Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Podróże w czasie i przestrzeni


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Panoramiczne monitory komputerowe o proporcjach obrazu 16:10 niemal idealnie spełniają zasady Złotej Proporcji?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Podróże w czasie i przestrzeni
Dodał: Sebastian Kuniszewski 14.04.2008
Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne ogłasza otwarty konkurs fotograficzny "Łódź Władysława Reymonta w XXI w. – podróże w czasie i przestrzeni".


Celem konkursu jest zaproszenie uczestników do odkrywania Łodzi jako szczególnej przestrzeni łączącej historię i współczesność. Organizatorzy chcą skłonić do poszukiwań w obrębie tradycji miasta i odnajdywania wspólnego mianownika dla fotografii, literatury, architektury, pejzażu miejskiego.
 
Konkurs ma formułę otwartą i jest skierowany do wszystkich fotografujących. Każdy uczestnik konkursu może złożyć od jednej do sześciu fotografii. W konkursie przewidziane są następujące nagrody: I nagroda - 1200 zł, II nagroda - 800 zł, III nagroda - 600 zł, Wyróżnienie - 400 zł.

Prace można składać do 20 czerwca 2008 roku. Regulamin konkursu i karta zgłoszenia do pobrania znajdują się na stronie organizatora.


Więcej informacji: www.ltf.com.pl


Regulamin Konkursu

- Organizatorem konkursu jest Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne z siedzibą w Łodzi, przy ulicy Piotrkowskiej 102 we współpracy z Miastem Łódź.

- Celem konkursu jest zaproszenie do odkrywania naszego miasta jako przestrzeni szczególnej, będącej komunikatem zarówno o historii, jak i wspólczesności. Chcemy skłonić do poszukiwań w obrębie tradycji naszego miasta oraz jego dzisiejszej rzeczywistości i odnajdywania wspólnego mianownika dla fotografii, literatury, architektury, pejzażu miejskiego.

- Konkurs ma formułę otwartą i jest skierowany do wszystkich fotografujących.

- Prace powinny być na wysokim poziomie technicznym i estetycznym; technika prac dowolna.

- Nie dopuszcza się do konkursu prac podklejonch, bądź oprawionych.

- Przyjmowane będą wyłącznie prace, których krótszy bok ma nie mniej niż 20 cm.

- Do konkursu można składać także zestawy prac wykonane w dowolnej technice. Taki zestaw traktowany będzie jako jedna praca pod warunkiem zachowania jednolitej kompozycji tematycznej oraz jednakowej techniki i formatu wszystkich prac danego zestawu. Każda praca zestawu musi być zaprezentowana na odrębnym arkuszu. W wymiarze ekspozycyjnym zestaw powinien zmieścić się na planszy o wymiarach 70 cm x 100 cm.

- Uczestnik konkursu może złożyć od 1 do 6 prac w wymaganym formacie i w wyznaczonym terminie wraz z kartą zgłoszenia w Sekretariacie Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego przy ulicy Piotrkowskiej 102 w Łodzi.

- Na odwrocie każdego fotogramu (w prawym dolnym rogu) powinny znajdować się następujące dane: godło autora; tytuł pracy; rok wykonania zdjęcia; nr kolejny pracy zgodny z numerem na karcie zgłoszenia

- Do prac należy dołączyć zaklejoną kopertę opatrzoną godłem i zawierającą kartę zgłoszenia ze spisem prac, z imieniem i nazwiskiem, numerem telefonu kontaktowego, adresem pocztowym i mailowym, oświadczeniem o posiadaniu praw autorskich do prac złożonych w konkursie, zgodą na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb konkursu i zgodę na nieodpłatne publikowanie zdjęć dla potrzeb promocji konkursu. Karta zgłoszenia powinna być opatrzona własnoręcznym podpisem.

- Oceny prac, podziału nagród w konkursie i wyboru prac na wystawę dokona Jury powołane przez Zarząd ŁTF. Werdykt Jury jest ostateczny.

- W konkursie przewidziane są następujące nagrody: I nagroda - 1200,00 zł; II nagroda - 800,00 zł; III nagroda - 600,00 zł; Wyróżnienie - 400,00 zł

- Jury ma prawo nie przyznać każdej z nagród regulaminowych bądź dokonać innego podziału nagród.

- Prace nagrodzone i zakwalifikowane do wystawy będą eksponowane w Galerii ŁTF, zostanie wydany katalog wystawy.

- Wszystkie nagrodzone oraz znajdujące się na wystawie prace przechodzą na własność organizatorów i mogą być wykorzystane do celów wyłącznie niekomercyjnych. Pozostałe prace będą do odbioru po ogłoszeniu werdyktu Jury w Sekretariacie Towarzystwa.

- Organizatorzy zastrzegają sobie prawo dysponowania wystawą w celu jej dalszej ekspozycji w kraju i za granicą.

- Organizatorzy zastrzegają sobie prawo reprodukowania wybranych prac w katalogu oraz innych materiałach informacyjnych (w tym prasowych) dotyczących wystawy.

- Interpretacja regulaminu należy do organizatorów konkursu.

- Wszelkich informacji dodatkowych udziela Komisarz Wystawy oraz Sekretariat ŁTF.

- Zgłoszenie prac do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją warunków konkursu i regulaminu.

- Terminarz konkursu: składanie prac: do 20 czerwca 2008 r. do godz. 18.00; posiedzenie Jury: 23-25 czerwca 2008 r.; otwarcie wystawy i ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród: 12 sierpnia 2008 r.; wystawa w Galerii Fotografii ŁTF: 12 - 25 sierpnia 2008 r.

Niniejszy regulamin został zatwierdzony przez Zarząd Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego na posiedzeniu w dniu 11 lutego 2008 r. Będzie on dostępny wraz z kartą zgłoszenia w siedzibie Towarzystwa przy ulicy Piotrkowskiej 102 oraz na stronie www.ltf.com.pl.

Zobacz także:
Jacques-Yves Gucia w Warszawie
XII Ogólnopolski Konkurs Fotografii "PORTRET" – wernisaż wystawy nagrodzonych prac
Dawno temu w Afryce...
Konkurs "Ten moment, ta chwila" rozstrzygnięty!
Miesiąc Fotografii w Krakowie 2008

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Moja pocztówka z wakacji

Podróżując odkrywamy czasem miejsca tak niezwykłe, że koniecznie chcielibyśmy pokazać je innym. Często kupujemy wówczas widokówkę, która ma jak najlepiej oddać atmosferę danego miejsca. Mając jednak pod ręką aparat fotograficzny warto pokusić się o zarejestrowanie własnej pocztówki z wakacji – wyślijcie je do nas – czekamy!
Moja pocztówka z wakacji
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[26.07.2017]
Autor:
MHz
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.452s.