Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  30 milionów EOS-ów! Gratulujemy!


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
System mechanicznej stabilizacji matrycy zastosowany w aparatach Olympus E-3 i E-510 nie powstał z myślą o fotografii cyfrowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

30 milionów EOS-ów! Gratulujemy!
Dodał: Przemysław Imieliński 20.12.2007
Canon ogłosił dziś, że liczba wyprodukowanych dotychczas aparatów linii EOS osiągnęła właśnie wartość 30 milionów sztuk, z czego 10 milionów to korpusy cyfrowe. To imponujące osiągnięcie zbiegło się w czasie z obchodzonymi w tym roku 70. rocznicą powstania firmy i 20. rocznicą wprowadzenia na rynek pierwszego modelu serii EOS.


Istnienie linii EOS zapoczątkował model EOS 650 AF, który został wprowadzony do sprzedaży w marcu 1987 roku. Od tego czasu do dziś wyprodukowano 20 milionów aparatów małoobrazkowych oraz 10 milionów cyfrowych lustrzanek. Przekroczenie liczby 30 milionów sztuk wyprodukowanych aparatów to kolejny kamień milowy w historii japońskiej firmy. Tym istotniejszy, że zbiegł się w czasie z tegorocznymi obchodami 70. rocznicy powstania firmy i 20. rocznicy wprowadzenia na rynek pierwszego modelu serii EOS.

Canon EOS 650 dał początek całej linii korpusów systemu EOS.

Jak wspomnieliśmy, pierwszy EOS pojawił się w sprzedaży w 1987 roku. W 1997 roku Canon mógł pochwalić się już 10 milionami dotychczas sprzedanych korpusów, zaś w 2003 liczba ta osiągnęła 20 milionów sztuk. EOS 650 AF był pierwszym na świecie aparatem z pełnym elektronicznym system wymiany informacji pomiędzy obiektywem i korpusem oraz pierwszym którego działanie było sterowane całkowicie elektronicznie. Stosowana dziś powszechnie w odniesieniu do systemu Canona nazwa EOS jest nie tylko skrótem nazwy Electro Optical System, ale nawiązuje także greckiej bogini światła dziennego o tym właśnie imieniu. W zamierzeniach konstruktorów nazwa ta miała właśnie symbolizować narodziny zupełnie nowego produktu, wykorzystującego innowacyjne technologie połączone z wyrafinowaną inżynierią projektowania.

Tradycja zobowiązuje
Nowa linia lustrzanek, charakteryzująca się dużą szybkością działania i prostotą obsługi spotkała się z uznaniem rzeszy użytkowników na całym świecie. W 1989 roku firma wprowadziła na rynek flagowy model dla profesjonalistów – Canon EOS-1, a w 1992 model EOS 5 QD (EOS A2/EOS A2E sprzedawany także po za Japonią pod nazwą EOS 5), które wyposażone były w układ ustawiania ostrości sterowany ruchem gałki ocznej. Ta przełomowa technologia pozwalała wybrać dowolne pole autofokusa zupełnie bezobsługowo – po prostu wystarczyło na nie spojrzeć przez wizjer. W 1993 roku Canon rozszerzył linię produktową o kolejny kompaktowy i bardzo lekki korpus EOS 500 (oznaczany także symbolami EOS Kiss lub EOS Rebel XS).
 
W 2000 rok firma rozpoczęła cyfrową erę swoich produktów wprowadzając model EOS 30D, wyposażony w opracowaną przez siebie matrycę CMOS. Rejestrujący obraz światłoczuły sensor oraz procesor przetwarzania obrazu DIGIC stały się, wraz z szeroką gamą obiektywów EF, kluczowymi elementami całego systemu i pozwoliły podnieść jakość, łatwość i szybkość fotografowania na jeszcze wyższy poziom.
 
W tym roku Canon po raz kolejny rozszerzył linię swoich cyfrowych lustrzanek wprowadzając profesjonalne korpusy EOS-1D Mark III i EOS-1Ds Mark III oraz model dla wymagających fotoamatorów EOS 40D, które spotkały się ciepłym przyjęciem zarówno ze strony amatorów, jak i profesjonalistów.

Firmie Canon gratulujemy z całego serca i niecierpliwie czekamy na premiery nowych modeli. Jednocześnie mamy nadzieję, że producent poradzi sobie z wadami konstrukcyjnymi, jakie ostatnio wykryto – wszak 70-letnia historia zobowiązuje.

Strona producenta: www.canon.pl

Zobacz także:
Canon EOS 1Ds Mark III – aktualizacja firmware 1.0.6
Nowe lustrzanki od Canona już 24 stycznia 2008 roku
Canon buduje nowy zakład produkcyjny w Hita City
Canon EF 28–90 f/4–5.6 III – z wsparciem dla E-TTL II
Canon EOS 1D Mark III – aktualizacja firmware 1.1.3
Firmware 1.0.5 dla Canona EOS 40D
Canon zaktualizował swoje oprogramowanie
Canon EOS-1D Mark III – lista uszkodzonych egzemplarzy
Canon WFT-E2/E2A – nowy firmware, wersja 1.0.1
Canon – nowe profesjonalne drukarki i nośniki foto
Canon 200 mm f/2L IS USM i Canon 800 mm f/5.6L IS USM – obiektywy nie tylko na olimpiadę
Nowe profile barwne dla drukarek Canon iPF5000 oraz iPF6100
Canon PowerShot A650 IS – problemy ze światłem
CHDK – druga młodość naszego Canona
Oznaczenia obiektywów Canona dla systemu EOS

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.805s.