Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Mosty Wrocławia sceną dla setek artystów


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Mosty Wrocławia sceną dla setek artystów
Dodał: Przemysław Imieliński 24.10.2014
Które wrocławskie mosty są najbardziej inspirujące? Jak można je wykorzystać do zobrazowania swojej artystycznej wizji? W program "Mosty" Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 zaangażowały się setki młodych Dolnoślązaków. Zgłosili 79 pomysłów. Teraz trwa ich weryfikacja. Autorzy najciekawszych zrealizują je w czerwcu 2015 roku.


Gdzie młodzi Dolnoślązacy będą realizować swoje pomysły? Największą popularnością cieszyły się mosty w centrum Wrocławia. Zarówno te niewielkie – św. Klary, Tumski, Piaskowy i Młyńskie, jak i większe – Grunwaldzki, Pokoju i Zwierzyniecki. Uczestnicy interesowali się też mostem Bartoszowickim, który przypomina sylwetką słynny nowoorleański most drogowy.

– To bardzo ciekawy most, najwęższy we Wrocławiu, położony w niezwykle malowniczym miejscu, a przy tym nieco zapomniany. To świetnie, że ktoś chce o nim przypomnieć – mówi Karolina Marciniak, koordynatorka programu "Mosty".

Uczestnicy programu wybierali spośród ponad 200 wrocławskich mostów i kładek.

– Pojawiły się wnioski na wydarzenia na niewielkich kładkach: Złotnickiej, Leśnickiej czy Oporowskiej, ale nie zabrakło też pomysłów na wykorzystanie mostów Milenijnego lub Osobowickiego – mówi Karolina Marciniak.

Most Pokoju


Co zobaczymy w czerwcu 2015?
Finału programu "Mosty" nastąpi jednego czerwcowego dnia 2015 roku. Na kilkudziesięciu wrocławskich mostach i kładkach zobaczymy wtedy spektakle, performance, instalacje multimedialne, wystawy, działania animacyjne czy filmowe. Pomysł na wydarzenie artystyczne miał być związany z historią wrocławskich mostów
i tożsamością miasta.

– Otrzymaliśmy niezwykle kreatywne pomysły. Z fascynacją obserwuję energię, jaka przepływa przez Wrocław. To miasto ma też niezwykłą wielkokulturową historię. Połączenie tych dwóch elementów w koncepcjach młodych ludzi przyniesie intrygujące rezultaty – mówi Chris Baldwin, kurator ds. performance’u ESK 2016 i pomysłodawca programu „Mosty”.

Wnioski zgłaszały grupy, organizacje i stowarzyszenia.

Jeden z projektów zgłosiła grupa licząca 160 osób. Autorzy innego chcą włączyć w działania artystyczne całą dzielnicę. Skala zaangażowania pokazuje, że młodzi ludzie chcą brać udział w życiu miasta – mówi Krzysztof Maj, dyrektor biura Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Kładka Muzealna


Co teraz?
W tej chwili oceną wniosków zajmuje się komisja, który weryfikuje je pod względem formalnym i merytorycznym. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 12 listopada. Wtedy dowiemy się dokładnie, co młodzi mieszkańcy Wrocławia i regionu zaprezentują w czerwcu 2015 roku. Następnie przez pół roku będą trwały prace przygotowawcze

– Wyłonieni zwycięzcy rozpoczną współpracę z wybranymi artystami. To będzie proces twórczy. Jak będzie przebiegać? Formuła i sposoby współpracy zależą tylko od osób zaangażowanych w poszczególne projekty – mówi Chris Baldwin. Na realizację swoich pomysłów uczestnicy programu otrzymają dofinansowanie w wysokości do 20, 40 lub nawet do 80 tysięcy złotych. Wielkość mostu nie ma tu znaczenia – najwyższą kwotę można otrzymać także na wydarzenia zaplanowane na jednej z kładek.

Program "Mosty" jest realizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Więcej informacji: wroclaw2016.pl

Zobacz także:
Epson zwróci nawet 210 zł za zakupu drukarki z systemem stałego zasilania w atrament ITS
Konkurs fotograficzny "Śladami Leona Wyczółkowskiego"
Canon XEED WUX6000 – nowy projektor instalacyjny
Nowe cuda Polski wybrane!
Genesis ESOX – nowy stabilizator do kamer GoPro HERO 3 i 4
Canon C100 Mark II – kolejna generacja Cinema EOS
Epson L850 i L810 – nowe, niskokosztowe drukarki fotograficzne A4
Warsztaty fotograficzne z Lidią Popiel
Wystawa najlepszych zdjęć nagrodzonych przez National Geographic
Warsztaty fotografowania: Portret i fotoreportaż z Piotrem Wójcikiem

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.612s.