Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  30 milionów EOS-ów! Gratulujemy!


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Panoramiczne monitory komputerowe o proporcjach obrazu 16:10 niemal idealnie spełniają zasady Złotej Proporcji?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
30 milionów EOS-ów! Gratulujemy!
Dodał: Przemysław Imieliński 20.12.2007
Canon ogłosił dziś, że liczba wyprodukowanych dotychczas aparatów linii EOS osiągnęła właśnie wartość 30 milionów sztuk, z czego 10 milionów to korpusy cyfrowe. To imponujące osiągnięcie zbiegło się w czasie z obchodzonymi w tym roku 70. rocznicą powstania firmy i 20. rocznicą wprowadzenia na rynek pierwszego modelu serii EOS.


Istnienie linii EOS zapoczątkował model EOS 650 AF, który został wprowadzony do sprzedaży w marcu 1987 roku. Od tego czasu do dziś wyprodukowano 20 milionów aparatów małoobrazkowych oraz 10 milionów cyfrowych lustrzanek. Przekroczenie liczby 30 milionów sztuk wyprodukowanych aparatów to kolejny kamień milowy w historii japońskiej firmy. Tym istotniejszy, że zbiegł się w czasie z tegorocznymi obchodami 70. rocznicy powstania firmy i 20. rocznicy wprowadzenia na rynek pierwszego modelu serii EOS.

Canon EOS 650 dał początek całej linii korpusów systemu EOS.

Jak wspomnieliśmy, pierwszy EOS pojawił się w sprzedaży w 1987 roku. W 1997 roku Canon mógł pochwalić się już 10 milionami dotychczas sprzedanych korpusów, zaś w 2003 liczba ta osiągnęła 20 milionów sztuk. EOS 650 AF był pierwszym na świecie aparatem z pełnym elektronicznym system wymiany informacji pomiędzy obiektywem i korpusem oraz pierwszym którego działanie było sterowane całkowicie elektronicznie. Stosowana dziś powszechnie w odniesieniu do systemu Canona nazwa EOS jest nie tylko skrótem nazwy Electro Optical System, ale nawiązuje także greckiej bogini światła dziennego o tym właśnie imieniu. W zamierzeniach konstruktorów nazwa ta miała właśnie symbolizować narodziny zupełnie nowego produktu, wykorzystującego innowacyjne technologie połączone z wyrafinowaną inżynierią projektowania.

Tradycja zobowiązuje
Nowa linia lustrzanek, charakteryzująca się dużą szybkością działania i prostotą obsługi spotkała się z uznaniem rzeszy użytkowników na całym świecie. W 1989 roku firma wprowadziła na rynek flagowy model dla profesjonalistów – Canon EOS-1, a w 1992 model EOS 5 QD (EOS A2/EOS A2E sprzedawany także po za Japonią pod nazwą EOS 5), które wyposażone były w układ ustawiania ostrości sterowany ruchem gałki ocznej. Ta przełomowa technologia pozwalała wybrać dowolne pole autofokusa zupełnie bezobsługowo – po prostu wystarczyło na nie spojrzeć przez wizjer. W 1993 roku Canon rozszerzył linię produktową o kolejny kompaktowy i bardzo lekki korpus EOS 500 (oznaczany także symbolami EOS Kiss lub EOS Rebel XS).
 
W 2000 rok firma rozpoczęła cyfrową erę swoich produktów wprowadzając model EOS 30D, wyposażony w opracowaną przez siebie matrycę CMOS. Rejestrujący obraz światłoczuły sensor oraz procesor przetwarzania obrazu DIGIC stały się, wraz z szeroką gamą obiektywów EF, kluczowymi elementami całego systemu i pozwoliły podnieść jakość, łatwość i szybkość fotografowania na jeszcze wyższy poziom.
 
W tym roku Canon po raz kolejny rozszerzył linię swoich cyfrowych lustrzanek wprowadzając profesjonalne korpusy EOS-1D Mark III i EOS-1Ds Mark III oraz model dla wymagających fotoamatorów EOS 40D, które spotkały się ciepłym przyjęciem zarówno ze strony amatorów, jak i profesjonalistów.

Firmie Canon gratulujemy z całego serca i niecierpliwie czekamy na premiery nowych modeli. Jednocześnie mamy nadzieję, że producent poradzi sobie z wadami konstrukcyjnymi, jakie ostatnio wykryto – wszak 70-letnia historia zobowiązuje.

Strona producenta: www.canon.pl

Zobacz także:
Canon EOS 1Ds Mark III – aktualizacja firmware 1.0.6
Nowe lustrzanki od Canona już 24 stycznia 2008 roku
Canon buduje nowy zakład produkcyjny w Hita City
Canon EF 28–90 f/4–5.6 III – z wsparciem dla E-TTL II
Canon EOS 1D Mark III – aktualizacja firmware 1.1.3
Firmware 1.0.5 dla Canona EOS 40D
Canon zaktualizował swoje oprogramowanie
Canon EOS-1D Mark III – lista uszkodzonych egzemplarzy
Canon WFT-E2/E2A – nowy firmware, wersja 1.0.1
Canon – nowe profesjonalne drukarki i nośniki foto
Canon 200 mm f/2L IS USM i Canon 800 mm f/5.6L IS USM – obiektywy nie tylko na olimpiadę
Nowe profile barwne dla drukarek Canon iPF5000 oraz iPF6100
Canon PowerShot A650 IS – problemy ze światłem
CHDK – druga młodość naszego Canona
Oznaczenia obiektywów Canona dla systemu EOS

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Pełna życia martwa natura

Fotografując rzeczy można w atrakcyjny sposób ukazać kształt, barwę i fakturę. Wszystko zależy od wykorzystanego światła i oryginalnego punktu widzenia... Czekamy na Wasze zdjęcia przestawiające przedmioty lub martwą naturę.
Pełna życia martwa natura
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[19.02.2018]
Autor:
Helena Drożdża
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.754s.