Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Publikacje  >  50 wyjątkowych kobiet


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aparat Olympus E-3 wyposażony jest w 11-polowy autofokus, który w momencie premiery był najczulszym tego typu układem zastosowanym w tej klasie lustrzanek cyfrowych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

50 wyjątkowych kobiet
Dodał: Błażej Organisty 14.10.2016
50 wyjątkowych kobiet XXI wieku w obiektywie i anegdotach Sebasstiana Skalskiego, czyli "Moje Muzy, moje życie bez retuszu i tajemnic" - nowa publikacja wydawnictwa Edipresse Książki. Oficjalna premiera w najbliższy poniedziałek.


Jolanta Kwaśniewska, Ewa Błaszczyk, Danuta Stenka, Beata Pawlikowska, Krystyna Janda, Kayah, Justyna Steczkowska, Beata Tyszkiewicz, Hanna Bakuła, Magda Gessler, DJ WIKA, Joanna Liszowska… To niektóre spośród wielu utalentowanych kobiet, które przez 25 lat sfotografował Sebasstian Skalski. Aktorka Gabriela Kownacka po sesji fotograficznej ze Skalskim powiedziała: „Ten fotograf jest jak lekarz, dociera do najgłębszych tajemnic”. Teraz artysta prezentuje niebanalne portrety, nieznane anegdoty oraz historie ze swojego życia i z życia Muz. Książka „Moje Muzy, moje życie bez retuszu i tajemnic” ukazała się 12 października nakładem Edipresse Książki.

Uroczysta premiera odbędzie się 17 października (poniedziałek) o godz. 19:00 w domu handlowym Mysia 3 w Warszawie (ul. Mysia 3, galeria na 3 piętrze).

Moje Muzy, moje życie bez retuszu i tajemnic


Artysta, fotografik, malarz i showman Sebasstian Skalski od 25 lat fotografuje osobowości telewizji, sceny, filmu, teatru, sztuki i biznesu. Artysta nazywany jest „Almodóvarem fotografii”, gdyż słynie ze zdjęć kobiet – podobnie jak hiszpański reżyser Pedro Almodóvar, wydobywa z portretowanych kobiet piękno, erotyzm, i tragizm. To kobietom poświęcił najwięcej swoich wystaw, albumów, książek, piosenek i płyt. Teraz 25-lecie pracy artystycznej Sebastian Skalski świętuje poprzez książkę „Moje muzy, moje życie bez retuszu i tajemnic”. Prezentuje w niej 50 swoich ulubionych Muz, wyjątkowych i popularnych kobiet XXI wieku. Dzieli się niezwykłymi fotografiami (wiele z nich opublikowanych jest po raz pierwszy i ostatni) oraz prawdziwymi anegdotami i historiami. Autor nie tylko odkrywa nieznane dotąd oblicza swoich Muz, ale również własną nieznaną twarz – znawcy znaków zodiaku, wizjonera i ciepłego człowieka, który nawiązuje wyjątkowe relacje z fotografowanymi kobietami i dociera do ich najgłębszych tajemnic. To swego rodzaju fotoopowieść o życiu i twórczości Sebasstiana Skalskiego.

Z kim Izabela Trojanowska spotykała się w Nowym Jorku? Czego podczas sesji nie chciała zrobić Magda Gessler? Co podczas sesji zaśpiewała Krystyna Janda, a co zgoliła na sesji Joanna Senyszyn? Jaką tajemnicę wyjawiła artyście Beata Tyszkiewicz? Co łączy Laurę Łącz z Conrado Moreno? Co Skalski robił z Kayah na dachu wieżowca, a co z Anją Orthodox w piwnicy? Znaczną część książki autor poświęcił także Ewie Błaszczyk, którą poznał w 1999 roku. Od tego czasu był obecny sercem i aparatem fotograficznym przy sukcesach i tragediach aktorki. Blisko związany jest z fundacją Ewy Błaszczyk „Akogo?”, dlatego też sprzedaż książki wspiera jej statutową działalność.

Pozostałe muzy zaprezentowane w tytule „Moje Muzy, moje życie bez retuszu i tajemnic” to: Grażyna Bem, Lolita Brzozowska-Roman, Stanisława Celińska, Danuta Dąbrowska, Angelina Gina, Irena Jarocka, Anna Maria Jopek, Anna Kolisz, Kora, Beata Horodniczy, Elżbieta Skalska-Kowalczykowska, Magdalena Koźmala, Gabriela Kownacka, Jolanta Kwaśniewska, Izabela Lenartowicz, Joanna Liszowska, Laura Łącz, Alicja Majewska, Renata Majewska, Joanna Pawlik, Beata Pawlikowska, Halina Perek, Alicja Resich-Modlińska, Dorota Pomacho-Pątkiewicz, Krystyna Prońko, Renata Przemyk, Izabela Sadowska, Irena Santor, Jadwiga Skalska, Justyna Steczkowska, Danuta Stenka, Maria Szabłowska, Elżbieta Maria Tarkowska-Chatila, Nina Terentiew, Małgorzata Walewska, Alicja Wojciechowska, Ewa Wojtyła, DJ WIKA.

"Kobiety w życiu i w mojej sztuce były i są obecne od samego początku. To właśnie one ukształtowały moją wrażliwość jako człowieka i artysty. Portret fotograficzny to wielka sztuka, najważniejsze są emocje, sztuka ma przepełniać powietrze. To ma zawsze kojarzyć się z czymś przyjemnym i dostojnym, kawką z pysznym ciastkiem, szampanem z wesołymi bąbelkami, musi być chemia, FOTO-ROMANS między mistrzem a Muzą - pewny rodzaj magii! Moje portrety są prawdziwe, bo i ja taki jestem i tak czytam ludzi. Marzę, by z wybranych przeze mnie osobiście prac wyłonił się obraz człowieka z pogranicza rzeczywistości i magii, ale bliskiego i prawdziwego. Zapraszam do mojego świata… Zapraszam na wyjątkowy w swoim rodzaju wernisaż 50 moich ulubionych Muz… bez retuszu i tajemnic!"
pisze Sebasstian Skalski w swojej książce.

Uwielbiam pozować Sebasstianowi Skalskiemu. Trwa to dziesięć minut, bo ja nie znoszę pozować… Malują mnie, przychodzę na plan, pstryk, pstryk i mamy piękne portrety – opowiadaHanna Bakuła.

Ewa Błaszczyk: – Z Sebasstianem spotkałam się w 1999 roku i właściwie od tamtej pory się nie rozstajemy. Sebasstian – to oczywiście fotografik i zdjęć zrobiliśmy razem całe mnóstwo. Praca ta jest osobliwa bo Sebasstian bardzo się angażuje i wtedy poruszamy się razem przez życie i różne sytuacje zawodowe i prywatne, z każdego obszaru pozyskując dużo zdjęć. Zaangażowanie Sebasstiana jest jednak daleko wykraczające poza fotografię, jest czynny, czuły, obecny, organizuje, pomaga, interesuje się. Jest przyjacielem!

Beata Tyszkiewicz: – Sebasstian Skalski, sam urok i wdzięk. Profesjonalizm i gust, którego mogą inni mu pozazdrościć. Ambitny, pracowity, urokliwy. Miałam okazję być przez Sebasstiana fotografowana. To była wielka przyjemność i rezultatem piękne zdjęcia. Jestem szczęśliwa, że los nas zetknął.

O autorze
Sebasstian Skalski – urodzony w 1974 roku. Artysta, fotografik, malarz, autor tekstów piosenek, showman. Członek American Photographic Club of New York. Łączy w swoich pracach fotografię, malarstwo i grafikę, nawiązując do nurtu POP ART. Portretuje osobowości filmu, teatru, muzyki, estrady, sztuki, biznesu, mediów, ale też osoby prywatne. Jego wystawy można było oglądać w m.in. w Domu Artysty Plastyka w Warszawie, w Konsulacie Polskim w Nowym Jorku czy na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Jest autorem licznych albumów i książek, w tym dwóch edycji „Apetyt na kobiety”, w których zaprezentował najoryginalniejsze i najpopularniejsze kobiety w Polsce. Jego prace znajdują się w prywatnych zbiorach w Polsce, Nowym Jorku, Hiszpanii, Anglii, Holandii i w Berlinie. Poprzez autorskie działania artystyczne wspiera działania Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”. W 2016 roku książką i wystawą fotografii „Moje Muzy, moje życie bez retuszu i tajemnic” świętuje 25-lecie pracy artystycznej.

O wydawnictwie
Edipresse Książki to wydawnictwo w grupie Edipresse Polska. W ofercie znajdą się książki o tematyce poradnikowej, biografie, powieści obyczajowe, kulinaria, a także publikacje podróżnicze i fotograficzne. Autorzy wydawnictwa to poczytni i cenieni pisarze, znane osobistości i popularne gwiazdy: Beata Pawlikowska, Hanna Bakuła, Marcin Kydryński, Magda Gessler, Radosław Piwowarski, Anna Jurksztowicz, Ewa Chodakowska, Małgorzata Kalicińska, Jacek Bonecki, Maria Pakulnis, Mariola Bojarska-Ferenc, Michel Moran i inni.

Tytuł: „Moje Muzy, moje życie bez retuszu i tajemnic”
Autor: Sebasstian Skalski
Dane wydawnicze: Edipresse Książki
Cena: 49,90 zł
Oprawa: twarda
Format: 165x210 mm
Liczba stron: 336
ISBN: 9788379454587

Zobacz także:
World Travel Show
Oblicza Łodzi 2016 – wystawa
Kolejny piątkowy wernisaż
Ostatnie dni Zabytków Świata
10/1 – wernisaż
Santorini w Gdańsku
Blisko natury od piątku w Chorzowie
Czwartek w Lunie
Warsztat fotografii teatralnej
Dziki hajmat w Bytomiu
Zainspirowani Japonią – konkurs
Kalendarz fotograficzny 2017
Czarne i Białe – wernisaż
Jesienna zaduma do poniedziałku
Leśne zdarzenia – wernisaż

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.229s.