12.00 odbędzie się kolejna Wiosenną Aukcję Fotografii Polskiej 2009. Licytacja będzie miała miejsce w siedzibie Starej Galerii ZPAF przy Placu Zamkowym 8 w Warszawie.


Co tym razem można będzie zobaczyć i ewentualnie zakupić na wiosennej Aukcji? "Część z Państwa już się przyzwyczaiła, do faktu, że w dużej części nasza oferta odnosi się do prac powstałych współcześnie (…) Początkującym kolekcjonerom proponowałabym zainteresować się pracami autorów młodszego pokolenia. Wiek i doświadczenie nie zawsze pokrywają się z późniejszą wartością danej pracy. Wielu artystów zaistniało w świecie sztuki głównie na początku swojej drogi artystycznej, gdy ich potencjał i otwartość na to co dzieje się wokół implikowały powstanie prac wykraczających poza daną epokę, lub łamiących schematy panujących nurtów. Do takich osób zaliczyłabym z pewnością Michała Bojarę, absolwenta m.in.: Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jego realizacje bardzo często ocierają się o granice między fotografią, a grafiką. Pamiętam wystawę tego autora w Galerii Obok, gdzie zaprezentował odważne fotografie, które umykały klasyfikacjom technologicznym budząc zmieszanie na twarzach odbiorców przyzwyczajonych do klasycznych przedstawień.
 
Kolejną intrygującą postacią jest Kamila Siwińska, absolwentka ASP w Poznaniu, która tym razem bardzo zaskoczyła mnie swoją propozycją. Autorka pracując nad realizacją mickiewiczowskich "Dziadów" stworzyła pracę pt. "Widmo", która przez złożenie i odwrócenie negatywu, uzyskała w prezentowanej fotografii niesamowitą ekspresję i siłę wyrazu.
 
Bardzo ciekawą osobą zarówno z powodu tego, co prezentuje ale i całej filozofii, sposobu podejścia do danego problemu jest Piotr Kawęcki. Autor porusza w swojej twórczości wątki, które w jakiś sposób są sytuacjami uniwersalnymi, o których się ciągle mówi w radio i telewizji, pisze na rozkładówkach większości gazet. A jednak wszystko to, co widzimy na jego zdjęciach jest fikcją stworzoną na potrzeby wykonania tego jednego kadru.
Dodam tylko, że prace Piotra miały pierwszą swoją publiczną odsłonę na wystawie w warszawskiej Zachęcie w 2002 roku.

Lista autorów biorących udział w Wiosennej Aukcji Fotografii Polskiej
Anita Andrzejewska, Ewa Andrzejewska, Andrzej Baturo, Inez Baturo, Wiktor Bednarczuk, Jerzy Bednarski, Wojciech Beszterda, Maciej Billewicz, Anna Bodnar, Michał Bojara, Janusz Buczkowski, Janek Brykczyński, Darek Cichowski, Sławoj Dubiel, Stasys Eidrigevicius, Krzysztof Gierałtowski, Waldemar Jama, Dominik Janiszewski, Jacek Jędrzejczak, Maciej Kastner, Piotr Kawęcki, Piotr Kłosek, Piotr Komorowski, Jerzy Kośnik, Viola Kuś, Aleksandra Kwiatkowska, Georgia Krawiec, Lewczyński Jerzy Tadeusz, Jerzy Łapiński, Bogdan Łopieński (Łukasz Bogdański), Jerzy Malinowski, Paweł Młodkowski, Jowita Mormul, Tomasz Mościcki, Maria Niezabitowska – Łucyk, Grażyna Niezgoda, Jędrzej Niezgoda, Wiktor Nowotka, Jagna Olejnikowska, Maciej Papara, Jerzy Piątek, Paweł Pierściński, Jerzy Piwowarczyk, Stanisław Pręgowski, Andrzej Pilichowski Ragno, Konrad Pollesch, Aleksander Salij, Sergiusz Sachno, Marian Schmidt, Marta Sinior, Kamila Siwińska, Basia Sokołowska, Leszek Szurkowski, Zbigniew Tomaszczuk, Tomek Tomaszewski, Tomek Sikora Jerzy Wardak, Witold Węgrzyn, Mariusz Wideryński, Andrzej Wiernicki, Mirosław Wiśniewski, Stanisław Woś, Wojtek Zawadzki, Ryszard Ziemak, Andrzej Zygmuntowicz, Paweł Żak. Gościnnie Frankie Quinn.

Sposób opisu prac
  • Tytuł
  • Rok powstania negatywu – pliku/ rok powstania odbitki – wydruku
  • Rodzaj odbitki – bromowo srebrowa, C-druk, lambda, guma, cyjanotypia itp.
  • Nakład – kolejny numer odbitki jednak nie większy niż 30 szt. (np. 3/30)
  • Format – wysokość/długość (mierzona do wielkości okna)
  • Pochodzenie – praca autorska, z kolekcji prywatnej, własność rodziny
  • Cena wywoławcza – cena od której rozpoczyna się licytacja (licytujemy o 50 zł w górę)

Więcej informacji oraz katalog aukcyjny: www.go.zpaf.pl

Zobacz także:
XII Targi FILM VIDEO FOTO w Łodzi
Historia fotografii na archiwalnych zdjęciach Kodaka
Zwycięzcy Sony World Photography Awards 2009
Konkurs "Oblicza zimy" rozstrzygnięty!
Polacy nagrodzeni w prestiżowym konkursie Pictures of the Year
Czwarty numer Magazynu Fotografii FotoIndex
Marcowy numer bezpłatnego magazynu "Victor" Hasselblada

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.14s.