Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Sigma SD15 – niekończąca się opowieść


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą jednoobiektywową lustrzanką małoobrazkową był wyprodukowany w 1948 roku Contax-S?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Sigma SD15 – niekończąca się opowieść
Dodał: Marcin Pawlak 31.05.2010
Sigma SD15 wciąż nie może doczekać się premiery - jak donosi Amateur Photographer, prezentacja tej lustrzanki będzie miała miejsce dopiero pod koniec czerwca.


SD15 to jeden z tych aparatów, które w branży fotograficznej zyskały status Yeti – wszyscy o nich mówią, nikt ich nie widział. No, to ostatnie jest nie do końca prawdą – zza szybki lustrzankę SD 15 przy okazji targów widziały tłumy ludzi, ale żeby ktoś tym zdjęcia zrobił… co to , to nie. Japońska centrala Sigmy co jakiś czas podgrzewa atmosferę, anonsując rychłe wprowadzenie aparatu na rynek bądź prezentując kolejną wersję prototypu i nowe szczegóły specyfikacji.


Sercem aparatu jest światłoczuły sensor Foveon X3 o wielkości 20,7 x 13,8 mm i rozdzielczości 14 megapikseli. Należy jednak pamiętać, że matryca typu Foveon złożona jest z trzech warstw, z których każda ma rozdzielczość ok. 4,6 megapikseli i oddzielnie pochłania barwę niebieską, zieloną i czerwoną (stąd też bierze się rozdzielczość 14 megapikseli). Wykorzystana matryca pozwala na wykonywanie zdjęć z wartościami od 100 do 1600 ISO (plus tryby rozszerzone 50 ISO i 3200 ISO).
 
Sigma SD15 wyposażona została w procesor obrazu TRUE II (Three-layer Responsive Ultimate Engine), 77-polowy czujnik pomiaru ekspozycji, 5-punktowy autofokus, 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 460000 punktów oraz wbudowaną lampę błyskową (liczba przewodnia 11 dla ISO 100).


Jak podaje Amateur Photographer, według kolejnych zapowiedzi SD15 ma się pojawić na rynku brytyjskim jeszcze w tym miesiącu. Cóż, czasu nie pozostało zbyt wiele, a wypada wspomnieć, iż równolegle japońska centrala Sigmy wydała oświadczenie, iż aparat przechodzi końcowe testy i ma być dostępny w sprzedaży (w Japonii) pod koniec czerwca. Cóż, pozostaje mieć nadzieję, iż japoński producent wyrobi się przed świętami – inaczej kolejne przesunięcia premiery naprawdę nie będą miały wpływu na sprzedaż tego aparatu…

Strona producenta: www.sigma-photo.co.jp

Zobacz także:
SANYO PDG-DXL2000 i PDG-DWL2500 - obraz 80” z odległości zaledwie 2,4 cm
Lilliput 669GL – monitor podglądowy dla lustrzanek i kamer
Casio Exilim EX-Z350 – 100 gramów komfortu
Serwis dla posiadaczy optyki Zeissa
Wrocławski Photo Day 9.0 w Pawilonie Czterech Kopuł
Sigma 85 mm F1.4 EX DG HSM już w sprzedaży w USA

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.851s.