Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Podróże w czasie i przestrzeni


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 jest w chwili obecnej jedynym modelem aparatu łączącym w sobie mechanizmy mechanicznej stabilizacji matrycy, ochrony przed kurzem, Live View oraz obrotowego wyświetlacza LCD?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Podróże w czasie i przestrzeni
Dodał: Sebastian Kuniszewski 14.04.2008
Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne ogłasza otwarty konkurs fotograficzny "Łódź Władysława Reymonta w XXI w. – podróże w czasie i przestrzeni".


Celem konkursu jest zaproszenie uczestników do odkrywania Łodzi jako szczególnej przestrzeni łączącej historię i współczesność. Organizatorzy chcą skłonić do poszukiwań w obrębie tradycji miasta i odnajdywania wspólnego mianownika dla fotografii, literatury, architektury, pejzażu miejskiego.
 
Konkurs ma formułę otwartą i jest skierowany do wszystkich fotografujących. Każdy uczestnik konkursu może złożyć od jednej do sześciu fotografii. W konkursie przewidziane są następujące nagrody: I nagroda - 1200 zł, II nagroda - 800 zł, III nagroda - 600 zł, Wyróżnienie - 400 zł.

Prace można składać do 20 czerwca 2008 roku. Regulamin konkursu i karta zgłoszenia do pobrania znajdują się na stronie organizatora.


Więcej informacji: www.ltf.com.pl


Regulamin Konkursu

- Organizatorem konkursu jest Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne z siedzibą w Łodzi, przy ulicy Piotrkowskiej 102 we współpracy z Miastem Łódź.

- Celem konkursu jest zaproszenie do odkrywania naszego miasta jako przestrzeni szczególnej, będącej komunikatem zarówno o historii, jak i wspólczesności. Chcemy skłonić do poszukiwań w obrębie tradycji naszego miasta oraz jego dzisiejszej rzeczywistości i odnajdywania wspólnego mianownika dla fotografii, literatury, architektury, pejzażu miejskiego.

- Konkurs ma formułę otwartą i jest skierowany do wszystkich fotografujących.

- Prace powinny być na wysokim poziomie technicznym i estetycznym; technika prac dowolna.

- Nie dopuszcza się do konkursu prac podklejonch, bądź oprawionych.

- Przyjmowane będą wyłącznie prace, których krótszy bok ma nie mniej niż 20 cm.

- Do konkursu można składać także zestawy prac wykonane w dowolnej technice. Taki zestaw traktowany będzie jako jedna praca pod warunkiem zachowania jednolitej kompozycji tematycznej oraz jednakowej techniki i formatu wszystkich prac danego zestawu. Każda praca zestawu musi być zaprezentowana na odrębnym arkuszu. W wymiarze ekspozycyjnym zestaw powinien zmieścić się na planszy o wymiarach 70 cm x 100 cm.

- Uczestnik konkursu może złożyć od 1 do 6 prac w wymaganym formacie i w wyznaczonym terminie wraz z kartą zgłoszenia w Sekretariacie Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego przy ulicy Piotrkowskiej 102 w Łodzi.

- Na odwrocie każdego fotogramu (w prawym dolnym rogu) powinny znajdować się następujące dane: godło autora; tytuł pracy; rok wykonania zdjęcia; nr kolejny pracy zgodny z numerem na karcie zgłoszenia

- Do prac należy dołączyć zaklejoną kopertę opatrzoną godłem i zawierającą kartę zgłoszenia ze spisem prac, z imieniem i nazwiskiem, numerem telefonu kontaktowego, adresem pocztowym i mailowym, oświadczeniem o posiadaniu praw autorskich do prac złożonych w konkursie, zgodą na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb konkursu i zgodę na nieodpłatne publikowanie zdjęć dla potrzeb promocji konkursu. Karta zgłoszenia powinna być opatrzona własnoręcznym podpisem.

- Oceny prac, podziału nagród w konkursie i wyboru prac na wystawę dokona Jury powołane przez Zarząd ŁTF. Werdykt Jury jest ostateczny.

- W konkursie przewidziane są następujące nagrody: I nagroda - 1200,00 zł; II nagroda - 800,00 zł; III nagroda - 600,00 zł; Wyróżnienie - 400,00 zł

- Jury ma prawo nie przyznać każdej z nagród regulaminowych bądź dokonać innego podziału nagród.

- Prace nagrodzone i zakwalifikowane do wystawy będą eksponowane w Galerii ŁTF, zostanie wydany katalog wystawy.

- Wszystkie nagrodzone oraz znajdujące się na wystawie prace przechodzą na własność organizatorów i mogą być wykorzystane do celów wyłącznie niekomercyjnych. Pozostałe prace będą do odbioru po ogłoszeniu werdyktu Jury w Sekretariacie Towarzystwa.

- Organizatorzy zastrzegają sobie prawo dysponowania wystawą w celu jej dalszej ekspozycji w kraju i za granicą.

- Organizatorzy zastrzegają sobie prawo reprodukowania wybranych prac w katalogu oraz innych materiałach informacyjnych (w tym prasowych) dotyczących wystawy.

- Interpretacja regulaminu należy do organizatorów konkursu.

- Wszelkich informacji dodatkowych udziela Komisarz Wystawy oraz Sekretariat ŁTF.

- Zgłoszenie prac do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją warunków konkursu i regulaminu.

- Terminarz konkursu: składanie prac: do 20 czerwca 2008 r. do godz. 18.00; posiedzenie Jury: 23-25 czerwca 2008 r.; otwarcie wystawy i ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród: 12 sierpnia 2008 r.; wystawa w Galerii Fotografii ŁTF: 12 - 25 sierpnia 2008 r.

Niniejszy regulamin został zatwierdzony przez Zarząd Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego na posiedzeniu w dniu 11 lutego 2008 r. Będzie on dostępny wraz z kartą zgłoszenia w siedzibie Towarzystwa przy ulicy Piotrkowskiej 102 oraz na stronie www.ltf.com.pl.

Zobacz także:
Jacques-Yves Gucia w Warszawie
XII Ogólnopolski Konkurs Fotografii "PORTRET" – wernisaż wystawy nagrodzonych prac
Dawno temu w Afryce...
Konkurs "Ten moment, ta chwila" rozstrzygnięty!
Miesiąc Fotografii w Krakowie 2008

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Spod przymkniętych powiek

Oniryczne pejzaże, senne wizje, tajemnicze mikroświaty, wyobrażone sceny, nierealne obrazy i fantastyczne zestawienia, czekamy na wsze zdjęcia ukazujące to, co nas otacza, w sposób zaskakujący, abstrakcyjny i niecodzienny…
Spod przymkniętych powiek
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[20.06.2018]
Autor:
Filip Stefaniak
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.454s.