Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  AF-S DX NIKKOR 18-300 mm f/3,5-5,6G ED VR


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Do pierwszych aparatów dalmierzowych Canona (o nazwie Hansa Kwanon) w latach 1934–46 obiektywy produkował Nippon Kōgaku Kōgyō K.K. – czyli dzisiejszy Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

AF-S DX NIKKOR 18-300 mm f/3,5-5,6G ED VR
Dodał: Marcin Pawlak 14.06.2012
Nowy uniwersalny zoom Nikona ma szeroki zakres ogniskowej (18-300 mm, zoom 16,7x,), elementy ze szkła ED oraz system stabilizacji obrazu drugiej generacji VR II. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom obiektyw doskonale spisuje się w każdej sytuacji, zarówno w przypadku fotografii krajobrazu, jaki i zdjęć portretowych czy reporterskich.


"Najwspanialszą cechą modelu AF-S DX NIKKOR 18-300 mm f/3,5-5,6G ED VR jest to, że można wybrać się na całodzienną wyprawę fotograficzną bez konieczności zabierania ciężkiej torby, pełnej różnych obiektywów. Niezwykły zoom doskonale sprawdza się w znakomitej większości sytuacji zdjęciowych, zapewniając fotografom dużą swobodę w doborze ujęć" – mówi Zurab Kiknadze, kierownik produktu w dziale obiektywów, akcesoriów i oprogramowania firmy Nikon Europe.

[zdjecie id="26258" rozmiar="huge" podpis="AF-S DX NIKKOR 18-300 mm f/3,5-5,6G ED VR" otaczanie="brak" wyrownanie="srodek"]
Dzięki szerokiemu zakresowi ogniskowej 18-300 mm (format FX/odpowiednik dla formatu 35 mm: od 27 do 450 mm) oraz powiększeniu 16,7x, model AF-S DX NIKKOR 18-300 mm f/3,5-5,6G ED VR to doskonała propozycja dla użytkowników poszukujących uniwersalnego obiektywu, który sprawdzi się zarówno w przypadku krajobrazów, jak i ciasno kadrowanych portretów czy zdjęć reporterskich.
 
Zastosowanie opracowanego przez firmę Nikon systemu redukcji drgań (VR II) gwarantuje stabilne ujęcia, nawet w przypadku fotografowania z ręki przy dużych powiększeniach.
 
Zastosowane w obiektywie szkło o superniskiej dyspersji (ED) i trzy soczewki asferyczne zapewniają wysoką rozdzielczość oraz wspaniały kontrast, a dziewięciolamelkowa przysłona o zaokrąglonym otworze ¬– naturalne rozmycie i miękkość obiektów w tle. Opracowany przez firmę Nikon kompaktowy cichy silnik fazowy (SWM) umożliwia szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości.
 
AF-S DX NIKKOR 18-300 mm f/3,5-5,6G ED VR sprawdza się nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Metalowe mocowanie z gumową uszczelką chroni wnętrze przed kurzem i wilgocią. Praktyczna blokada zoomu zabezpiecza obiektyw, gdy nie jest używany.
 
Obiektywy AF-S DX NIKKOR 18-300 mm f/3,5-5,6G ED VR oferowany jest w zestawie z futerałem CL-1120 i osłoną HB-58.

Strona producenta: www.nikon.pl
Cena: ok. 4 000 zł

Zobacz także:
12 najwspanialszych miejsc na świecie na fotograficzny plener
GIMP - alternatywa dla Photoshopa
Maasai Mara - fotograficzny raj Afryki
Grand Press Photo 2012. Zwycięzcy konkursu fotografii prasowej
Polska na weekend: 12 najwspanialszych miejsc na fotograficzny plener
Adobe Photoshop CS6 - co nowego dla fotografa?
Polska na weekend: PODLASIE - gdzieś tam za Bugiem
Zwycięzcy konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto 2012
Zorza polarna – jak i kiedy fotografować światło północy?

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.265s.